воскресенье, 7 июня 2020 г.
Результат прозорої приватизації по Києву: за перший квартал 2020 року до бюджету надійшло в рази більше, ніж за весь попередній рік

Результат прозорої приватизації по Києву: за перший квартал 2020 року до бюджету надійшло в рази більше, ніж за весь попередній рік

Яна Матієва

В.о. начальника регіонального відділення ФДМУ по Києву

Розблокування процесу приватизації та перехід на прозорі принципи проведення аукціонів продажу державного майна дозволили залучити безпрецедентну кількість коштів від малої приватизації до державного бюджету в порівнянні з попередніми роками.

За перший квартал 2020 року Регіональним відділенням Фонду державного майна України по місту Києву знайдено інвесторів для трьох об’єктів малої приватизації, кошти за які вже надійшли до Державного бюджету.

Так, від продажу цих об’єктів бюджет отримав 63 млн 494 тис. 852 гривень (з ПДВ), і ще 57 млн 157 тис. 680 гривень мають надійти від аукціонів проведених у лютому та березні. Для порівняння – від продажу об’єктів у 2019 році до бюджету надійшло 33 млн 668 тис. 319 гривень (з ПДВ).

Погодьтесь, різниця вражаюча. Успіху вдалось досягти завдяки комплексним змінам, впровадженими новою командою Фонду державного майна України.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Головною складовою цих змін є створення прозорого та відкритого процесу, який викликає довіру у потенційних інвесторів. Не потрібно мати справу з чиновниками, адже усі етапи діджиталізовано та максимально відокремлено від посадовців. Це створює довіру через рівні умови для усіх бажаючих взяти участь в торгах.

Не менш важливими є маркетингові зміни, запроваджені новою командою. Зокрема, йдеться про надання потенційним інвесторам вичерпної інформації щодо усіх об’єктів приватизації. Практика приховування частини даних щодо певних об’єктів створювала можливості для “обраних” придбати об’єкти за нижчою від ринкової ціни завдяки меншій конкуренції – але тепер з цим покінчено. В електронних кабінетах по всіх об’єктах приватизації кожен бажаючий може отримати вичерпну інформацію та взяти участь в аукціоні, володіючи усіма даними про об’єкт.

І, звісно, максимальне інформування щодо виставлення об’єктів на продаж. Інформуючи громадськість, привертаючи увагу потенційних інвесторів, Фонд державного майна залучає максимальну кількість учасників на аукціони. Таким чином, в конкурентних умовах формується ринкова ціна на об’єкти, що дозволяє направити максимально можливі кошти від продажу до бюджету.

Аукціони на ринкових засадах - це єдина можливість залучити компетентних інвесторів – нових власників, які здатні перетворити занедбані об’єкти на прибуткові підприємства з новими робочими місцями та створювати якісний, конкурентний продукт.

Читайте: Оцінка вартості державного майна: звести вплив чиновників до мінімуму

Яна Матієва, в.о. начальника регіонального відділення ФДМУ по Києву

КиевVласть

Теги: новости киева, приватизация, отделение фги киева

суббота, 6 июня 2020 г.
18:00
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
18:52
Зеленский рассказал, как в “Слуге народа” будут определять кандидата в мэры Киева (видео)
18:05
Воскресные ярмарки 7 июня пройдут в трех районах Киева (адреса)
17:33
Кличко пересмотрел стоимость саженцев кустов и деревьев в Киеве
17:19
Національний рух “За трансплантацію” та Фонд сім'ї Андреєвих передали автоматичний коагулометр до Київського обласного онкодиспансеру
16:47
Кличко премировал за работу в карантинном мае руководителя аппарата КГГА Дмитрия Загуменного
16:01
Киевлян раздражает телефонный спам от “Центра коммунального сервиса”
15:08
Киевская городская электричка частично возобновит работу с 8 июня
14:04
Доходы семьи замглавы КГГА Петра Пантелеева выросли за год более чем на полтора миллиона гривен
13:02
В Киеве снова более чем на 80 человек увеличилось количество больных COVID-19
12:06
КГГА разрешила “ДТЭК Киевские электросети” до декабря раскапывать тротуары на пяти улицах на Отрадном (документ)
11:05
В Киеве неизвестные избили вагоновожатого трамвая №33К за просьбу надеть маски (видео)
10:00
За сутки в Украине подтверждено 550 новых случаев заболевания COVID-19
09:02
У воспитательницы в детском саду в Броварах диагностировали COVID-19
07:15
Планові відключення електроенергії в Київській області 6 червня 2020 року (повний список населених пунктів)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 6 июня 2020
Календарь событий