п'ятниця, 26 квітня 2024 г.
Про Конституційний суд

Про Конституційний суд

Владимир Бойко

Журналист, экс-глава консультационного совета при ГПУ

Яке б рішення не ухвалив Конституційний Суд України стосовно конституційності Указу президента Зеленського про дострокове припинення повноважень Верховної Ради, воно буде суперечити Конституції України та іншим рішенням КСУ. 62 народних депутати, які звернулись з конституційним поданням до КСУ, свою позицію обґрунтовують тим, що Зеленський безпідставно констатував відсутність коаліції у Верховній Раді, виходячи з сумарної численності двох фракцій (БПП та “Народний фронт”), які її складали. Бо, мовляв, у коаліцію можуть входити не лише фракції, що її утворюють, але й окремі позафракційні депутати чи депутати з інших фракцій.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Але з цього питання вже було два протилежних рішення КСУ. У вересні 2008 року Конституційний Суд встановив, що коаліція утворюється виключно фракціями й що членами коаліції є лише ті депутати, які входять до фракцій, що утворили коаліцію. Але в квітні 2010 року КСУ виніс протилежне рішення, яке дозволило Януковичу переформатувати парламент і узурпувати владу. Саме на це рішення часів Януковича нині й посилається “Народний фронт”, просячи КСУ визнати Указ Зеленського неконституційним. І як би КСУ нині не відреагував на це прохання, його рішення суперечитиме або рішенню КСУ від 2008 року, або рішенню КСУ від 2010 року, а відтак – суперечитиме Конституції України, яка встановлює обов’язковість рішень КСУ (до речі, за невиконання рішень Конституційного Суду ч.4 ст.382 КК України передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років).

Однак і це не все. Ще в 2010 році Конституційний Суд України встановив, що редакція Конституції 2004 року, по якій нині живе Україна, втратила чинність, оскільки при її ухваленні була грубо порушена процедура. А це означає, що зараз в Україні є чинною Конституція 1996 року, якою взагалі не передбачена наявність парламентської коаліції.

Владимир Бойко, журналист, экс-глава консультационного совета при ГПУ

КиевVласть

Теги: новости киева, новости украины, конституционный суд, ксу, роспук верховной рады

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.