вівторок, 19 листопада 2024 г.
Результат прозорої приватизації по Києву: за перший квартал 2020 року до бюджету надійшло в рази більше, ніж за весь попередній рік

Результат прозорої приватизації по Києву: за перший квартал 2020 року до бюджету надійшло в рази більше, ніж за весь попередній рік

Яна Матієва

В.о. начальника регіонального відділення ФДМУ по Києву

Розблокування процесу приватизації та перехід на прозорі принципи проведення аукціонів продажу державного майна дозволили залучити безпрецедентну кількість коштів від малої приватизації до державного бюджету в порівнянні з попередніми роками.

За перший квартал 2020 року Регіональним відділенням Фонду державного майна України по місту Києву знайдено інвесторів для трьох об’єктів малої приватизації, кошти за які вже надійшли до Державного бюджету.

Так, від продажу цих об’єктів бюджет отримав 63 млн 494 тис. 852 гривень (з ПДВ), і ще 57 млн 157 тис. 680 гривень мають надійти від аукціонів проведених у лютому та березні. Для порівняння – від продажу об’єктів у 2019 році до бюджету надійшло 33 млн 668 тис. 319 гривень (з ПДВ).

Погодьтесь, різниця вражаюча. Успіху вдалось досягти завдяки комплексним змінам, впровадженими новою командою Фонду державного майна України.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Головною складовою цих змін є створення прозорого та відкритого процесу, який викликає довіру у потенційних інвесторів. Не потрібно мати справу з чиновниками, адже усі етапи діджиталізовано та максимально відокремлено від посадовців. Це створює довіру через рівні умови для усіх бажаючих взяти участь в торгах.

Не менш важливими є маркетингові зміни, запроваджені новою командою. Зокрема, йдеться про надання потенційним інвесторам вичерпної інформації щодо усіх об’єктів приватизації. Практика приховування частини даних щодо певних об’єктів створювала можливості для “обраних” придбати об’єкти за нижчою від ринкової ціни завдяки меншій конкуренції – але тепер з цим покінчено. В електронних кабінетах по всіх об’єктах приватизації кожен бажаючий може отримати вичерпну інформацію та взяти участь в аукціоні, володіючи усіма даними про об’єкт.

І, звісно, максимальне інформування щодо виставлення об’єктів на продаж. Інформуючи громадськість, привертаючи увагу потенційних інвесторів, Фонд державного майна залучає максимальну кількість учасників на аукціони. Таким чином, в конкурентних умовах формується ринкова ціна на об’єкти, що дозволяє направити максимально можливі кошти від продажу до бюджету.

Аукціони на ринкових засадах - це єдина можливість залучити компетентних інвесторів – нових власників, які здатні перетворити занедбані об’єкти на прибуткові підприємства з новими робочими місцями та створювати якісний, конкурентний продукт.

Читайте: Оцінка вартості державного майна: звести вплив чиновників до мінімуму

Яна Матієва, в.о. начальника регіонального відділення ФДМУ по Києву

КиевVласть

Теги: новости киева, приватизация, отделение фги киева

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.