вторник, 14 июля 2020 г.
Самостійне господарювання – головне право власників землі і єдиний напрям розвитку аграрної галузі в Україні

Самостійне господарювання – головне право власників землі і єдиний напрям розвитку аграрної галузі в Україні

Роман Головін

Розробник і втілювач Народної земельної реформи

Самостійно господарювати – значить не мати економічних підстав чи соціальних бажань продати землю чи переукласти договір оренди.

Найкраще господарювання – самостійне колективне господарювання, участь в якому може взяти будь-який власник землі незалежно від віку, фізичного та майнового стану й отримувати в 2-4 рази більше прибутку, ніж від оренди.

Прибуток від землі можна отримувати по-різному. Можна працювати самостійно на землі на свій розсуд, а можна віддати землю в оренду й отримувати платежі, здавалося б, ні за що не переживаючи, або можна взагалі продати землю й отримати разовий прибуток.

Продати землю – це взагалі неправильний варіант вибору форми розпорядження землею – тут і пояснювати не потрібно, чому саме так. Але бувають випадки, коли власника землі можуть змушувати до продажу землі певні незалежні від нього обставини, і, як правило, ці обставини негативні.

Віддати землю в оренду теж змушували обставини чи сподівання на краще майбутнє при новому приватному господарі. Розписана ідилія бути заможним орендодавцем перетворилася на кріпосництво по-сучасному зі своїми новоявленими панами-орендаторами і безправними власниками землі “на папері” – кріпаками. Пани вже забагатіли, зросли, зміцніли і вже пишуть закони, заправляють судами, поліцією і прокурорами, а головне – без будь-якого дозволу чи довіреності можуть підписати за власника землі будь-яку угоду стосовно його землі – влада ж належить їм.

Панів підтримують псевдонауковці, постійно досліджуючи оренду як найдосконалішу форму земельних відносин, а законотворці впроваджують дослідження псевдовчених і мріють відсторонити власників землі від їхньої землі вже на рівні законів, віддавши всі рішення і дії стосовно землі на “відкуп” “добрим”, “милим” і “благодійним” орендарям-панам, які працюють в збиток, але турбуються про своїх кріпаків-“власників землі на папері”, сплачуючи їм орендну данину. Вся країна на бізнесменах-орендарях. В країні є і свої герої – Герої України – мультимільйонери і мільярдери – є чим гордитися і на кого “молитися”.

Цю блуканину з орендою й продовженням зрощування мільярдерів на землі українців  потрібно припиняти – і для початку потрібно усвідомити, що землею потрібно займатися самостійно.

Безумовно, ми всі знаємо, що самостійне господарювання в будь-якому випадку краще, ніж  продати землю, краще панського-орендного ярма на шиї.

Часто самостійне господарювання на землі пов’язують з лопатою і сапою, а  найцікавіше те, що про таке уявлення можна почути від відомих політиків: мовляв, в селі немає кому працювати, одні старі та ледарі, а інші виїхали.

Повернуться. Потрібно надати права і можливості власникам землі, реалізувати прогресивні земельні відносини, прогресивну аграрну політику – і українці повернуться.

Вже більше 100 років існують трактори, які замінили десятки й сотні коней. Навіть городи в селі – і ті під плугом і бороною залізного коня. Але уявлення політиків, вчених і просто “видатних” експертів застигло на єгипетських фресках з рабами і мотигами і неспроможності українців господарювати самостійно.

 Підписуємося на наш канал в Ютубі

Що ж таке сучасне самостійне господарювання?

Часто самостійне господарювання асоціюється  з одноосібним зайняттям  рослинництвом (обробітком землі), і таких власників називають одноосібниками. За моєю науковою класифікацією, такий вид діяльності є прямою самостійною одноосібною (індивідуально-сімейною) формою земельних відносин.

При цьому простежується тенденція до об’єднання одноосібників за різними об’єднавчими принципами: об’єднання суміжних ділянок для більш технологічного обробітку землі; об’єднання для купівлі засобів захисту рослин та посівного матеріалу; об’єднання засобами праці; об’єднання в організаційних питаннях. У об’єднання власників землі є одна мета – зменшити фізичні (особисті витрати часу) і грошові витрати на обробіток землі й отримати більший прибуток. Крім того, існують організаційні, психологічні, фізичні фактори відносно обробітку землі, які власники землі можуть вирішити тільки в об’єднанні з іншими власниками.

Фактично в самостійному господарюванні на землі необхідно вбачати і обробіток землі через об’єднання власників, кооперацію матеріальних активів власників землі. В даному випадку універсальним активом для об’єднання є земля. Колективне господарювання є самостійним господарюванням. За моєю науковою класифікацією, таке господарювання відповідає самостійній колективно-консолідативній формі земельних відносин.

Узагальнимо бачення самостійного господарювання – це використання землі її власником у власній виробничій діяльність безпосередньо чи через об’єднання зусиль власників землі для об’єднаного господарювання на належній їм землі.

