среда, 20 марта 2019 г.
Скільки карго авіахабів необхідно Україні

Скільки карго авіахабів необхідно Україні

Євгеній Дихне

Перший заступник генерального директора ДП МА Бориспіль, голова Авіаційного комітету при Торгово-промисловій палаті України

У зв'язку зі збільшенням авіаперевезень в світі розвиваються і вантажні перевезення, в яких все частіше споживчі товари переходять зі звичайних видів транспорту на авіаційний. За рахунок зниження собівартості доставки авіавантажів і високої швидкості вони сьогодні користуються все більшою привабливістю.

Наша основна перевага - це наше географічне розташування, яке пов'язує нас з вантажопотоками між Азією і Європою і Америкою. Ми знаходимося на дуже хорошому логістичному шляху. Позитивний досвід у транзитних пасажирських перевезеннях ми набули завдяки стрімкому розвитку базового авіаперевізника аеропорту.

Ситуація із повітряними вантажами дещо інша. Даний ринок вже протягом багатьох років є поділеним між потужними світовими логістичними корпораціями, які сьогодні активно нарощують повітряні вантажоперевезення у напрямку Схід-Захід, на шляху яких лежить Україна та безпосередньо аеропорт “Бориспіль”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Найбільшим гальмом для розвитку внутрішніх авіаційних вантажоперевезень є купівельна спроможність населення. Як і раніше, авіаційні перевезення для товарів споживання в Україні є дорогими і тут ми бачимо, що зростання не таке значне. Так, в Борисполі в 2017 році ми додали 24% в вантажних перевезеннях по відношенню до 2016 року. Це дуже хороший показник, але все одно вкрай далекий до обсягів обробки вантажів в європейських країнах. Якщо порівнювати об'єми обробки авіаційних вантажів в європейських аеропортах-хабах, то це на порядок менше ніж ми сьогодні обробляємо. У найближчі роки будь-якого суттєвого зростання внутрішнього ринку ми не передбачаємо. Проте, ми бачимо потенціал саме в напрямку розвитку вантажного авіаційного транзиту. Логістичні оператори, що працюють у великих аеропортах хабах, таких, як Стамбул і Франкфурт, на сьогодні недостатньо задоволені наявними можливостями для обробки і пересортовування авіаційних вантажів.

Маючи наше географічне розташування та широку мережу розльоту в більш ніж 40 європейських аеропортів, ми бачимо значний потенціал у залученні транзитних авіаційних вантажопотоків. Вже давно не секрет, що змінилася логіка перевезення авіавантажів, які все менше перевозяться спеціалізованими повітряними судами. Авіакомпанії, прагнучи знизити витрати, часто доставляють авіаційні вантажі у недовантажених відсіках пасажирських лайнерів.

Бориспіль сьогодні особливо привабливий для створення сучасного центру по пересортовуванню великих партій вантажів на дрібніші з їх подальшою доставкою по всій мережі розльоту. Адже, аеропорт має базову авіакомпанію, яка розвиває далекомагістральну програму і поступово переходить на широкофюзеляжні літаки, які дозволяють перевозити до 30 тон вантажів за раз з далеких куточків земної кулі.

Ми обговорюємо можливість реалізації спільного проекту з глобальними логістичними операторами. У стратегічному плані розвитку аеропорту вже визначені спеціальні зони для сортування транзитних вантажів і ведення цього виду бізнесу. Тому, створення високотехнологічного вантажного хабу європейського рівня є одним із пріоритетних завдань для розвитку аеропорту Бориспіль.

У нас викликає величезне здивування, коли в умовах низького потенціалу внутрішнього ринку, відсутність широкої мережі регулярного сполучення з іншими містами ЄС і Азії, ми чуємо про плани створення логістичного хабу для пересортування авіавантажів на базі аеропорту в Білій Церкві або Гостомеля, які сьогодні орієнтовані більше на нерегулярне перевезення спеціальних вантажів і базу для технічного обслуговування літаків.

Тому, формуючи сьогодні стратегію розвитку транспортних мереж, Україна та ЄС мають виважено підходити до питань інтеграції наявних та створення нових інфраструктурних логістичних хабів в Україні. Це необхідно робити, виходячи із економічної доцільності та враховуючи вже існуючу інфраструктуру.

Євгеній Дихне, перший заступник генерального директора ДП МА Бориспіль, голова Авіаційного комітету при Торгово-промисловій палаті України

KиевVласть

Теги: борисполь, аэропорт, авиаперевозки, грузовые перевозки, авиатранспорт, пересортировка грузов, авиахаб

среда, 20 марта 2019 г.
16:05
Списки школ и садиков Киева, оснащенных видеонаблюдением за госсчет, будут дополняться, - депутат Шлапак
15:46
В Киеве будут судить 4 должностных лиц КП “Киевтранспарксервис” по обвинению в системной коррупции
15:27
Губернатор Терещук попросил Порошенко дать денег сотрудникам Чернобыльской АЭС
15:04
Речку Рось загрязняют фекалиями жители окрестных сел (видео)
14:44
Ход работ на ЖК “Итальянский квартал” в марте
14:27
На Киевщине поймали беглеца из Ирпенского исправительного центра
14:05
Горсовет Броваров изучает вопрос создания муниципальной стражи, - Игорь Сапожко
13:44
Власти столицы утвердили план перспективного развития Киева на 2019-2021 годы
13:27
Губернатор Терещук одобрил обучение детей Фастова в католической школе
13:06
В сердце столицы охрана игорного заведения удерживала журналиста в помещении из-за видеосъемки (фото, видео)
12:46
На авторынке в Голосеевском районе Киева горели 7 автомобилей
12:29
Опубликован список мест на Киевщине, где разрешена рыбная ловля в период нерестового запрета (список)
12:07
“Киевгорсвет” 26 марта ко Дню больных эпилепсией подсветит Парковый мост фиолетовым цветом
11:44
Детские весенние чтения “Сказочный трамвайчик” пройдут на следующей неделе на Подоле
11:27
В Киеве за год экспорт товаров вырос на 10,5%
11:06
Полиция изъяла у жителя Киевщины каннабис на сумму более 40 тысяч гривен (фото)
Календарь событий