середа, 11 грудня 2024 г.
Про герб Києва

Про герб Києва

Леонід Косаківський

Київський міський голова, голова Київради, голова міської державної адміністрації в 1993 - 1998 рр.

Складається враження, що міській владі немає чим займатися. Побудували б хоча б одну нову станцію метро. Але ні. Натомість вигадують неіснуючі проблеми, які самі і створюють, і розвивають небачені активність і впертість начебто для їх вирішення, гідні застосування в більш корисних для киян справах. 

Свіжий приклад. Напередодні 23 річниці знаменної події, 18 квітня 1995 року (коли рішенням № 57 “Про герб міста Києва” Київрада повернула місту древній герб із зображенням Архангела Михаїла, що на знімку, і затвердила його опис), яку міська влада традиційно просто не помічає, один з її очільників видав на гора в мережі такий опус.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Він взагалі читав, що написав? Бо неозброєним оком видно суперечності, пересмикування та підтасовки. Заради чого? За усім туманом, що напускається, чітко проглядається намір запровадити новий герб. У пості однозначно оголошується, що влада починає роботу над “удосконаленням і затвердженням герба”. Не більше і не менше. Тобто прагне повторити Черновецького, який спробував те саме зробити в 2009 році, що йому не вдалося, бо депутати тоді виявилися розумніше за нього. Для пояснення своїх планів запозичується тодішня “аргументація” його чиновників, що повторюється, як на тій заїждженій платівці, дістаються з шухляди “факти”, котрі добряче тхнуть нафталіном, давно вже з’ясовані і спростовані.

Краще вони, коли сидять на сесії, іноді хоча б підняли голову, протерли очі і подивилися, який герб над ними в залі, а не вигадували казна що. Та й відео не зайве подивитися, який насправді герб встановлювався в 1995-му році на фасаді мерії.

Автор допису бідкається, що настала проблема у зв’язку листом від НБУ до міської ради з проханням надати право на використання символу міста Києва на пам’ятних монетах Нацбанку. І нагромаджує купу надуманих питань з цього приводу.

Насправді труднощів немає. Є рішення столичної ради в аналогічних випадках. Приміром, з використанням герба міста на картці киянина. Свого часу були спроби, як і зараз, проштовхнути з цією метою псевдо герб Соломінського. Після мого звернення до КМДА з протестом з цього приводу та надання необхідних документів (що легко знайти в архіві, якщо важко, можу поділитися), рішенням від 25 грудня 2012 року № 690/8974 “Про деякі питання використання зображення герба міста Києва” Київрада дозволила використання на електронній картці “Картка киянина” саме зображення герба міста Києва, затвердженого рішенням Київської міської ради народних депутатів від 18.04.95 № 57, що сьогодні й робиться. Таку ж позицію щодо використання на “Картці киянина” зображення герба міста Києва, затвердженого рішенням Київської міської ради народних депутатів від 18.04.95 № 57, підтвердили міські депутати, проголосувавши за рішення ради від 17 квітня 2013 року № 104/9161 “Про запровадження в місті Києві багатофункціональної електронної пластикової картки “Картка киянина”, та підтримавши рішення 9 грудня 2014 року № 527/527 “Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 17 квітня 2013 року № 104/9161 “Про запровадження в місті Києві багатофункціональної електронної пластикової картки “Картка киянина”, що підписане Віталієм Кличко, та за яке голосував нинішній секретар міськради та його попередник на цій посаді, який також плутався у двох соснах щодо герба столиці. Це так, щоб освіжити пам’ять.

Тобто сесія Київради загалом чотири рази голосувала за необхідність використання зображення герба, затвердженого рішенням міської ради народних депутатів від 18.04.95 № 57. Скільки разів це ще треба зробити, аби припинити інсинуації на цю тему? Іншого документально підтвердженого зображення, ніж те, що додано було ще в 1995 році до цього рішення сесії, і зберігається дотепер в архіві, не існує.

Ну і далі. Це взагалі пісня. Учіть матчастину, хлопці. Автор поста, який ми продовжуємо цитувати, стверджує: “у нас не має рішення, яке визначає порядок використання символіки у місті Києві. Попереднє втратило чинність ще у 2010 році”. Не знаю, що там втратило чинність у 2010-му, але акт міської ради № 13-с від 10 липня 1995 року про затвердження “Положення про використання герба міста Києва” чинний і ніхто його не скасовував, іншого подібного документу не існує.

А це вже зовсім плач Ярославни: “Ще одна колізія - у столиці використовуються одразу два герби, один із яких не затверджений, інший затверджений ще у 90-х роках, але з неправильним описом”. Хто вам заважає використовувати один, канонічний, тобто затверджений 18.04.1995, що визнається навіть тут? І до чого вас увесь час закликають. Робить же це прокуратура Києва на своєму сайті, патрульна поліція на формі і авто, чимало установ, зокрема, департаментів КМДА та РДА, а Київрада чомусь ні (попередня на сайті мала “правильний герб”, а нинішня вже ні, хоча визнає, що той, який вона так полюбляє, не затверджений). Парадокс. Щодо “неправильного” опису. Я би радив автору подивитися на сайт міськради, і з’ясувати, звідки там з’явився опис, який немає жодного стосунку до офіційного схваленого рішенням Київради 18.04.1995

Стосовно роз’яснення Українського геральдичного товариства. Там взагалі-то, цілком справедливо на предмет його неприйнятності, йдеться лише про варіант герба Соломінського, який ніхто, як визнає автор, не затверджував. Про чинний герб там ні слова. Не треба притягувати ситуацію за вуха. Стосовно того, що має бути зображено на гербі, Київрада вже вирішила в 1995 році. І не треба так зневажливо ставитися сучасним депутатам до своїх попередників, що вони нібито щось не так зробили. Все правильно зробили, і оформлено було у відповідності до існуючих на той час правил.

І нарешті ще щодо геральдістів. Серед них була дискусія. Неупередженим спеціалістам неважко по дійсному опису герба відтворити його справжній вигляд, що ними і зроблено на сайті Форуму того саме Українського геральдичного товариства (Ukrainian Heraldry Society Forum). Та й у Вікіпедії розміщено саме зображення офіційного герба, (а не його підробки авторства приватної особи).

Коли не знаєш, як вчинити, дій за законом, в даному випадку за рішенням Київради від 18.04.1995.

Уся ця катавасія з зображенням герба для пам’ятної медалі НБУ не варта ламаного гроша. Достатньо прийняти рішення про дозвіл використати зображення Архангела Михаїла відповідно до рішення Київради від 18.04.1995, як у випадку з карткою киянина. І закрити питання. Є важливіші завдання на сьогодні.

Докладніше про герб столиці та всі колізії навколо нього тут.

Леонід Косаківський, київський міський голова, голова Київради, голова міської державної адміністрації в 1993 - 1998 рр.

KиевVласть

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій