субота, 11 січня 2025 г.
Про покарання прокурорiв

Про покарання прокурорiв

Владимир Бойко

Журналист, экс-глава консультационного совета при ГПУ

Надибав цікаву статистику в “Судово-юридичній газеті” щодо кількості прокурорів, притягнутих до дисциплінарної відповідальності.

За часи злочинного режиму, у 2011 році, при генпрокурорі Пшонці в дисциплінарному порядку були покарані 762 прокурори, у 2012 – 551 і в 2013 – 479. У 2014, коли нереформовану прокуратуру очолював Ярема, до дисциплінарної відповідальності були притягнуті фактично 453 прокурори (формально – 877, але з них 424 – це прокурори з Криму, заочно звільнені за співпрацю з окупантами). У 2015 році при генпрокурорі Шокіні в дисциплінарному порядку покарані 381 прокурор.

Але в 2016 році волелюбний український народ спіткала правоохоронна реформа, на посаду генерального прокурора України був призначений алкоголік без юридичної освіти, потім цю посаду взагалі ліквідували разом з Генеральною прокуратурою України (натомість з вересня 2016 року з’явилась просто “Генеральна прокуратура” - без слова “Україна”, однак генеральний, прости господи, прокурор про це досі не знає), а для покарання своїх підлеглих Луценко вигадав посаду “експерта з доброчесності”, на яку призначив сина свого товариша по чарці Петю Шкутяка. Та невдовзі з’ясувалось, що Петя взагалі не може працювати на атестованих посадах в органах прокуратури, оскільки раніше був засуджений за хуліганство.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Коротше кажучи, у 2016 році у зв’язку з тотальним реформуванням скарги на прокурорські безчинства практично не розглядались. Тоді – щоби ніхто не сумнівався в невпинному поступі реформ – була створена Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів. За весь 2017 рік ця Комісія притягнула до дисциплінарної відповідальності аж 75 прокурорів.

На жаль, “Судово-юридична газета” так і не змогла з'ясувати причину, з якої в 2011 році без усяких комісій були покарані 762 прокурори, а в 2017, після створення КДКП – лише 75. А причина ця полягає, виявляється, у тому, що Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів досі не має власного автопарку й власного секретаріату в складі хоча б 300 осіб. Щоби виправити ситуацію 4 квітня 2018 року КДКП ухвалила наступне рішення:

1. Утворити секретаріат Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

2. Затвердити структуру та штатний розпис секретаріату Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

3. Звернутися до Генеральної прокуратури України, як головного розпорядника коштів Державного бюджету України, щодо перегляду кошторису Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів на 2018 у зв’язку з необхідністю фінансування видатків Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів та її секретаріату, а також внесення відповідних бюджетних пропозицій до проекту Державного бюджету України на 2019 рік.

Одна біда: членам КДКП не доповіли, що ще 30 вересня 2016 року набули чинності поправки до Конституції України, відповідно до яких розділ “прокуратура України” взагалі вилучений з Основного Закону. Тож тепер незрозуміло, хто саме виконуватиме рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів і виділятиме бюджетні кошти на утримання секретаріату КДКП в складі 300 осіб – “Генеральної прокуратури України” як органу влади не існує. А без секретаріату – ну яка ж може бути робота по притягненню прокурорів до дисциплінарної відповідальності?

Ех, чує моє серце, що генеральному, прости господи, прокурору доведеться ту Комісію розганяти й повертати на службу Петю Шкутяка.

Владимир Бойко, журналист, экс-глава консультационного совета при ГПУ

Источник: фб Владимира Бойко

KиевVласть

Теги: генпрокуратура, юрий луценко, владимир бойко, дисциплинарная ответственность, петр шкутяк, квалификационно-дисциплинарная комиссия

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.