субота, 20 квітня 2024 г.
Про країну реформ

Про країну реформ

Ольга Бабій

Член НКРЕКП

Мені зараз дуже важко писати цей текст тому, що доводиться добирати слів, що б не вживати в тексті матюки. 

Причина - новий порядок монетизації субсидій. 

Давайте в історію. Минулого року з літа почали говорити про те, що субсидії з 1.01.18 будуть монетизовані. Але як? В який спосіб? З якого моменту? 

Про це ніхто не говорив, що б не дай Бог вороги сучасної реформаторської влади не дізнались. Тримали в секреті. І сьогодні всі побачили цей чудо-порядок за дві доби до граничної дати розрахунків. 

У нашого Мінфіну немає планового підходу до впровадження реформ. Це давно відомо. Вони рахують, що вони головні і плювати їм на Мінрегіон та Мінсоц. Живуть за принципом - ми начальник - ви дибіли виконавці. Не подобається - не виконуйте. 

А ще більше їм плювати на те, як буде практично працювати створений ними механізм. Вони при створенні нового порядку монетизації субсидій ні правил надання послуг електропостачання не читали, ні можливостей, що до формування реєстрів місцевими управліннями соціального захисту населення не вивчили, ні дати перерахунку, по відношенню до якого має відбутися перерахунок факту споживання послуг не вказали в новому порядку. Нічого не зробили. А для чого? Ми ж Мінфін! Ми порядок видали, а все інше - це проблеми Мінрегіону і Мінсоцу. Хай думають, що робити. 

І стала країна сьогодні на вуха. 

Чому? 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Все дуже просто. До 25 січня поточного року має пройти розрахунок водоканалів за спожиту електроенергію. Раніше в 2017 році це було 100 % покриття розрахунками з пільг та субсидій. І просто проходив розрахунок трансфертом. 

До кінця січня має пройти розрахунок тепловиків за спожитий газ. Значна частина таких розрахунків проводилась шляхом проведення заліку з пільг та субсидій. Такий розрахунок проходив трансфертом і з алгоритмом у тепловиків все було добре. Тепер через новий порядок відшкодування розрахунки не пройдуть і тепловики злетять з алгоритму по розподільчих рахунках тому, що впаде рівень розрахунків. І тут почнеться саме веселе. Священна корова - НАК Нафтогаз вже на наступному тижні зійде з розуму. 

Так само станеться зі священною коровою Енергоринок. Він також не отримає пільг і субсидій прямих енергетичних і трансфертних . І тут геть весело стане. 

У житловиків теж повна... Якщо раніше вони могли частину субсидій хоч на електрику відправити - то зараз їх теж почнуть кошмарити тому, що саме їм буде складно швидко провести перерахунки і надати реєстри для відшкодування. Чому? 

Тому що управління соціального захисту фізично не спроможні видати реєстри, які вимагає новий порядок. Треба терміново доопрацювати програмне забезпечення. 

Енергетики вже почали надсилати попередження про відключення у випадку несвоєчасного проведення розрахунків. 

Я не знаю, як резюмувати це все. Бо тут мають бути одні погані слова. Мене цікавить тільки одне питання. Це свідомо чи не свідомо робиться?

Коли читаєш дані про освіту очільників відомств, які приймають подібні речі, виникає питання в її якості. 

В кожному вузі навчають основам проектного менеджменту. І навіть ті, хто скурив підручник, знають, що не можна впроваджувати новий механізм не провівши експеремент на предмет, як це буде працювати. Я не вірю в несвідомість подібних дій. Я вірю тільки в те, що це свідомо. І зроблено все так тому, що в бюджеті немає банально коштів на субсидії. І все робиться для того, що б відтермінувати все до березня. Коли грошенят на горе-реформи нашкребуть. 

Одним словом - операція монетизації субсидій - місія не виконувана. Якщо не схаменуться до четверга, то шановні енергетики, Вам або чекати до березня розрахунків, або починати відключати насосні станції і котельні, що б вимивати з тепловиків і водників останні гроші, які в них призначені на заробітну плату і податки. 

Тепер ще більше хочеться не емігрувати, а лишитися і побачити, чим це все закінчиться.

І звичайно - Слава реформам!

Ольга Бабій, голова наглядової ради Фонду "Титан", депутат Київської обласної ради

KиевVласть

Теги: субсидии, минфин, Ольга Бабий, реформы, монетизация субсидий, минсоц, порядок монетизации субсидий

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.