суббота, 25 мая 2019 г.
Про сортування та переробку сміття в Києві

Про сортування та переробку сміття в Києві

Олег Попенко

Голова комітету ЖКІ, екології, благоустрою та ОНС Громадської Ради при КМДА

За останні роки в Києві склалася складна ситуація з вивозом та переробкою твердих побутових відходів (ТПВ). На сьогодні ми маємо переповнений полігон №5 у Підгірцях і потребуючий повної реконструкції завод “Енергія” а також наміри побудувати сміттєпереробний завод в найближчі 3-4 роки.

Громадська Рада при Київській міській державній адміністрації (КМДА) і я, як голова профільного комітету ЖКІ, неодноразово звертали увагу КМДА на проблеми з утилізацією ТПВ та брали активну участь в основних процесах.

Що ми маємо у Києві на сьогодні:

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

По-перше, розберемося, як і скільки мешканці міста тепер будуть сплачувати за цю послугу: Раніше кияни сплачували по складній схемі - 80-90 коп. за квадратний метр (62 гривні без ПДВ за кубічний метр). Зараз сплачують за одну зареєстровану особу в квартирі 25 гривень.

Що виходить у перерахунку: якщо в квартирі проживають три особи, а ми беремо середню площу квартири 50 кв. метрів то, фактично, вони сплачують 1,5 гривні з 1 кв. метр. Фактичне зростання тарифу виходить для мешканців 60-70 коп. за 1 кв. метр.

Читайте: Грязные игры: киевляне будут платить за вывоз мусора значительно дороже

По-друге для реалізації стратегії по переробці ТПВ комунальне підприємство (КП) “Київкомунсервіс” оголосило конкурс на будівництво сміттєпереробного заводу. Фактична реалізація проекту  розпочнеться через декілька місяців.

Сам конкурс розпочинається 28 серпня, а документація вже зараз доступна на сайті “Київкомунсервісу” українською та англійською мовами.

Основними умовами конкурсу є:

  • досвід учасників в переробці відходів подібних масштабів;

  • попередні розрахунки за тарифом;

  • глибина переробки (чим більше глибина, тим кращим для нас буде учасник).

Найкращим в питаннях глибини переробки відходів є сміттєспалювальний завод, який спалює більше 90% відходів. Але це дуже дорого. Місто поки не готове дотувати подібне підприємство.

Читайте: Новый мусороперерабатывающий завод в Киеве должен быть построен через 2 года, - Кличко (видео)

Ситуація з полігоном у Підгірцях наступна. Відповідно до рішення Київради, виділено кошти на проектні роботи, згідно з відповідним рішенням Київської міськради. З 2019 року полігон має бути повністю закритим, тобто сміття туди більше не завозитиметься.

Полігон перебуватиме на утриманні оператора ПрАТ "Київспецтранс" і має бути рекультивованим (рекультивація - відновлення родючості ґрунтів і рослинного покриву після техногенного порушення природи). Кошти на проект та рекультивацію заплановані.

Також на полігоні є проблеми з фільтратом. Фільтрат, проходячи через товщу відходів, збагачується отруйними речовинами, що входять до складу відходів або є продуктами їх розкладання. У ньому зосереджуються органічні і неорганічні сполуки і важкі метали.

Читайте: На мусорной свалке в Подгорцах “Киевспецтрансу” позволят освоить около полумиллиарда гривен

Далі, вільно стікаючи по рельєфу, фільтрат потрапляє в грунт, поверхневі і підземні води. Фільтрат, що проникає в ґрунти і води, призводить до небезпечного забруднення навколишнього середовища не тільки шкідливими сполуками, але і патогенними мікроорганізмами.

На самому полігоні накопились приблизно 1,2 млн кубометрів фільтрату який переробляється існуючою вже встановленою установкою на концентрат. Після переробки фільтрату на полігоні буде зосереджено орієнтовно 450-500 тис. кубометрів концентрату, який також потрібно переробити.

Зараз науково-технічна рада Департаменту житлово-комунальної інфраструктури Київської міськдержадміністрації вивчає питання можливої закупівлі обладнання яке буде переробляти концентрат. Зараз іде активна фаза вивчення технології та можливості використання існуючої технології в наших умовах. Орієнтовний термін переробки концентрату 7-8 років.

Читайте: Мусорный ветер: Киев просит у области землю под новые свалки

Олег Попенко, голова комітету ЖКІ, екології, благоустрою та ОНС Громадської Ради при КМДА

KиевVласть

Теги: новости киева, мусор, киевспецтранс, киевкоммунсервис, мусоросжигательный завод, вывоз, переработка, полигон в Подгорцах, сортировка, новости киевской области новости киевщины, новости киевской области новости киевщины, новости киевской области новости киевщины, новости киевской области новости киевщины, новости киевской области новости киевщины

пятница, 24 мая 2019 г.
20:45
Субботние ярмарки 25 мая пройдут в восьми районах Киева (адреса)
20:27
Обсуждение детального плана территории, предполагающего строительство на Совских прудах превратилось в противостояние (видео)
20:02
С марта владельцы “Карточки киевлянина” воспользовались ею для покупки социального хлеба более 463 тысяч раз
19:46
На набережной Вышгорода устанавливают причал для теплоходов (фото)
19:26
В Бориспольском районе в ДТП с участием маршрутки пострадали четыре человека (фото)
19:04
На улице Бориспольской в Киеве заработал установленный еще в 2017 году светофор (фото)
18:44
Аэропорт “Борисполь” планирует до конца 2019 года объявить тендер на строительство автостанции возле терминала D
18:24
Проекты общественного бюджета-2020 уже набрали рекордные 300 тыс. голосов киевлян
18:05
В мае стартовали продажи квартир в ILLINSKY HOUSE – новом ЖК бизнес-класса на Подоле
17:46
На выходных, 25 и 26 мая, велосоревнования “Race Horizon Park” изменят работу столичного общественного транспорта (схемы)
17:28
“Киевтеплоэнерго” меняет более километра трубопровода на улице Бальзака (фото)
17:05
Из-за ярмарок на выходных в Киеве изменятся маршруты следования автобусов №№ 6, 31, 61 и троллейбусов № 34, 37А
16:46
С начала года на Киевщине за распитие алкоголя в общественных местах привлечено к ответственности около 500 человек
16:33
ТРЦ Gulliver разыгрывает билеты на масштабное шоу в Олимпийском
16:02
Движение транспорта в центре Киева 1 июня будет перекрыто из-за велопробега
15:45
Директор Департамента молодежи и спорта КГГА Вадим Гутцайт в прошлом году заработал более полумиллиона гривен
Календарь событий