четверг, 24 мая 2018 г.
ЦВК позбавляє Ржищівську громаду права на вибори

ЦВК позбавляє Ржищівську громаду права на вибори

Руслан Кузьменко

Голова фракції "Солідарність" в Київській обласній раді

Я як обласний депутат, маючи округ у місті Ржищів, не можу стояти осторонь питання, котре стосується добровільного об’єднання територіальних громад у Ржищівську міську об’єднану громаду територіальну громаду з центром у місті обласного значення – місті Ржищів.

Відомо, що цього року Центральна виборча комісія не призначила перші місцеві вибори депутатів Ржищівської міської ради об’єднаної територіальної громади та Ржищівського міського голови, незважаючи на положення Порядку призначення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських голів, затвердженого Постановою ЦВК від 12 лютого 2016 року, згідно з яким після прийняття рішення населеними пунктами щодо об’єднання у громаду, має бути прийнято рішення щодо призначення перших виборів та враховуючи те, що ще у квітні цього року територіальні громади м. Ржищів, с. Балико-Щучинка, с. Гребені, с. Півці,с. Пії, с. Яблунівка Київської області прийняли рішення об’єднатись у Ржищівську громаду.

Тобто, в той час, коли територіальні громади, зокрема, міст обласного значення, по всій території України намагаються реалізувати надане їм право на об’єднання з суміжними територіальними громадами, Центральна виборча комісія своєю бездіяльністю позбавляє їх такого права, що стосується ще семи міст обласного значення.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Зокрема, важливо зазначити, що на сьогоднішній день рішення територіальних громад вищезазначених населених пунктів про добровільне об’єднання територіальних громад у Ржищівську міську об’єднану територіальну громаду з центром у м. Ржищів, набрали законної сили, фактично Ржищівська міська об’єднана територіальна громада вважається утвореною, проте закріпити свій статус, як того вимагає чинне законодавство, не має змоги, враховуючи бездіяльність ЦВК.

Таким чином, ситуація, що склалась, викликає обурення у населених пунктах фактично утвореної Ржищівської громади, адже цілий рік громада буде знаходитись поза бюджетним процесом і не матиме змоги ефективно працювати та застосовувати своє законне право на реалізацію місцевого самоврядування. Зважаючи на це та не полишаючи надії на розбудову Ржищівської громади, Ржищівська міська рада була вимушена звернутись до суду з позовом про визнання протиправною бездіяльність Центральної виборчої комісії.

Зі свого боку, закликаю Центральну виборчу комісію не порушувати право територіальної громади на реалізацію місцевого самоврядування та призначити перші місцеві вибори до Ржищівської міської об’єднаної територіальної громади!

Тільки разом відбудуємо нашу область та кожну громаду в ній заради процвітання країни та добробуту кожної родини!

Руслан Кузьменко, голова фракції "Солідарність" в Київській обласній раді

Джерело

KиевVласть

Теги: ржищев, ЦВК, отг, вибори, Руслан Кузьменко, територіальні громади

четверг, 24 мая 2018 г.
20:05
В столичной новостройке на мужчину обрушилась стена
19:52
Результаты первого тайма киевского финала Лиги чемпионов среди женщин
19:45
Меры безопасности в школах Киева должны быть усилены
19:28
В аэропорту “Киев” сократилось количество свободных паркомест из-за реконструкции терминала
19:01
В Киеве начался финал Лиги чемпионов среди женщин
18:45
Саентологи сподвигли депутатов Киевсовета попросить Раду усилить уголовную ответственность за надписи о продаже наркотиков
18:27
В столице стартовал фестиваль плавающих клумб (фото)
18:06
Со входа в спорное помещение в здании музшколы №16 сняли табличку приемной нардепа Еленского после публикации КиевVласть
17:45
Комиссия Киевсовета согласовала проект решения, по которому жители Голосеевского района столицы получат 12 учебных заведений
17:27
Алла Шлапак разыскивает семиметровый рушник, вышитый ко Дню столицы в 2011 году
17:01
Главе Обуховской РГА высказали недоверие
16:45
НАПК внесло предписания мэру Киева Виталию Кличко и председателю Бориспольской РГА Александру Туренко
16:27
Депутаты Киевсовета озаботились земельными проблемами Дома учителя, Дворца детей и юношества, а также спортивного лицея-интерната
16:04
Столичные власти решили что-то делать с пробками на мосту Патона и проспекте Соборности
15:47
Киевские власти обещают бесплатный Wi-Fi в нескольких парках
15:26
Для задержания девушки-водителя полицейским Киевщины пришлось стрелять по колесам ее авто (фото, видео)
Календарь событий