неділя, 8 грудня 2024 г.

Отсидеться не получится. Украина оказалась точкой разрыва всей современной цивилизации

Nec plus ultra. Дальше некуда - так переводятся с латыни эти слова. Успех или неуспех реформ в Украине - вопрос не регионального, и даже не европейского масштаба. Это -  вопрос глобально-цивилизационный. На территории конкретной страны решается вопрос - как и куда пойдет мир 21 века.

Вопрос это возник не на пустом месте. Когда в 1990-х Френсис Фукуяма писал о конце истории, многие восприняли эту весть как обещание чуть ли не вечной райской стабильности. И напрасно. Мысль эта была скорее предостерегающей, даже эсхатологической.

Конец истории - это конец той формы, которой человечество рождает смыслы. Смыслы как ориентиры и мотивы для существования человечества. Конец этой формы означает затухание и распад цивилизации, ее сумерки и ночь (следуя Освальду Шпенглеру).

А признаков сгущения сумерек предостаточно: от Европы, переживающей засилье социалистов и инерцию благополучия (волна деструктивных протестов мигрантов арабского Востока и Африки - лишь начало цунами) - до Китая, столкнувшегося с проблемой пределов своего роста, пробуксовкой некогда эффективной модели развития, и США, постепенно утрачивающих статус флагмана цивилизационного прогресса.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

Cумерки сгущаются в ночь варварства - нет закона, кроме силы! - неосталинистская Россия, ИГИЛ и прочее, прочее... А еще готовящийся проявиться новый технологический уклад, чьи возможности слишком велики для уснувшего сознания рядового обывателя, жителя мира 21 века, с привычками века минувшего. Техника опять бросает вызов нашему существованию - как писал Мартин Хайдеггер.

В этом сплетении Украина оказалась точкой разрыва, проявившимся симптомом общецивилизационного кризиса. Так вышло. Потому кардинальные реформа, более того, цивилизационные инновации - вопрос выживания общепланетарного. Их неудача запустит лавинообразный процесс погружения даже не в “новое средневековье”, а в новый “ледниковый период”.

Реформы-инновации вопрос не национальной, а цивилизационной ответственности. Мы, выражаясь языком китайских стратагем, находимся на “территории смерти”. И не надо иллюзий - в случае чего, отсидеться будет негде. “В горящем доме нет прохладного места”.

КиевVласть

Теги: Россия, реформа, история, кризис, ответственность, стратегия, цивилизация, конец, иллюзия

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.