Самостійне колективне господарювання має переваги над одноосібним. Однією з таких переваг є те, що власник землі може самостійно господарювати через участь в об’єднанні власників землі незалежно від віку, фізичного стану та свого матеріального становища.

Ознакою самостійного господарювання є те, що власники землі є власниками отриманого результату від обробітку землі, тобто власниками врожаю, і, відповідно, самостійно визначають, як розпорядження своїм прибутком.

При самостійному господарюванню власники землі платять за послуги з обробітку землі, а не як при оренді, коли власникам землі платять орендарі. Порядок руху грошей при самостійному господарюванні змінюється. Так же змінюється і місце формування прибутку від землі – воно у власника землі. Вже ці наведені фактори дають розуміння, що при самостійному господарювання на землі прибуток від землі буде більше – під власним обліком і контролем.

Не можна оминути стороною і діджиталізацію процесу інформування і контролю власників землі за діяльність їхнього об’єднання у тих підрядних організацій, які виконують роботу. Кожен власник по своїй ділянці може отримувати  електронні звіти на свій телефон.

І головне: об’єднання власників землі як процес призведе до створення юридичної особи – Товариства власників землі. Про Товариства власників землі будемо говорити в найближчих публікаціях і не тільки про це.

Як самостійно господарювати, як перейти до самостійного господарювання і отримувати більші прибутки від землі ви можете дізнатися на сторінках нашого “ОБ’ЄДНАННЯ ВЛАСНИКІВ ЗЕМЛІ”.

Щоб долучитися до об’єднання тисніть на це посилання і долучайтеся:

https://www.facebook.com/groups/144907373624154/

Самостійно господарювати не важко – ми допоможемо вам!

Через діяльність нашого об’єднання власників землі ми будемо реалізовувати права і можливості власників землі.

Наше ОБ’ЄДНАННЯ:

- за право розривати договори оренди;

- за непереукладення договорів оренди;  

- за збільшення доходів від землі у її власників у 2-4 рази;  

- за самостійне господарювання на власній землі;  

- за вільне розпоряждення землею;  

Читайте: Ціна землі – ціна життя. Якою ж буде ціна землі за життя?

Роман Головін, розробник і втілювач Народної земельної реформи

КиевVласть

Теги: новости киева, новости киевской области, новости киевщины, новости украины, народная земельная реформа, роман головин, объединение собственников земли

вторник, 14 июля 2020 г.
14:03
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
17:03
Сегодня, 14 июля, посетителям ТРЦ Gulliver температуру измеряет доктор Зойдберг из “Футурамы”
16:46
В Белой Церкви закрывают тубдиспансер (видео)
16:25
Киевская ОГА дала разрешение аэропорту “Борисполь” на размещение зданий для допуслуг
16:03
Кличко призвал Раду присоединить Коцюбинское к Киеву
15:42
Администрация Володина распределила 20 млн госсубвенции на образование
15:28
Рада в первом чтении поддержала законопроект о борьбе с торговцами “серым” топливом
15:21
Андрей Пальчевский: “Верю, что мы можем сделать Украину великой”
15:00
Хит-парад видеоновостей от КиевVласти, 6-12 июля 2020 года (видеодайджест)
14:47
На Киевщине в июне цены выросли на 0,5%
14:38
Киевские власти хотят за счет инвесторов обустроить на озере Буревестник-Королек зону для рыбалки
14:23
В Киеве закрыли Центральный железнодорожный вокзал из-за сообщения о минировании
14:01
В 2020 году “Киевский метрополитен” планирует перевезти почти на 100 млн меньше пассажиров, чем в 2019-м
13:43
За сутки на Киевщине подтверждено 22 новых случая COVID-19
13:24
В жилых кварталах KAN оборудовали пункты госслужбы охраны
13:03
В четырех бюветах на столичной Оболони до пятницы не будет воды
Календарь событий
Миллионы на ветер? КП “Информатика” активно осваивает бюджеты на создании системы измерения состояния окружающей среды
14 июля 2020 г. 12:00
Миллионы на ветер? КП “Информатика” активно осваивает бюджеты на создании системы измерения состояния окружающей среды
Под личным руководством мэра Киева Виталия Кличко (на фото) погрязшее в уголовных расследованиях КП “Информатика” продолжает создавать в Киеве систему получения измерительных параметров о состоянии окружающей и внутренней среды в рамках концепции “Интернет вещей”. Уже подписаны договора на 46 млн гривен, всего на данное направление запланировано потратить 230 млн гривен. О том, как будет окупаться это вложение, традиционно никто не говорит, средства городского бюджета отдаются фирмам с сомнительной репутацией.  Например, ООО “ВМ Констракшн Украина” фигурирует в уголовном производстве о возможном присвоении бюджетных средств при закупках КП “Киевтелесервис”, а ООО “Новострой Альянс” – компания, которая существует всего около года.