субота, 23 листопада 2024 г.
Пару слов о конкурсе на замещение вакансии главы департамента охраны здоровья КГГА

Пару слов о конкурсе на замещение вакансии главы департамента охраны здоровья КГГА

Анатолій Велімовський

кризовий менеджер, волонтер

Вчера конкурс завершился. Победил Дмитрий Турчак.

Как привлеченный эксперт могу сказать, что победил заслужено. Дмитрию Васильевичу рекомендую опубликовать его ответы на ситуативные вопросы в открытом доступе. Лично я (и не только я) отдали за них высший балл.

Критикам Турчака.

1. В конкурсе участвовало девять человек. Могло быть и больше - податься на конкурс мог любой, квалификационные требования не слишком сложные. Могу сказать, что мы в БСП обсуждали варианты еще до начала конкурса. Я обсуждал этот вопрос с рядом волонтерских организаций. Обсуждал и в КМДА. Там мне сказали - предлагай. У нас не нашлось серьезного кандидата.

2. Я далек от идеализации работы департамента. Но на конкурсной комиссии заявил (близко к тексту): "В 2014-2105 году в городе отсутствовал департамент ОЗ. Он был, но как вещь в себе. Сейчас он есть и работает".

3. Сломать коррупционную машину в департаменте и в городе на раз-два невозможно. Должна быть схема, принципиально новые подходы. В "сочинение" Турчака я эти подходы увидел. Как они будут реализовываться на практике - покажет время. Но на сегодня наглядовая рада БСП констатировала, что ныне у нас рабочие нормальные отношения, финансирование больницы в виде ремонтов и закупки оборудования на уровне, о котором год назад мы не могли и мечтать. При этом нам удалось практически свести на нет попытки "бизнеса" давить на нас и департамент по вопросу качества оборудования, которое закупается на больницу. Т.е. покупается то, что заказано больницей.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

4. Судить о новом директоре департамента через ФБ - просто. Сложнее было подать документы и принять участие в работе комиссии? Могу ответить - попасть в комиссию было не сложно. Мы подали все нужные документы, но сами сделали глупость, подали от БФ, а не ГО. Потому нас привлекли в качестве экспертов. Как минимум две вакансии в комиссию от общественности заполнены не были. Участвовали бы в комиссии - смогли бы задать Турчаку вопросы в реальном режиме. Большинство были заданы на комиссии. Ответы если и полностью не удовлетворили, то это были ответы и позиция профессионально обозначенная.

5. На данном этапе взаимоотношений между БСП и департаментом лично у меня есть одно принципиальное несогласие, которое я озвучил и просил бы департамент и профильных замов еще раз продумать свою позицию по этому поводу.

Я считаю, что функции Заказчика при проведении капитальных ремонтов и реконструкции существующих помещений необходимо отдать больницам, оставив за инженерным центром (Михаил Терентьев) функции контроля проектов (там на самом деле есть проблемы, о чем говорил Турчак на комиссии) и технического надзора.

Довод простой. Если кто-то арендует помещение и собираетесь проводить капитальный ремонт, то его право выбирать генерального подрядчика, а право арендодателя через уполномоченный им орган контролировать проект и объем работ. Это абсолютно разумная практика. 

Наличие посредника создает дополнительные риски некачественности проводимых ремонтных работ. Посреднику там не работать - его задача освоить деньги, а не получить нужный уровень сервиса.

Но на сегодня это единственная точка, которая с нашей точки зрения требует пересмотра. По остальным принципиальным позициям у БСП по отношению к департаменту лишь слова благодарности...

Читайте: Главой столичного горздрава станет лучший из худших

Анатолий Велимовский, экс-депутат Киевсовета, глава совета ОО "Новая политика"

КиевVласть

Теги: новости киева, здравоохранение, дмитрий турчак, велимовский, бсп

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.