Территория разума

Александр Тигов

Що стає на заваді формуванню об’єднаних територіальних громад

6 марта 2017 г. 9:00

Александр Тигов Глава ОО “Рух территориальных громад”

Важлива нині реформа децентралізації рухається, проте повільно. Ухвалення важливих законопроектів відбувається також  повільно.

Верховна Рада з чималими зусиллями після більше, ніж піврічного тупцювання на місці, спромоглась прийняти у другому читанні і в цілому такі законопроекти : №4772, №4773, №4742, №4110, № 2489. Це дозволяє продовжити процес реформування місцевого самоврядування в Україні. Зробили це народні депутати після “м’яких”  протестних дій з боку експертного середовища, закликів проголосувати “за” з боку деяких інституцій, що сприяють децентралізаційним процесам і майже непоміченого, але, як виявилось, надзвичайно дієвого попередження з боку основного спонсора-інвестора реформи децентралізації в Україні – представництва Європейського Союзу.

Ще 18 січня поточного року, напередодні першого голосування у ВРУ, яке не відбулося через відсутність кворуму, Представництво ЄС в Україні закликало депутатів ухвалити ці законопроекти без жодних подальших поправок, без жодних протиріч та затримок, оскільки зволікання гальмують процес здійснення реформ. Про це йшлося в заяві Представництва ЄС в Україні, опублікованій на офіційній сторінці в Facebook.Проте ЗУ № 5520 й до цього часу навіть не винесений на розгляд.

Законопроект № 5520 допоможе провести вибори в тих об’єднаних громадах, де вони не відбулися ще минулого року. Річ у тім, що ЦВК відмовилась призначити вибори в 10 громадах, посилаючись на те, що вони знаходяться на межі районів й потрібно змінювати адміністративні кордони. Законопроект врегульовує це питання й дає можливість автоматично корегувати межі районів при об’єднанні громад на кордоні адміністративних одиниць.

Подписывайтесь на новости «КиевVласть»
 

Одна з причин, через які не приймаються потрібні закони – хронічні проблеми з відвідуваністю депутатами пленарних засідань Парламенту.

Народні обранці не беруть участі в обговоренні законопроектів, відповідно, з різних причин, не голосують за них.

Проте все ж таки сподіваємося на свідомість народних обранців, їхню волю щодо прийняття “забутого і пропущеного”, але такого потрібного законопроекту, як № 5520…

Читайте: Чому забуксувала реформа децентралізації

Олександр Тигов, голова громадського об’єднання “РУХ територіальних громад”

КиевVласть

Теги: Олександр Тигов, Рух територіальних громад, децентралізація