понедельник, 20 мая 2019 г.
Про безпідставне підвищення тарифів на проїзд в Києві до 8 гривень

Про безпідставне підвищення тарифів на проїзд в Києві до 8 гривень

Святослав Кутняк

Депутат Киевсовета VIII созыва, фракция “ВО “Свобода”

21 лютого 2019 року відбулось судове засідання по скасуванню піднятих вдвічі тарифів на проїзд в громадському транспорті!

Кияни вже півроку безпідставно сплачують 8 гривень і все через ненажерливість діючої влади столиці. Кличківська влада розповідає про "збитковість" комунальних підприємств та безпідставно здіймає тарифи, а в цьому випадку, до того ж, абсолютно незаконно, оминаючи загальнодоступні громадські слухання та не дотримуючись відповідних законів.

Читайте: Сегодня в два раза подорожал проезд в общественном транспорте Киева

І це рішення було одноосібно підписане нашим мером Кличко попри всі обставини: від процесуальних помилок до ігнорування думкою громадян, мешканців столиці. Можновладці просто поставили людей перед фактом того, що вони мають сплачувати вдвічі більше за транспортні послуги, якість яких аніяк не покращується останніми роками (принагідно нагадую позицію ВО Свобода та наші пропозиції щодо недопущення підвищення проїзду в громадському транспорті).

Разом з народним депутатом Юрієм Левченко та депутатом Київради Юрієм Сиротюком ми намагаємось здобути справедливість у судовій площині, подавши відповідний позов.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

В першу чергу ми надали суду докази порушення регламенту запровадження регуляторного нормативно-правового акту, а представники влади намагаються переставити цю постанову в іншу площину, аби приховати порушення.

Згідно закону подібний акт не може бути прийнятим у випадку, якщо порушена хоч одна з вимог процедури. Натомість ми маємо:

- проект розпорядження було оприлюднено на офіційному веб-сайті виконавчого органу Київської міської ради без аналізу регуляторного впливу всупереч відповідним вимогам;

- не було включено розпорядження по підвищенню тарифів в план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів виконавчого органу Київської міської ради;

- не було проведено базового відстеження результативності розпорядження виконавчого органу Київської міської ради тощо.

Також під сумнів підпадають так звані "громадські слухання", які відбувались в будівлі трамвайного депо та, відповідно, туди були запрошені та проінформовані виключно працівники комунальних підприємств, а не організованої громадськості.

Представники КМДА невправно намагались доказати, що подібний акт не має "регуляторної функції", проте в доказ того вони посилалися виключно на роз’яснення своїх же підзвітних департаментів, і їхні рекомендації ставили вище закону. Простіше кажучи: вони намагаються приховати свої наміри безпідставного підвищення тарифів по значно спрощеній та незаконній процедурі.

Читайте: Окружной админсуд Киева открыл производство об отмене новых тарифов на проезд

Наразі по регіонам України вже розглядаються подібні позови до місцевих виконавчих органів. Ми вже маємо практику скасування підвищених тарифів в Миколаєві, Полтаві, Одесі і буквально 20 лютого - в Харкові. У всіх перерахованих правових інцидентах апелювали до роз’яснення Верховного суду, який визнав відповідні розпорядження нормативно правовим актом який має ознаки регуляторного акту, але представники КМДА вважають їх, чомусь, “не коректними” або “недоречними”.

Треба починати взагалі з того, що дотаційний громадський транспорт - це взагалі нормальна практика, якщо держава орієнтується на соціальний захист громадян. Категорично несправедливо вимагати від народу непомірних податкових виплат, коли сама державна система не йде їм на зустріч та не спрощує їм умови задля праці та життя в країні.

Думаю, що також доцільно було б вимагати, як мінімум, політичної відповідальності від того, хто погоджував та підписував даний акт. Наприклад - сам пан Кличко, який найбільше переймається своїм політичним капіталом та іміджем, аніж нагальними потребами киян. Він однією рукою перерізає червону стрічку паркової зони, а іншою залишає підпис під грабіжницькими рішеннями передачі землі забудовникам, списання боргів олігархічним монополіям та збільшення плати комунальних послуг, проїзду в громадському транспорті для мешканців столиці.

Суд перенесли на 7 березня на 13:00 в Окружний адміністративний суд (вул. Болбочана, 8), куди всіх принагідно і запрошую! Разом - Сила!

Святослав Кутняк, депутат Киевсовета VIII созыва, фракция “ВО “Свобода”

Джерело матеріалу: сторінка в Facebook Святослава Кутняка

Теги: новости киева, суд, проезд, тарифы, святослав кутняк, окружной административный суд, цена на проезд, снижение тарифов

понедельник, 20 мая 2019 г.
16:28
Памятный знак репрессированному офицеру армии УНР установлен на Киевщине
16:04
Проект строительства парка “Почайна” должен появиться до конца года
15:45
За неделю в Киеве произошло более 700 ДТП
15:28
В двух столичных детсадах на детей напали вороны (видео)
15:05
Жилой комплекс на Лесном массиве за 120 млн гривен будет достраивать компания человека из окружения Коломойского
14:43
В 2019 году “Киевгорстрой” планирует сдать около 400 тысяч квадратных метров жилья
14:23
Киевсовет ввел мораторий на передачу коммунального имущества и земли россиянам
14:03
На развитие системы образования Киевщины планируют потратить более 119 млн гривен
13:46
На штрафплощадки Киева за неделю эвакуировали 26 автомобилей
13:24
Киевляне возмущены строительством ЖК на оползнеопасном участке по бульвару Дружбы народов
13:01
Мироновская ОТО ищет инвесторов для строительства мусороперерабатывающего завода
12:43
Жители Осокорков жалуются, что под видом расчистки озера Подборная готовят место для новой застройки на берегу
12:27
Осмотр помещений газовщиками должен проводиться раз в год или раз в три года, - “Киевгаз”
12:04
Для создания парка на Никольской Слободке Киевсовет выкупит 7 га земли возле Днепра (видео)
11:44
На прошлой неделе столичные пожарные ликвидировали 113 пожаров
11:26
Депутат Киевсовета просит Минрегионстрой разрешить обустраивать в метрополитене общественные туалеты
Календарь событий