пятница, 29 мая 2020 г.
Під шумок “короновірусу” з Київського бюджету крадуть 670 мільйонів. Чия це афера і хто за нею стоїть

Під шумок “короновірусу” з Київського бюджету крадуть 670 мільйонів. Чия це афера і хто за нею стоїть

Олександр Дядюк

голова правління ГО “Кияни об’єднуємось”

В цей тяжкий для країни і міста час, коли важко знайти зайву тисячу гривень, щоб профінансувати невідкладні медичні чи соціальні потреби, група шахраїв вступивши у змову з посадовими особами Департаменту економіки та інвестицій КМДА (а можливо із більш високими посадовцями), через договірне судове рішення намагаються привласнити 671 млн бюджетних коштів міста. 

Господарський суд м. Києва 23 грудня 2019 року виніс рішення у справі № 910/17647/18, яким стягнув солідарно з Київської міської ради, Київської міської державної адміністрації (тобто з міського бюджету) та Департаменту економіки та інвестицій КМДА на користь якогось ТОВ “Київ термінал” (аналог “Рога і копита”) – 25 мільйонів доларів США (671576672 грн 63 коп. та ще 153 тис. судового збору).

Читайте: Разрыв инвестдоговора на реконструкцию Харьковской площади обойдется киевлянам в 670 млн гривен

Збитки були нанесені начебто тим, що з цим “Київ терміналом” в 2013 році було розірвано інвестиційний договір”, укладений ще в 2007 році, на реконструкцію Харківської площі”, правда ці “Рога і копита” (Київ термінал) насправді не інвестували у цю реконструкцію ламаного шеляга, а тому вони не мали первинних бухгалтерських документів на підтвердження понесених збитків.

Що ж вони зробили, як викрутились?

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Не дивлячись на те, що договір з ними розірвали ще у 2013 році (і до речі, – за їх згодою), три роки вони нічого не робили, щоб стягнути ці, начебто збитки, а в 2016 році, коли вже мав закінчуватись строк зберігання більшості первинних бухгалтерських документів, замовили оцінку понесених збитків, у якогось дочірнього підприємства “Бейкер Тілі Україна консалтинг” – яке, ну зрозуміло, підтвердило ці псевдо збитки. А хто б сумнівався?

Після цього, можна було спокійно знищувати первинні бухгалтерські документи, вірніше оформляти їх знищення, у зв’язку з відсутністю такових.

Потім, “Київ термінал” жде ще 3 роки (ну щоб не можна було перевірити уже висновок самого “Бейкер Тілі”) і лише в 2019 подають позов про стягнення збитків.

Як ви думаєте, представники Київради, КМДА чи Департаменту економіки та інвестицій у цьому суді, може заявили клопотання про витребування первинних бухгалтерських документів – ну щоб перевірити, чи були реальні господарські операції та витрати і на які суми, може витребували з банку платіжні документи – чи оплачував “Київ термінал”, якісь витрати, чи може витребували інформацію з податкової – чи оформлялись якісь податкові накладні на надані кимось ТОВ “Київ термінал” послуги? Ну чи були такі послуги? – НЄ?! Нічого цього наївні і довєрчіві юристи, що представляли наші з вами інтереси у цьому суді не зробили.

Натомість, високі договірні сторони (і позивач і представники відповідачів) полюбовно заявили клопотання про проведення експертизи, але якої – чи правильно порахував отой “Бейкер тілі Україна консалтинг” нанесені збитки.

І Одеський науково-дослідний інститут судових експертиз, як кажуть, перебивши математику, дійшов висновку, що математичних помилок у ньому немає.

Але ніхто не перевіряв, чи були дійсно такі господарські операції, які начебто здійснив “Київ термінал” і чи він ніс реальні витрати, а не намальовані на бумазі.

І прикрившись лукавою експертизою Одеського інституту судових експертиз, високі договірні сторони радісно потирають руки в очікуванні – бабло, бабло, бабло – 670 лямів гривень, це 25 лямів зелені – яхти, тьолки, вілли.

Правда, щоб прикрити зад, Департамент економіки та інвестицій, на всяк випадок, в останній момент, таки подав апеляцію і тепер консіціонери цього проекту ждуть 7 квітня, коли суд апеляційної інстанції додатково узаконить цю аферу.

Викликає подив незрозуміла позиція керівництва Київради.

Київраду, КМДА і Департамент економіки та інвестицій представляли, якісь Бондар-Дякуновська, Козаченко, Верес і Свербивус. Жоден з них не є юристом Київради, чи КМДА, всі вони від Департаменту економіки та інвестицій, хоча і Київрада і КМДА такі ж самі відповідачі, як і Департамент.

