П`ять простих речей про лiтаки, електромобілі, залізницю, спирт та стратегічних інвесторів
Прості речі:
1. Запрошуєте Раянейр в Україну. Спершу вони літають у два аеропорти, далі у шість, далі відкривають дві бази для своїх літаків, заходять та створюються інші авіакомпанії, ведете переговори про ремонт і обслуговування їх літаків, відкриваються нові аеропорти, українці літають дешево і багато, тисячі нових робочих місць, мільйони туристів, які щороку відвідують Україну і залишають сотні мільйонів доларів тут.
2. Схвалюєте закон про стимулювання розвитку ринку електромобілів, нація замість вбитих "блях" їздить на екологічних авто, створюється виробництво комплектуючих до електрокарів та чарджерів, Україна з воза переходить на надсучасні технології впродовж 10 років, мільярдні надходження до бюджету, десятки тисяч нових робочих місць.
3. Призначаєте адекватне керівництво УЗ, встановлюєте ринковий тариф на залізничні перевезення, який одразу інвестується у виробництво вітчизняними і іноземними спільними підприємствами сучасного рухомого складу, нових вантажних локомотивів та швидкісних пасажирських потягів, заміну зношеної інфраструктури. Десятки тисяч робочих місць, мільярди надходжень у державний бюджет. Більше того, перевезення річкою стає надвигідним бізнесом, тому розвивається одночасно ще одна галузь.
4. Приватизуєте Укрспирт, замість поголовного сировинного експорту зерна модернізуєте виробництво спирту в Україну з подальшим застосуванням у всіх виробничих сферах та розвитком експортного продукту з високою доданою вартістю.
5. Залучаєте стратегічних інвесторів у морську галузь, створюєте пільгові умови для розвитку виробництва та переробки сировини на тиловій портовій території, українські порти перестають бути експортоорієнтованими і все більше переходять на імпорт і транзит, тисячі нових високотехнологічних робочих місць і мільярди надходжень у бюджет.
Таких прикладів можна навести десятки. І всі вони ведуть до збільшення купівельної спроможності населення, а отже, стимулюють сферу споживання, рівень освіченості та кваліфікації, бажання працювати вдома, бо є чим займатися, а не емігрувати світ за очі.
Але у нас немає простих відповідей на очевидні запитання.
Заповідь "не вкради" стосується виключно обмеженого кола осіб, яким і так красти нічого, бо вони мусять працювати.
Тому, часто державна місія - довести ситуацію до абсурду, а після логічного фіаско розвести руками і пояснювати, що у нас унікальна держава, де навіть закони фізики працюють по іншому.
Володимир Омелян, міністр інфраструктури України