вівторок, 5 листопада 2024 г.
Стратегічне планування: “Взаємодія партнерів ЮНІСЕФ у рамках надання психосоціальної підтримки”

Стратегічне планування: “Взаємодія партнерів ЮНІСЕФ у рамках надання психосоціальної підтримки”

Маріанна Білик

програмна директорка Української освітньої платформи

Захід “Взаємодія партнерів ЮНІСЕФ у рамках надання психосоціальної підтримки” – стратегічна сесія, яка відбулася в Києві 7 березня 2023 року. Сесія була організована у рамках партнерства БО “Українська освітня платформа” та Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Психосоціальна підтримка – це широкий спектр послуг та сервісів задля стабілізації та підтримки людей, які опинилися у кризі.  Під час війни питання психічного здоров’я постало у новому вимірі та актуальністю. За даними ВООЗ, кожен/-а п’ятий/-а українець/-ка є у зоні ризику мати розлади психічного здоров’я у найближчому році. Дослідження, яке було проведено наприкінці 2022 року компанією “Gradus Research” показала, що понад 70% опитаних від початку війни відчувають стрес та знервованість. Це ж дослідження показала, що 80% українців ніколи не зверталися  до психолога чи психотерапевта. Цікавим також є той факт, що, згідно попередньо згаданого дослідження, лише  24% людей займалися пошуком інформації для самостійного надання собі психологічної підтримки, а приблизно 47% не шукають допомоги взагалі. Тобто в людей немає сформованою установки, що, якщо тобі погано, ти відчуваєш дискомфорт, страх, стрес, тривогу, ти можеш звернутися по допомогу до фахівців. Саме тому підвищення культури охорони психічного здоров’я є одним із пріоритети держави та багатьох благодійних організацій, фондів, місій. 

До слова, за даними Програмного офісу Всеукраїнської програми ментального здоров‘я за ініціативою Олени Зеленської, які озвучили представниці на стратегічному плануванні, до 2022 року 7% громадян мали безпосередній досвід “дотику” до війни, зараз – мінімум 50%. Значне зростання чисельності українців з потенційно травматичним досвідом та ризиком ментальних розладів. Відтак 40-50% населення України потребуватиме психологічної підтримки різного ступеню інтенсивності.

На стратегічній сесії перед партнерами ЮНІСЕФ, які працюють у секторі захисту дитини та надають психосоціальну підтримку сім’ям та дітям, стояли три основні завдання:

  1. Дізнатися більше про те, який шлях охорони психічного здоров’я обрала Україна, які документи це регламентують і які пріоритети виставлені. Тут учасники мали змогу від Анни Лущук (програмний офіс Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативи Першої Леді) дізнатися про глобальну рамку та 4-рівневу піраміду надання психосоціальної підтримки, а Наталія Датченко та Катерина Пуха (Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ) поділилися  із учасниками пріоритетами ЮНІСЕФ на 2023 рік;

  2. Познайомитися між собою та обмінятись контактами для перенаправлення: Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ має широку гілку партнерств по Україні. Доступ  до інформації про партнерів, їхні напрямки роботи, їхню сферу та експертизу дає змогу формувати робочий ресурс для перенаправлення сімей з дітьми за додатковими послугами;

  3. Напрацювати різні ідеї та рішення, які можуть бути дієвими у роботі на деокупованих територіях. Завдяки модераторкам Ірині Єрьоменко та Наталії Зарецькій, учасники змогли валідувати свої ідеї щодо роботи на деокупованих територіях. Тут були дискусії щодо того, ресурс яких фахівців (місцевих чи фахівців ззовні) буде більш дієвим на початку роботи, які методи роботи будуть сприяти швидкій ресоціалізації мешканців та ін.

Учасники та учасниці ділилися досвідом роботи та надання психосоціальної підтримки на різних теренах України. Окрім цього ділились досвідом організацій онлайн-консультування для сімей, дітей, підлітків. Також були представлені практики гарячих ліній, проведення занять для дітей, індивідуального та групового консультування. Мобільні бригади, тренінги по наданні першої психологічної допомоги, створення безпечних дитячих просторів тощо.

Стратегічна зустріч була важливою і з огляду на те, що для надання психосоціальної підтримки ми, суб’єкти, часто шукаємо нових дієвих підходів, як отримати доступ до клієнтів, як зробити послугу більш відкритою та “привабливою” для сімей з дітьми, як вчасно виявити ті сім’ї, які потребують підтримки найбільше, куди перенаправити матерів чи батьків, які потребують психотерапевтичної допомоги чи втручання лікаря-психіатра,  а як бути з дітьми, якщо дитячого психіатра знайти в громадах дуже складно. Всі ці питання залишають простір для подальших напрацювань, обговорень, апробацій та затверджень. 

Захід відбувся в межах програми “Спільно для сім‘ї”, що втілюється у рамках СПІЛЬНО — програми Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) для підтримки сімей з дітьми, які постраждали від війни. Програма СПІЛЬНО об’єднує зусилля ЮНІСЕФ з урядом, місцевими органами влади, громадським сектором та бізнес-партнерами заради кожної дитини в Україні.

Довідка

Українська освітня платформа — драйвер суспільних змін в країні. Благодійна організація, яка втілює інноваційні соціальні проєкти, створює освітні програми для громадських лідерів та організацій. Працює у регіонах України через мережу опорних центрів. Заснована у 2000 році у Львові (до 2021 рр. — БО “Львівська освітня фундація”). 

З 2010 року підтримала понад 1 200 000 дітей із кризових сімей у кризі. Є членом Міжнародної організації з захисту прав дітей FICE International. З початку російсько-української війни заснувала волонтерський рух української молоді “Будуємо Україну Разом”.  Окрім цього дала старт соціальній майстерні “WoodLuck” і запустила рух добросусідства в Україні. 

Від початку повномасштабної війни Українська освітня платформа розгорнула гуманітарну місію. Спільно з партнерами евакуювала із зони бойових дій та прифронтових територіях понад 10 500 осіб. Розмістила у тимчасових прихистках понад 100 000 людей з постраждалих громад. А також передала 3 000 000 кілограм гуманітарної допомоги. У співпраці з Дитячим фондом ООН (Unicef) та іншими партнерами надає підтримку сім’ям з дітьми.

Маріанна Білик, програмна директорка Української освітньої платформи

КиївВлада

Теги: юнісеф, маріанна білик

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій