п'ятниця, 29 березня 2024 г.

Ось чому СБУшники наїхали на Патона за біткойни

"Добре, давайте я поясню вам, в чому суть "справи" майнерів біткойнів в інституті Патона.

Перш за все, версія, яка гуляє по Інтернетах і стверджує, що їх буцімто взяли за нецільове використання державних грошей і за використання державних ресурсів (сиречь, електрики) для власного збагачення - не відповідає істині. В судовому рішенні, на підставі якого накрили "ферму біткойнів" НЕ міститься ні першого, ні другого.

Мені особисто здається, що заспокійливі розповіді про те, що майнерів взяли за розтрату, є нічим іншим, як інформаційним прикриттям, аби люди не цікавились суттю справи і її можна було швидше спустити на гальмах.

Адже рішення, винесене суддею, просто вражає, якщо його детально розібрати.

Правильно уявіть собі, що таке біткойн. Це дуже велике просте число, яке надзвичайно складно обчислити. Саме так досягається неможливість підробки: щоб отримати "дубль" монети, необхідно відтворити не тільки саму числову послідовність, а й RSA-ключ, яким її закодовано. Простіше згенерувати нову монету.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Правовий статус біткойна визначається не законом, а листом НБУ № 29-208/72889 від 08.12.2014, яким він визначається як "грошовий суррогат", тобто, це фантики - більше подібні до преміальних очків, які вам начисляють в супермаркетах, і якими ви можете розраховуватись за частину товару, або отримати знижку. Операції з такими віртуальними грошима називаються "ризикованими", і всі фінансові ризики по їх використанню несуть учасники угоди, про що є теж відповідний лист НБУ.

А якщо почитати судове рішення (посилання вище), то можна побачити, що "майнерам" інкримінують незаконні валютні операції, на тій підставі, що єдиною валютою, яка може випускатись і використовуватись, як платіжний засіб на території України, є гривня.

Таким чином, воно не тільки створює прецедент заборони використання в країні інших валют, а й ставить під загрозу всі достатньо великі супермаркети і магазини, де використовуються преміальні очки - адже це теж грошові суррогати і віртуальна валюта, які застосовуються як платіжний спосіб. Закрити такі магазини тепер не просто, а дуже просто. Просто фантастичне рішення...

Однак лист НБУ датується 2014-м роком, чому тільки зараз схопились. Все просто:

  • 8 серпня біткоїн встановив новий рекорд вартості. 1 біткойн торгується на біржі за 3500 доларів;

  • українці почали переводити свої заощадження в біткойн (як раніше в долар), причому ріст операцій в цій валюті тільки за минулий 2016-й рік виріс вп'ятеро, і досяг позначки в 2,5 млн грн за тиждень.

Гривня, як нам відомо, уже давно не виконує одну із трьох основних функцій грошей - вона не може служити засобом резервування (тобто, накопичення заощадження). І це не тільки через неконтрольовану інфляцію, а й через численні "ініціативи" нашої влади по “залізанню в кубишки манюпаса” - наприклад, шляхом "автоматичного списання боргів з рахунків" (президентський законопроект, між іншим). Тому населення активно шукає шляхи, яким чином можна сховати гроші, щоб їх не знайшли "ріхварматери", і не відібрали за допомогою ректального криптоаналізатора.

Біткойни в цьому плані - одне із найкращих рішень, попри свою нестабільність і численні скандали із біржовими махінаціями. Як валюта резервування він давно надійніший за гривню, цінність якої уже давно залежить від бажання лівої п'ятки чиновників з НБУ і Кабміна.

Це, очевидно, і викликало занепокоєння як НБУ, так і СБУ з МВС. Адже наші “ріхварматери” розраховують на заощадження “манюпасів”, як на основний грошовий ресурс для розпилу... тобто, для "реформування" нашої країни. А у вигляді біткойнів ці гроші - значно менші за міфічні 70 мільярдів доларів, однак все одно велика грошова маса - стають недоступними.

Ось чому активізувались всі ці “движняки” по виявленню домашніх та промислових "ферм": такий солідний потік просто життєво необхідно "уконтролювати".

Тобто, фактично це рішення нічим не відрізняється від добряче уже призабутого радянського рішення по справі Рокотова-Файбишенко, вся вина яких полягала в створенні схеми купівлі-продажу доларів - які в СРСР населення точно так само використовувало, щоб піти від "дерев'яного рубля", який швидше нагадував талони, а не валюту. Тільки тепер на місці доларів опинились біткоїни, і на відміну від бакса, їх можна буквально виробляти у себе на кухні.

