Про нашу оборону і укріплені райони
На відміну від наших можновладців і в уряді, і в держадміністрації, і серед депутатів знаюся на укріплених районах.
Тому відповідально заявляю: ніяких укріплених районів на ті сотні мільйонів бюджетних (взятих у нас з вами) гривень ніхто не побудує. Більше за те - сенсу будувати нема. Будуть просто розпиляні через наближені кампанії бюджетні гроші.
Що таке укріплений район. Це система вогневих фортифікаційних споруд, інженерних вибухових і невибухових загороджень, яка спирається на вигідну для оборони місцевість, та війська, які її заповнюють.
Щоб ви уявляли собі, що це за споруди.
Найпростіша кулеметна уявляє собою двоповерховий залізобетонний будинок з автономною системою життєзабезпечення, який захищає особовий склад від 152-мм бетонобійних снарядів і 100 кілограмових авіабомб. Цей будинок закопаний в землю і засипаний землею, 2-3 амбразури для кулеметів поза бою закриті бронезаслонками. Будинок литий, а не збірний.
Артилерійський напівкапонир - трьох поверхова споруда на взвод з двома потужними гарматами, двома кулеметами і мінометом. Міцніша і складніша за кулеметну, захищає від вогню всіх видів артилерії і 250-кг авіабомб .
Це найпростіші споруди.
Вся місцевість між фортифікаційними спорудами прострілюється фронтальним, перехресним і кинджальним артилерійським і кулеметним вогнем. Навіть для польового заповнення (піхота, яка закриває проміжки між вогневими спорудами) позиції ПТКР, СПГ, кулеметів зібрані із бетонних конструкцій і броньованих ковпаків.
Укріплений район має сенс тоді, коли від поєднує п'ять чинників.
1. Споруди захищають особовий склад від вогню основних зразків зброї тактичної ланки.
2. Щільність споруд забезпечує суцільне перекриття смуги оборони артилерійським і кулеметним вогнем прямим наведенням.
3. Маємо достатньо особового складу для споруд і польового заповнення відповідно до тактичних нормативів.
4. Надійна протиповітряна оборона.
5. Укріплений район неможливо обійти!
У нас жодного такого чинника не дотриматися.
Так була побудована система УРів на рядянсько-китайському кордоні. І на кожні 10 кілометрів фронту у смузі УРу окрім гарнізону УРу оборону займав мотострілецький полк. Порахуйте, скільки військ потрібно щоб перекрити УРами лінію фронту, яка є зараз. І в будь-який момент ворог може завдати удар з інших неперетинних напрямків.
Тому тему "укріплених районів" закриваю назавжди.
Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook
На фронті може йтися про польові фортифікації смуг оборони. Останні чотири тисячі років такі фортифікації завжди робили самі війська власними силами і власною технікою. Будь-яке залучення комерційних кампаній для їхнього будівництва є не лише марнотратством, але й злочином. Лише щоб дати заробити любим друзям, іншої потреби нема. У комерційних кампаній можна лише замовляти елементи будівельних конструкцій. І лише на відкритому публічному конкурсі з онлайн трансляцією.
Отже замість уявних "укріплених районів" треба відновити інженерно-будівельні, інженерно-дорожні, інженерно-саперні, понтонно-мостові частини і підрозділи, знищені "папєрєднікамі".
Чому цього не роблять?
Можливо тому, що ті самі можновладці були тими "папєреднікамі", які брали участь у знищенні оборони України. Ті самі генерали і знищували.
Читайте также: Стена раздора. Донецкий экс-регионал построит укреплинию в зоне АТО