вівторок, 7 травня 2024 г.
Погляд Exist.ua на автотренди у 2023 році

Погляд Exist.ua на автотренди у 2023 році

Валерія Паламарчук

журналістка

У світі автомобільних технологій не аби як зміцнюється роль експерта, чиїм завданням є дослідження та прогнозування попиту на автозапчастини.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Exist.ua взяли під особливий контроль статистику та динаміку своїх продажів запчастин. За допомогою аналітичних інструментів вони створюють стратегії для автодилерів та виробників, щоб вони могли більш ефективно працювати в умовах постійного зміну ринку.

Однією з ключових областей, на яку звертає увагу Exist.ua, є Київ та Київська область. Тут розташовані численні автосервіси та автозапчастинний бізнес, і важливо розуміти динаміку його розвитку.

Найголовніші запчастини, які входять в улюблену тему обговорення, це ті, що найчастіше купують та монтується в автомобілях. Замовники найбільше цінують надійність та якість. 

Аналізуючи статистику продажів за 2023 рік в порівнянні з попереднім роком, виділяються топ-3 найбільш закуповуваних автозапчастин. Це дає можливість виявити тенденції та зрозуміти, які складові автомобілів набувають популярності або, навпаки, втрачають її.

На початку війни в 2022 році динаміка продажів автозапчастин в Київській області відзначилася загальним зниженням на 40%. Це позначилося на всіх групах автозапчастин. Однак найбільше уваги звертали на групу ТО (технічного обслуговування), що включала масла, фільтри, гальмівні системи, амортизатори та інші витратні матеріали.

За час війни споживацький попит суттєво змінився, і клієнти стали активніше приділяти увагу бюджетній, але не менш якісній лінійці запчастин. 

У березні 2022 року почалася поступова реактивація роботи, а повне відновлення відбулося наприкінці травня того ж року. Лише до кінця 2023 року вдалося вийти на показники продажів, що спричинилося падінням у початковий період війни.

У 2023 році, незважаючи на труднощі в період війни, було досягнуто компенсації втрат у продажах, що дозволило компанії exist.us досягти показників продажів, аналогічних довоєнному періоду. Головні продажі залишалися в групі ТО, а саме масла, фільтри та витратні матеріали.

Цікаво, що бюджетні запчастини продовжили залишатися популярними і в 2023 році, і вони займали певну частку ринку, переважно завдяки новим споживчим тенденціям, що виникли в період війни.


Валерія Паламарчук, журналістка

КиївВлада

Теги: автомобілі, автозапчастини, Валерія Паламарчук, Existua, авторинок

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.