неділя, 19 січня 2025 г.
Пандемия набирает обороты. Как это сказывается на рынке первичной недвижимости?

Пандемия набирает обороты. Как это сказывается на рынке первичной недвижимости?

Ольга Момчилович

Эксперт по маркетингу недвижимости

С середины сентября каждую неделю мы видим “антирекорды” по количеству положительных тестов на ковид. Отдельные регионы переводят в красные зоны, в каких-то странах вводят комендантский час, у нас уже неделю активно обсуждается карантин выходного дня... Ситуация оптимизма однозначно не вселяет. 

Но большая часть рынка уже трансформировалась под новые условия существования и научилась оперировать на нем. А это значит, что компании уже понимают, как вести бизнес в условиях ограничений, как поступать с персоналом; наемные сотрудники, в свою очередь, более уверенно ощущают себя на своих сохранившихся после первого локдауна рабочих местах. Люди привыкли жить в условиях карантина. Об этом свидетельствуют ежемесячные исследования индекса потребительских настроений населения. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

В опубликованном 20 октября отчете четко прослеживается продолжающийся с июня 2020 рост: индекс текущего личного благосостояния снова вырос в сентябре относительно августа, а индекс целесообразности совершения крупных покупок остается стабильным и практически не меняется.

Эти настроения отражаются и на рынке недвижимости – недвижимость продолжают покупать. В сентябре даже сами девелоперы были приятно удивлены результатами месяца. Некий спад, который застройщики оценивают в 20-30% относительно рекордного по количеству сделок в 2020 году сентября, произошел в октябре.

Ноябрь пока не показывает себя хуже предыдущего месяца по количеству обращений и закрывающихся на продажу сделок. Тем не менее, пандемия вносит свои коррективы, и всё большее количество сделок не совершаются в оговоренные сроки, из-за недуг клиента. Это может перенести некоторую часть сделок в декабрь.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Сила бренда

Нередко в погоне за продажами застройщики не уделяют должного внимания в коммуникации себе, как застройщику. А на вопрос о том, какая у имиджевой кампании будет конверсия в продажу, маркетологи не всегда находят, что ответить руководству.

На сегодняшний день наименьшим образом кризис коснулся девелоперов, которые на протяжении всего срока существования вкладывали в свое имя и свою репутацию на рынке.

И если часть девелоперов пришли в весьма затруднительную ситуацию и с продажами, и со строительством, вторая, более продвинутая часть застройщиков, поплатилась частью своей маржи, то долгосрочная инвестиция в бренд третьей группы девелоперов позволила им перенести локдаун с наименьшими потерями, как по продажам, так и по маржинальности проектов.

Поэтому с брендом застройщика необходимо работать, очень аккуратно и внимательно, и делать это постоянно.

Ольга Момчилович, эксперт по маркетингу недвижимости

КиевVласть

Теги: новости киева, карантин, недвижимость, бренд, репутация, продажи

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.