У мене в Управлінні правового забезпечення Київради є знайомі юристи, які повідомили мене, що їм категорично заборонили сунути свого носа у цю справу і підходити до неї на гарматний постріл?

А хто у нас може дати вказівку цілому Управлінню правового забезпечення Київради – не заважати представникам Департаменту економіки та інвестицій зливати цю справу у суді??!

Хто у нас такий могутній і може приймати такі рішення, як ви думаєте?

Небезпека ситуації полягає і у тому, що через карантин, судді обмежують доступ до судових засідань вільних слухачів – по суті зараз ідеальний час для судової корупції і прийняття злочинних рішень і я дуже боюсь, що втіхаря, без присутності громадськості і преси 7 квітня в Північному апеляційному господарському суді (м. Київ, вул.. Шолуденка, 1) можуть узаконити цю аферу, рішення суду набере чинності і з міського бюджету стягнуть 671 млн, поставивши на межу катастрофи фінансування медичних, соціальних чи інших потреб міста.

“Смутниє прєдчуствія” посилюються і тим, що наразі, через карантин, знімається з розгляду більшість справ – але ця справа з розгляду не знята. Її дуже хочуть провести.

Тому, громадськість має залучитись — і не дати Кличку вкрасти 670 мільйонів коштів громади.

Додатки: копія рішення Господарського суду м. Києва від 23.12.2019 року у справі № у справі № 910/17647/18 

Олександр Дядюк, голова правління ГО “Кияни об’єднуємось”

Джерело

КиевVласть

Теги: новости киева, кгга, киевсовет, суд, коррупция, решение, департамент экономики и инвестиций, инвестиционный договор, взыскание, харьковская площадь, київ термінал

четверг, 28 мая 2020 г.
08:46
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
20:45
В пятницу, 29 мая, в шести районах Киева пройдут ярмарки (адреса)
20:34
В столичном парке “Победа” открыли уникальную цветочную выставку (фото)
20:24
Киевляне стали больше платить за вывоз мусора из-за заваренных мусоропороводов
20:14
Кабмин утвердил перспективные планы формирования территорий общин последних трех областей, президент доволен
20:03
В Украине вскоре появится еще одно министерство - по вопросам военно-промышленной политики
20:02
Финансовых контролеров КГГА просят проверить сделку по реконструкции Троещины почти на четверть млрд гривен
19:43
На Киевщине уплата ресурсных платежей с начала года составила почти 80 млн гривен
19:27
Вандалы разбили гранитную шахматную доску в фитнес-парке “Озеро Лебединое” на столичных Позняках (фото)
19:03
В Украине начали одновременно оформлять ID-карту и присваивать номер налогоплательщика по достижению 14-летнего возраста
18:42
В Соломенском районе уже завершают асфальтирование половины из запланированных придомовых территорий - Вячеслав Непоп
18:26
“Укрзализныця” анонсировала начало продажи билетов на 42 поезда с 1 июня
18:01
Придомовые территории и лестницы в многоэтажках столичного Подола будут убирать до конца года за 8,8 млн гривен (адреса)
17:43
В карантин киевляне стали больше интересоваться покупкой трехкомнатных квартир, - KAN
17:26
В воскресенье, 31 мая, в Киеве и Киевской области официально начинается рыболовный сезон
17:01
Инвесторы строек банка “Аркада” пойдут маршем к офису Зеленского
Календарь событий
Скандальный “Ватутинскинвестстрой” за 234 млн гривен нашел подрядчика для реконструкции Троещины
28 мая 2020 г. 12:00
Скандальный “Ватутинскинвестстрой” за 234 млн гривен нашел подрядчика для реконструкции Троещины
КП “Ватутинскинвестстрой” решило отдать 234 млн бюджетных гривен на комплексное развитие инженерно-транспортной инфраструктуры микрорайонов малоэтажной застройки села Троещина. За эти деньги ООО “Строительная компания “Адамант”, связанная со скандальным столичным застройщиком и нардепом VIII созыва ВР Максимом Микитасем, на протяжении 6 лет должна будет прокладывать инженерные сети, строить дороги и благоустраивать территорию. С тендером “Ватутинскинвестстроя” (это КП с прошлого года сотрясают скандалы, связанные с попытками сменить руководство предприятия) вышло не все гладко. В Киевсовете призвали проверить эту закупку аудиторов Киевской горгосадминистрации (КГГА), а Деснянская РГА, как главный распорядитель бюджетных средств и учредитель КП, вообще попыталась остановить закупку сразу после ее объявления. На данный момент правомерность сделки проверяет Госаудитслужба.