п'ятниця, 22 листопада 2024 г.
Профицит местных бюджетов стал ширмой катастрофическому падению экономики

Профицит местных бюджетов стал ширмой катастрофическому падению экономики

Александр Кондрашов

Профессор кафедры Академии муниципального управления, доктор наук по вопросам государственного управления

Перевыполнение местных бюджетов за четыре месяца 2015 года на 40%, о чем отрапортовал Министр юстиции Украины Павел Петренко, не окажет положительных результатов в социально-экономической сфере регионов. Формируя доходные статьи, правительство учитывало и замалчивало прогрессирующий спад экономики и девальвацию гривны, сокращая объемы плановых поступлений по основным бюджетоформирующим статьям.

Задекларированный рост налоговых сборов в течение четырех месяцев 2015 года выглядит красиво лишь на бумаге. На самом деле ситуация далека от радужной. На фоне заявленного правительством профицита, региональные бюджеты не дополучили колоссальные суммы по сравнению с аналогичным периодом прошлого года.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

К примеру - мониторинг финансовых поступлений в бюджет Киевской области за январь – апрель 2015 года.

На первый взгляд все выглядит красиво. Но, возьмем строку доходов от налогообложения физических лиц. Согласно отчету, план перевыполнен на 12,8%. Собрано 815,466 млн грн против заявленных 723, 192 млн грн. Но за аналогичный период прошлого года объем фактических поступлений в казну от данного вида налога составил 931,113 млн грн, что больше чем на 200 млн грн от собранного в текущем году. Почему плановые показатели на 2015 год были занижены, остается только догадываться. Создается такое впечатление, что власть учитывала при планировании реальные катастрофические показатели падения экономики и уровня жизни граждан, забыв об этом им сказать, чтобы после бить себя в грудь, декларируя мифический профицит.

Можно сделать вывод, что и в других областях Украины ситуация аналогичная. А игра с цифрами не имеет ничего общего с реальным положением в экономике и финансах. Кроме Министра юстиции, о профицитных успехах заявляет глава Минфина, тогда как премьер-министр сетует на бюджетный дефицит чуть ли не в 25 миллиардов долларов.

С другой стороны, перевыполнение местных бюджетов могло преследовать и другие цели. К примеру – наполнить губернаторские фонды.

Ведь объемы сверхплановых поступлений зачисляются в так называемый резервный фонд, который не контролируется областными советами. Проще говоря, этими деньгами имеют право распоряжаться исключительно губернаторы областей. Очень хотелось бы верить, что деньги от сверхплановых поступлений будут потрачены на социальные программы, развитие инфраструктуры региона, а не на строительство очередных “стен”, всевозможные праздничные мероприятия и так далее.

Мои коллеги финансисты, учитывая серьезную курсовую разницу, утверждают, что фактические доходы в киевский областной бюджет за 4 месяца 2014 года составили $159, 487 млн (1, 275 млрд грн), а за аналогичный период текущего года - $69, 911 млн (1, 468 млрд грн), при финансовом плане в $61,050 млн. Таким образом, потери бюджета Киевской области только за четыре месяца 2015 года абсолютно очевидны.

КиевVласть

Теги: налоги, Экономика, кондрашов, местные бюджеты

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.