п'ятниця, 19 квітня 2024 г.
Реформы в Украине невозможны

Реформы в Украине невозможны

Семен Глузман

Правозащитник, психиатр

Главная причина – отсутствие необходимой для этого искренней политической воли.

Чудо европеизации в ближайшие десятилетия в Украине не произойдет. Часто общаюсь с серьезными экономистами и социологами, поэтому никаких системных реформ не ожидаю. Цивилизованный мир сумел защитить нас от полного растворения в агрессивном соседе, но он не может изменить наше скудное волей мировоззрение.

Реформы действительно невозможны. Более того, они нежелательны. Их не хочет огромная масса людей, сладко жующих несвежий пирог коррупционных остатков с барского стола. Плохо пахнет? Чуть-чуть тронут плесенью? Ну и что. Зато – бесплатный! Якобы, бесплатный. Бесплатная медицина, где она? Бесплатная школа, а она где?

Меняются министры, бесконечную череду имен и фамилий невозможно запомнить. Но в целом кадровая политика в стране однообразная, главный критерий – верность системе, а не компетентность. К сожалению, война на востоке – удобный повод сохранять кадровый status quo. Да и переговоры с военным противником ведут люди, прежде распродавшие украинские армейские мощности, жестко и планомерно укреплявшие коррупционную систему в стране.

Полковники и генералы СБУ и МВД достаточно громко рассказывают о тарифах при назначении в сладкие должности, старых и новых схемах увода бюджетных средств на личные банковские счета. Напоминаю, в стране продолжается война, гибнут люди, президент, надев военную форму, инспектирует чудом сохранившиеся милитарные предприятия, формально принадлежащие украинскому государству (увы, многие из них – сугубо формально).

Реформ не будет. А будет суета имитации и бесконечное словоговорение. Лучшая иллюстрация – антикоррупционные потуги, где по-прежнему игнорируются “некрасивые” возможности уголовного закона (следствие-суд-тюрьма) и создаются “очень красивые” и, главное, безопасные внесудебные меры воздействия для себя и подобных себе. А в результате – банальные мусорные баки на колесах резко повышаются в цене. Потребности рынка определяют стоимость, незыблемый закон экономики, знаете ли.

Мусорные баки – новое оружие революции. К тому идем. Нам это нравится. Как писал российский публицист в ХХ веке, возведение беды в добродетель – настоящее проклятие философствующего русского ума. И украинского, видим мы.

Теги: сбу, мнение, мвд, реформа, европа, желание, глузман, политическая воля

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.