среда, 2 декабря 2020 г.
Про депутатську недоторканість

Про депутатську недоторканість

Леонід Косаківський

Київський міський голова, голова Київради, голова міської державної адміністрації в 1993 - 1998 рр.

Депутатська недоторканість пішла в небуття. Тепер заживемо.

Двоякі відчуття. З одного боку, начебто відсьогодні вони будуть, як усі. Але йдіть тоді далі. Рівність, так рівність. В усьому — зарплаті (наприклад, не вище середній у промисловості), способі життя тощо. І чиновників теж.

Бо на словах усі за медреформу, але коли припече, то чомусь одразу в Феофанію, і лише в ДЦ. Але про це — ні пари з вуст.

З іншого боку — уроки історії нас чомусь вчать? Недоторканність народних трибунів у Римі. Членів парламенту у Британії, без якої не вдалося би обмежити владу монархів і не було би сучасного парламентаризму. Наш власний сумний досвід. Не було би її, Кучма пересадив би усю опозицію у ВР. Забули, як Кравченко заявляв у 2000 з трибуни ВР, що він готовий до її скасування, і потрясав списками тих, кого це чекає, ще й на великому аркуші ватману демонстрував. І Майдану у 2004-не було би. І мали би 3-й термін Кучми, і тривав би він досі. І 2013-2014 не було би. Як така перспектива?

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Я був у ПАРЕ, коли Кучма-Волков провели свій сумнозвісний референдум, який Рада Європи не сприйняла. І зупинила його імплементацію. І не лише з процедурних міркувань. А й тоді лунали у виступах побоювання щодо негативних наслідків скасування недоторканності в реальних українських умовах, слабкої і залежної від Банкової правової системи. На ризики такого кроку для незалежності функціонування парламенту наголошувала не так давно і Венеціанська комісія.

Але, і це варто визнати, самі депутати, особливо останніх двох скликань, своєю безбашенною, хамською, зухвалою поведінкою, нехтуванням елементарних норм цивілізованих взаємовідносин, приниженням інших, призвели до повного несприйняття з боку населення доцільності збереження їхнього недоторканого статусу. І масовий похід бізнесменів, починаючи з 2002 року, за захистом у депутати теж не тішив людей.

Тож маємо те що маємо.

Із скасуванням цього інституту ми вступаємо в нову політичну еру, повинні усвідомлювати. Якою вона буде, час покаже.

Леонід Косаківський, київський міський голова, голова Київради, голова міської державної адміністрації в 1993 – 1998 рр.

Теги: новости украины, депутатская неприкосновенность, снятие неприкосновенности

среда, 2 декабря 2020 г.
11:48
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
13:44
На Київщині 17 дитсадків закрили на карантин
13:41
Стало відомо, які школи Київщини через коронавірус працюють дистанційно
13:27
В середине декабря Андреевская церковь откроется после 5 лет реставрации (фото)
13:16
Рада отправила на доработку законопроект, не разрешающий собственникам продавать землю без ведома арендатора
13:04
“Киевзеленстрой” за 41 млн гривен проведет ремонты в 5 скверах и 5 парках
12:46
За сутки коронавирус обнаружили более чем у 1700 киевлян
12:24
Броварской горсовет утвердил изменения в программу социально-экономического и культурного развития города на 2020 год
12:02
Завтра, 3 декабря, состоится заседание Киевсовета
11:51
На доме №1 в ЖК Абрикосовый “вырос” цветок
11:32
От COVID-19 умер депутат Броварского горсовета Валерий Иваненко
11:25
Госпродпотребслужба обязала коммунальное предприятие вернуть жителям Гостомеля более 27 тысяч гривен за услуги отопления
11:02
На Київщині 975 нових випадків коронавірусу за добу
10:43
В Киевской области за год индекс промпроизводства сократился почти на 7%
10:27
Кличко назначил и.о. директора Департамента промышленности и развития предпринимательства КГГА
10:03
Курс валют в Киеве: 2 декабря 2020 года
Календарь событий
Зачем в Киеве тратят сотни миллионов гривен на две системы мониторинга воздуха
2 декабря 2020 г. 09:00
Зачем в Киеве тратят сотни миллионов гривен на две системы мониторинга воздуха
Качество воздуха в столице в последние годы значительно ухудшилось: жители периодически страдают от смога, город все чаще стал попадать в мировые антирейтинги по загрязненности атмосферы. Наверняка, причина этому – огромное количество транспорта, не оборудованные современными системами очистки газов мусоросжигательный завод, ряд опасных производств, столичные ТЭЦ и пр. В ответ на эти вызовы руководство Киева запустило создание сразу двух систем мониторинга воздуха, которые обойдутся налогоплательщикам в круглую сумму. И хотя эксперты очень сомневаются в эффективности таких вложений (воздух от этого точно чище не станет), процесс освоения бюджета уже успешно запущен: одну систему (ориентировочно за 130 млн гривен) создает КП “Информатика”, вторую (ориентировочно за 80 млн гривен) – Управление экологии и природных ресурсов Киевской горгосадминистрации (КГГА).