четверг, 6 августа 2020 г.
Шкільний стадіон – не торт “Наполеон”: активісти повертають вкрадену землю в центрі Києва

Шкільний стадіон – не торт “Наполеон”: активісти повертають вкрадену землю в центрі Києва

Олеся Пинзеник

Депутат Київради, позафракційна

В далекому 2006 році, коли Києвом керував Олександр Омельченко, київські депутати примудрилися продати шматок школи. Вони просто вкрали в дітей шкільний стадіон, місце де діти гуляли, займалися фізкультурою, проводили лінійки (в школі відсутня актова зала) і навіть просто виходили подихати свіжим повітрям. Школа знаходиться в самісінькому центрі на вулиці Великій Васильківській, 78 і більше гуляти немає де у вщент забудованому місті.

На поверхні ми маємо популяризацію ідей про нову українську школу, про важливість здорового способу життя, спорту в житті школярів, про необхідність створення безпечного шкільного середовища в найширших смислах. З цією метою будуються спортивні майданчики, біля шкіл з’являються сучасні футбольні поля. Виглядає все супер та вселяє надію. Але в спеціалізованій школі з поглибленим вивченням іноземних мов імені Т.Шевченка № 112 втілити прогресивні ідеї заради здоров’я дітей не виявляється можливим. Хтось може подумати: ну, не повезло одній школі – трапляється! Але якщо знехтувати цією ситуацією сьогодні, ми ризикуємо дозволити таким тенденціям стати нормою.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Справа не тільки в ймовірності сусідства будівлі школи (1954 р.) з потенційно багатоповерховим бізнес-центром. Величезне питання викликає правомірність передачі шкільного подвір’я у приватну власність. Імена тих депутатів, які проголосували за це злочинне в усіх смислах рішення, через давність справи ми вже не дізнаємось. Зручно, правда? А кому? Сказати б бізнесу, але ні – зручно хапугам, злочинцям, перевертням. Зручно тихенько робити ганебні справи і мовчати роками, гальмувати процес, нехтувати зверненнями. Зручно садити дерева, показово спонсорувати шкільні проекти – займатися благодійністю. А діти залишаться не просто без стадіону – у них не буде повноцінного свого шкільного подвір’я, по якому вперше ідуть до школи першачки, на якому свій останній шкільний вальс танцюють випускники. Діти виявляться заручниками “бізнесу по-українськи” – без шкільного подвір’я вони будуть замкненими у будівлі (звісно, якщо вона вистоїть під час будівництва хмарочоса поруч).

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Але незважаючи на всі перешкоди, ми не здаємося і не збираємося здаватися. В нашій ініціативній групі багато дипломатів, юристів, комунікаційників. Вони висвітлюють кожен етап відстоювання стадіону: стрімлять слухання у комісіях Київради, візит Освітнього Омбудсмена, запрошують журналістів знімати телесюжети, самі пишуть блоги. Діти проводять флешмоби і знімають відеоролики. Публікації шкільної фейсбук-сторінки набирають тисячі переглядів і сотні репостів. При чому люди не просто тиснуть кнопку “Поширити”, а висловлюють свою думку. Погодьтесь, ця ситуація з продажем шкільного стадіону– не індивідуальна справа окремої школи: на її прикладі ми з вами перевіримо, наскільки нашій владі треба освіта, майбутнє щасливих дітей, правова держава, наскільки справжніми є декларовані цінності про здорове життя.  

Читайте: Кличко настаивает на выкупе школьного стадиона у частной фирмы

23 липня в сесійну залу  я виноситиму, як невідкладний, проєкт рішення про викуп для суспільних потреб даного стадіону, бо суспільна напруга зростає.

Щиро сподіваюся, що нашим депутатам вистачить і совісті, і розуму підтримати наш проєкт і шкільний стадіон нарешті повернеться до наших дітей!

Олеся Пинзеник, депутат Київради,позафракційна

КиевVласть

Теги: новости киева, голосеевский район, законопроект, школьный стадион, выкуп земли, 51, школа 112, Антоновича Горького

четверг, 6 августа 2020 г.
14:03
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
20:45
В пятницу, 7 августа, ярмарки пройдут в семи районах Киева (адреса)
20:26
Из аэропорта “Киев” внутренними рейсами можно вылететь по цифровому паспорту
20:05
Центры занятости в “зеленой зоне” возобновляют личный прием граждан
19:45
Директора Департамента земельных ресурсов КГГА просят уменьшить размер арендной платы для музея Марчука
19:23
При входе в ТРЦ Gulliver установлен аппарат с медицинскими масками
19:05
Более полусотни поливомоечных машин работают в Киеве в связи с жарой (фото, видео)
18:43
Пальчевский: “Ошибка власти – слабые и неподготовленные люди в команде”
18:25
В бучанській школі №2 за 32 млн гривень побудують спортивний блок
18:00
До сентября сессия Киевоблсовета проводиться не будет
17:45
Столичные власти сообщили о повышении на 6,5% интенсивности транспортных потоков
17:24
Первая автономная метеостанция установлена в Чернобыльском заповеднике (фото)
17:03
Полиция задержала устроивших стрельбу в Киеве и Обухове мужчин
16:44
“Укрзализныця” с 7 августа возобновляет продажу 100% мест в региональных поездах
16:23
Нардеп Яременко просит поменять окна в киевской школе № 265
16:04
Жители Дарницкого района Киева просят навести порядок с бетонным блокпостом на Бориспольском шоссе
Календарь событий
Обвиняемое в коррупции руководство КП “Городской магазин” решило оправдаться через суд
6 августа 2020 г. 12:00
Обвиняемое в коррупции руководство КП “Городской магазин” решило оправдаться через суд
Директор КП “Городской магазин” Андрей Андрущенко (на фото) и замдиректора этого КП Ирина Ящук хотят через суд получить 58,8 тыс. гривен компенсации морального ущерба с экс-главы профсоюза этого предприятия Виктора Тимакова и ООО “Киеввласть”. Причина – публикация на сайте “КиевВласть” письма Тимакова на имя Киевского городского головы, в котором он обвинил Андрущенко и Ящук в масштабных финансовых махинациях на коммунальном предприятии. По информации Тимакова, руководство “Городского магазина” принимало в штат фиктивных работников, занималось поборами с сотрудников, начисляло устроенной на предприятие маме Ящук колоссальные премии, не замечало фактов воровства и пр. После соответствующей публикации на сайте “КиевВласть”, как следует из иска, Андрущенко чувствовал себя униженным и ощущал постоянный дискомфорт. Вероятно, систематически попадающее в скандалы с “коррупционным душком” руководство КП “Городской магазин” всерьез думает, что любое упоминание в интернете не доказанных судом нарушений и злоупотреблений незаконно и автоматически является клеветой.