Скільки коштує карантин через загрозу коронавірусу для українців
Вчора постановою “Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19” Кабмін офіційно оголосив карантин в Україні. Відтак, з 12 березня до 3 квітня будуть закриті садочки, школи та університети. Навчання проводитиметься дистанційно, а пробне зовнішнє незалежне оцінювання, яке мало розпочатись 21 березня, переносять на квітень.
На час карантину під забороною проведення будь-яких масових заходів та зібрань за участі більше 200 людей. Це не стосується заходів державної необхідності, тому засідання Верховної Ради наступного тижня, де можуть розглянути питання відкриття ринку землі та деяких змін до Конституції, має відбутися. На жаль, масштабні мітинги також під забороною, тому фермери не зможуть прийти і пікетувати Раду, захищаючи свої права.
З дозволу міжнародних організацій можна проводити спортивні заходи. Але без глядачів (уболівальників) та за умови, якщо кількість спортсменів не перевищує дві сотні.
Задля забезпечення карантинних заходів, Урядом прийнято рішення виділити 100 млн гривень на першочергову закупівлю засобів індивідуального захисту для поточних потреб міністерств, відомств та служб, а також для поповнення держрезерву.
Одночасно, задля виконання цього рішення, до 1 червня заборонили експорт товарів протиепідеміологічного призначення, аби гарантувати забезпечення необхідними засобами захисту населення. Планують також закупити інфрачервоне обладнання для проведення скринінгу на відстані в Міжнародному аеропорту "Бориспіль".
А поки держава займається заходами для убезпечення українців від вірусу, ми маємо дотримуватись елементарних рекомендацій ВООЗ – частіше мити руки, користуватись дезінфекційними засобами та рідше бувати у місцях великого скупчення людей. І найважливіше – не панікувати та пам'ятати, що більшість хворих коронавірусом одужують.
Олександр Однороманенко, заступник голови Києво-Святошинської районної ради, член ВО “Свобода”