вівторок, 7 січня 2025 г.
Руины памятников архитектуры: как спасти то, что еще можно спасти

Руины памятников архитектуры: как спасти то, что еще можно спасти

Алексей Давиденко

Бывший депутат Киевсовета

Вы заметили. В центре Киева стоят сотни брошенных, ветхих и полуразрушенных домов. На Подоле. На Татарке. На Пейзажке. На Печерске. На Бессарабке. Везде.

В одних, заколочены фанерой окна и двери. В других, зияют огромные дыры в фасадах, отсутствует кровля и перекрытия. Остальные, живут жизнью заброшенных призраков, где десятилетиями никто не живет кроме крыс и бомжей.

Их можно разрушать. Их можно обворовывать. Их можно поджигать.Но в них ничего нельзя трогать, ничего нельзя менять и главное - на их месте ничего нельзя созидать.

Потому что все они - Памятники Архитектуры. Абсурд.

Уродские. Заброшенные. Разрушенные. Но все как один - памятники! У них нет будущего. Они так простояли уже фиг знает сколько лет, и простоят в таком же убогом состоянии, как минимум, ещё столько же.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Уже не один десяток активистов сделали себе имя на их защите. Уже не один десяток городских чинуш заработал себе денег торгуя их статусом. Но ещё ни один из них не сделал себе имя на их восстановлении из небытия в первозданном виде.

Власть.

1. Соберите всех балансодержателей.

2. Дайте собственникам самим выбирать будущее целевое назначение.

3. Освободите их от уплаты в бюджет паевого участия при вводе в эксплуатацию.

4. Не берите с них взятки за отвод земли, согласования проекта и строительства.

5. Отгоните от них псевдо-активистов и горе-защитников.

Где возможно, согласуйте частичное сохранение фасадов. Где возможно, согласуйте реконструкцию. Остальное, что не подлежит восстановлению - отдайте под снос.

Обязательно сохраните архитектурный ансамбль улиц. Обязательно сохраните допустимую этажность. Обязательно контролируйте ход работ согласно проектной документации.

Хватит обманывать самих себя! За редким исключением, у нас в городе под защитой Минкульта и активистов находятся не представляющие уже никакой ценности руины. Давайте наконец-таки дадим всем этим некогда красивым домам, или шанс на вторую жизнь или шанс на достойную смерть.

Алексей Давыденко, экс-депутат Киевсовета

Источник публикации

Читайте: “Изменение границ буферной зоны Лавры и Софии открывает новые возможности для манипуляторов на местном уровне”, - эксперт

КиевVласть

Теги: новости киева, градостроительство, памятники архитектуры

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.