четвер, 26 грудня 2024 г.
Три простих факти про нові ДБН, які повинен знати кожен українець

Три простих факти про нові ДБН, які повинен знати кожен українець

Андрій Карпенко

Лідер об’єднання “Сила Громад”

Державні будівельні норми - це своєрідна Конституція будівельної галузі. Вони регламентують що, як, де і в який спосіб мусить будуватись, а також відповідають на питання “де?”, “що?” і “чому?” будувати не можна. Крім цього, вони торкаються царини технології, управління та економіки будівництва. Словом, це надважливий стос паперів, який допомагає професіоналам якісно робити свою справу, а суспільству дозволяє жити в більш-менш комфортних і безпечних умовах. Щоправда, чинні ДБН лишились Україні у спадок з давнього радянського минулого. На думку багатьох фахівців, норми, які кількадесят років ніхто не переглядав, потребують осучаснення, а деякі їх пункти - ревізії.

Факт 1 (зрада). Мінрегіонбуд нишком хотів змінити ДБН

Днями стало відомо, що Міністерство регіонального розвитку та будівництва в купі з профільними інститутами та науковцями активно напрацьовує зміни до ДБН. З одного боку - гарна новина. Нарешті! Проте, за давньою українською традицією, зміни до важливого документу намагаються внести нишком та потай від громадськості.

Достеменно відомо, що до нових ДБН хотіли внести наступні драконівські новели:

  • ущільнення житлової забудови;

  • зменшення території зелених зон в українських містах;

  • перегляд відстані між транспортною та промисловою інфраструктурою і житлом.

Згадану відстань пропонують не збільшувати, а, звісно, зменшити. Будівельникам потрібен простір, а те, що АЗС буде у вас під вікном і транспортна магістраль межуватиме з дитячим майданчиком - нікого не обходить.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Факт 2 (перемога). Активісти “Сили Громад” змусили урядовців не ухвалювати нові ДБН без урахування пропозицій громадськості

Дізнавшись, що Міністерство от-от може тихесенько ухвалити нові ДБН із правками, що суперечать здоровому глузду, об’єднання “Сила Громад” провело низку акцій прямої дії. Ми пікетували Мінрегіонбуд, долучалися до всіх відкритих дискусій з теми, здіймали ґвалт і били на сполох.

Зрештою, нас почули, а претензії занотували і процес ухвалення призупинили. Натомість, Міністерство визнало помилковим те, що ДБН намагалися протягнути без громадської експертизи. За наполяганням “Сили Громад” воно дало згоду на участь громадськості в розробці та обговоренні будівельних норм.

Факт 3 (надія). “Сила Громад” не дозволить будівельному лобі продавити ДБН під себе

Ставши на шлях конструктивної критики таємних напрацювань Мінрегіону щодо питання ДБН, активісти “Сили Громад” розуміють, що згадані пункти та інші “цікавинки” були внесені представниками потужного будівельного лобі. Завдання цього лобі - розв'язати руки корпораціям, ладним забудовувати парки, схили, внутрішньодворові майданчики та історичні зони.

У нас є  підозра, що окремі менеджери Міністерства перебувають під прямим впливом забудовників, а тому незацікавлені в ухваленні прозорих та вигідних громаді рішень.

Ми знаємо, що почали складний і довготривалий процес. Проте ми переконані: наші зусилля принесуть користь суспільству, а нові ДБН, розроблені за безпосередньої участі провідних фахівців та експертів “Сили Громад”, будуть позбавлені шпарин для корупційних маневрів.

Андрій Карпенко, лідер об’єднання “Сила Громад”

Читайте: “Документация об отклонении от ГСН будет в свободном доступе”, - лидер “Силы Громад” Карпенко

КиевVласть

Теги: новости киева, позиция, коррупция, сила громад, минрегион, победа, обсуждение, Карпенко, дбн

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.