Власне, на місці НБУ та МВС я б різко дав по гальмах. Дуже вже некрасиво виглядає ситуація. А ще більш некрасиво виглядає гривня - виявляється, вона тепер настільки слабка і “дерев'яна”, що їй загрожують навіть віртуальні валюти із надзвичайно високими ризиками використання".

Нагадаємо, слідчі Святошинського управління поліції і Служби безпеки України (СБУ) виявили на території державного підприємства "Лікувально-оздоровчий центр" ІЕЗ ім. Патона" 200 одиниць комп'ютерного обладнання для генерації (майнінг) криптовалюти Bitcoin, яке працювало з порушенням законодавства України, повідомляє УНІАН.

Як йдеться в постанові Святошинського районного суду Києва, в ході досудового розслідування встановлено, що кілька осіб за попередньою змовою, переслідуючи особисту корисливу зацікавленість, вирішили здійснити підробку банківських документів.

Вячеслав Ільченко, програміст

Джерело

КиевVласть

Теги: криптовалюта, биткоин, институт патона, новвости Киева

четвер, 28 березня 2024 г.
20:44
У Гостомелі працюватиме перевізний цифровий флюорограф
20:22
Протягом доби зафіксовано 48 бойових зіткнень, - Генштаб ЗСУ
20:02
У Києві розпочали відключати опалення в житловому секторі
19:42
Поліцейські затримали киянина, який через помсту вбив собаку колишньої дівчини
19:23
Бучу відвідала делегація з Боснії і Герцеговини
19:04
ВАКС продовжив обов'язки судді Верховного суду Князєву
18:46
КОВА максимально сприяла правоохоронним органам у затриманні “крота”, - Руслан Кравченко
18:26
Завтра у Димерській громаді частково не буде світла
18:06
Донори крові з Києва - у топі серед команд DonorUA for Teams
17:46
Новий міжнародний залізничний маршрут з Києва до Кошице планують запустити вже цього року
17:21
“Українська команда” передала батальйону “Свобода” велику партію дронів-літаків, – Палатний
17:03
Український гідрометцентр попередив про небезпечні метеорологічні явища на Київщині
16:46
Ювенальні прокурори зафіксували загибель 537 дітей внаслідок збройної агресії рф
16:26
У президентській резиденції на Липській вирішили відремонтувати каналізацію
16:06
Зеленський представив нового голову Служби зовнішньої розвідки
15:46
Для Голосіївського району столиці збираються накупити цибулин тюльпанів та нарцисів на 1,4 млн гривень
Календар подій
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
28 березня 2024 г. 13:00
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
У столичному регіоні розробка Детальних планів території (ДПТ) все частіше використовується місцевими владами для легалізації самочинних будівництв через зміну цільового призначення земельних ділянок. Приклад – будівництво кінологічного центру біля села Рославичі на території Феодосіївської громади, яке явно без жодних дозвільних документів триває вже більше двох років і наразі активно підтримується керівництвом громади всупереч позиції місцевих мешканців. Громадські активісти наголошують на тому, що такий об'єкт матиме серйозний негативний вплив на екологію: створить ризик зараження людей різними хворобами через відсутність місця для утилізації собачих фекалій та загрозу для розташованого поруч ландшафтного заповідника “Васильківські карпати”. В Київській облраді, схоже, з цим згодні, але нічого зробити не можуть. Що стосується обурених громадян, то, якщо у Феодосіївській сільраді їх “не почують”, вони збираються звертатись до правоохоронців і суду.
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
26 березня 2024 г. 09:00
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
В Таценках на Обухівщині – скандал навколо підприємства, що планує займатися розливом мастил та оливи. Місцеві жителі вказують, що на земельній ділянці, де будуються виробничі потужності підприємства, розташована свердловина питної води, а поряд — житлова забудова і бювети. На думку мешканців, така наближеність створює ризик забруднення хімією навколишніх джерел. Люди налякані не тільки екологічними ризиками, а й воєнними: росіяни вже неодноразово доводили свій інтерес до підприємств нафтової галузі. Заручившись підтримкою місцевої влади, активісти дійшли аж до Міністерства екології. Однак, підприємство й досі продовжує здійснювати свою роботу. Чого прагнуть мешканці, чи дійсно підприємство загрожує екології села та як у ситуацію планують втручатись владні органи, – дізнавалася КВ.