суббота, 26 сентября 2020 г.
Парковка у дворі київсьої мерії, як приклад передвиборчого популізму

Парковка у дворі київсьої мерії, як приклад передвиборчого популізму

Леонід Косаківський

Київський міський голова, голова Київради, голова міської державної адміністрації в 1993 - 1998 рр.

Атракціон небаченої щедрості розпочався в Україні. Запахло виборами.

І столичні депутати не відстають. Так хочеться на рівному місці без особливих зусиль заробити, як їм здається, електоральні бали і потрафити виборцям, за рахунок інших, як водиться.

28.07.2020 на сесії міські депутати дозволили безкоштовно паркуватися усім охочим у дворі Київради у вихідні та святкові дні. Рішення має витіювату назву: “Про особливості використання території у дворі комплексу адміністративних будівель Київської міської ради у вихідні та святкові дні, деякі заходи щодо стимулювання розвитку електротранспортної інфраструктури та інші організаційні питання”.

Але це удар в штангу.

Документ безглуздий та марний. Він не вирішує жодної практичної проблеми. Це скоріш запит на індульгенцію у зв’язку з неробством з цього питання упродовж 5 років своєї каденції. Де обіцяні нові паркінги? Чому стоять незаповнені існуючі паркінги в центрі міста, що зроблено аби виправити ситуацію з-за неадекватної цінової політики їх власників?

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

А тут в кінці своїх повноважень такий широкий жест, показова акція під фанфари своїх же вихвалянь з цього приводу.

Раніше була політика розвантажувати центр від транспорту у вихідні та неробочі дні, а зараз стимулюємо їхати сюди на своїх авто, бо парковка вже чекає? Магніт, щоб притягувати автовласників? Нелогічно.

І, найголовніше, виникає цілком природне запитання: а за чий кошт такий банкет?

Колись в радянські часи в лівому крилі першого поверху будинку міськвиконкому на Хрещатику, 36 був пивний ресторан з вільним доступом усіх. Але пиво там безоплатно не відпускали.

А зараз наступила суцільна шара. Не бідні, між іншим, люди, за відстій своїх залізних коней нічого платити не будуть. Комунізм, та й годі.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Заплатимо ми. Бо в рішенні, затверджених правилах паркування в дворі міської ради, пояснювальній записці йдеться, що витрати, пов’язані з реалізацією цього рішення, упродовж 2020 року будуть здійснюватися за рахунок видатків на утримання секретаріату Київської міської ради, тобто столичного бюджету, наповненого податками киян.

Потім планується, що будуть внесені також зміни до рішення Київської міської ради від 14 листопада 2019 року “Про затвердження Міської цільової програми розвитку транспортної інфраструктури міста Києва на 2019 – 2023 роки” в частині відображення у Комплексній цільовій програмі фінансування видатків секретаріату Київської міської ради на 2020 – 2022 роки на стимулювання користування транспортними засобами, оснащеними електричними двигунами та розвиток електротранспортної інфраструктури, включаючи, але не обмежуючись, встановлення обладнання для зарядних станцій для стимулювання користування транспортними засобами, оснащеними електричними двигунами, у дворі комплексу адміністративних будівель за адресою: вулиця Хрещатик, 36 у місті Києві, а також видатків Комунального підприємства “Госпкомобслуговування” на відшкодування вартості електроенергії для забезпечення роботи зарядних станцій, встановлених на виконання цього рішення, обслуговування зарядних станцій та інших видатків, пов’язаних з реалізацією цього рішення.

Завіса.

У нас уже всі інші питання вирішені? Є зайві кошти? Ні.

30.07.2020 знову таки на сесії Київради голова бюджетної комісії повідомив, що, у зв'язку з карантином, столичний бюджет за підсумками першого півріччя недовиконаний. Його виконання склало лише 92%. Вперше за останні 6 років ми маємо не перевиконання бюджету, а недовиконання. Через це, мовляв, Київраді необхідно здійснити ряд заходів для того, щоб компенсувати збитки і збалансувати казну. Інакше вже в серпні працівники деяких КП залишаться без зарплати.

Отакої. А ось на безкоштовну парковку, виходить, є.

Якщо в секретаріаті ради є надмірний залишок, то спрямуйте його туди, де не вистачає ресурсів: на соціальний захист, боротьбу з пандемією, підготовку до зими, зливову каналізацію тощо.

Слава Богу, у міського голови вистачило розуму не голосувати за це нікому не потрібне й шкідливе, махрово-популістичне рішення авторства Володимира Прокопіва.

Логічним наступним кроком з боку Віталія Володимировича було би застосування до нього його права вето (зупинення рішення, як формулює закон) .

І це було би справедливо по відношенню до більшості киян та демонстрацією розумних пріоритетів, а не якихось лобістських речей.

Леонід Косаківський, Київський міський голова, голова Київради, голова міської державної адміністрації в 1993 – 1998 рр.

КиевVласть

Теги: новости киева, киевсовет, кличко, выборы, парковка, крещатик, 36, бесплатная парковка

пятница, 25 сентября 2020 г.
13:41
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
20:45
Субботние ярмарки 26 сентября пройдут во всех районах Киева (адреса)
20:25
Национальный парк “Голосеевский” наконец определил свои границы
20:05
На выходных, 26 и 27 сентября, в Белой Церкви будет отсутствовать водоснабжение
19:44
У Києві відкрили 3D-конструкцію Софійського собору з рельєфними тактильними табличками для людей з вадами зору (фото)
19:23
В День жертв Бабьего Яра в столице пройдет Марш памяти
19:05
В ночь на 26 и 27 сентября в Киеве будут изменены маршруты трех троллейбусов
18:48
Олександр Густєлєв: “У Києві з’явилися власні дорожні метеостанції”
18:30
Более тысячи больных коронавирусом остаются в больницах Киева
18:13
Cityconsult Development в тройке лидеров в рейтинге Минфина
18:02
Віталій Кличко: “Уже найближчим часом ми здійснимо проектування і зможемо розпочати роботи з реконструкції моста Патона”
17:43
В столичном экопарке “Осокорки” обнаружили свалку с опасными отходами (фото)
17:23
В субботу, 26 сентября, ярмарки изменят маршруты общественного транспорта (схемы)
17:05
Минюст определился со стартовой ценой продажи Ирпенского исправительного центра
16:41
“Интергал-Буд” стал партнером форума Smart City Odessa 2020
16:24
В Обухівській центральній райлікарні капітально відремонтують відділення невідкладної допомоги
Календарь событий