середа, 18 вересня 2024 г.
Обзор финансовых условий приобретения недвижимости в Киеве и пригороде

Обзор финансовых условий приобретения недвижимости в Киеве и пригороде

Ольга Момчилович

Эксперт по маркетингу недвижимости

Последние месяцы мы видим рост заинтересованности в приобретении недвижимости в Киеве и пригороде. С одной стороны, такой рост связан с тем, что люди постепенно адаптируются жить в новых условиях и заново приступают к реализации своих планов, а с другой стороны, с тем, что по большому счету, на сегодняшний день недвижимость пока остается одним из наиболее безопасных методов вложения средств в нашей стране.

В условиях крайне слабо развитого ипотечного кредитования в Украине застройщики в основном предлагают совершение покупки в рассрочку, тем не менее есть и такие проекты, в которых возможно приобретение в кредит. 

Предлагаю вместе разобраться, что на сегодняшний день предлагает рынок по части финансовых условий покупки. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Итак, по состоянию на август 2020 на рынке существует 472 предложения (мы рассматриваем только те предложения, которые не относятся к “проблемным объектам” на сайте Ассоциации помощи пострадавшим инвесторам). 

Недвижимость в 70 объектах можно приобрести только с условием полной оплаты,  лишь 12 проектов из общего количества имеют партнерские отношения с банками и могут помимо полной оплаты также предложить опцию покупки в кредит.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

321 проект предлагает своим клиентам рассрочку с базовым максимальным сроком до 5 лет (правда, в августе есть и временные предложения со сроком до 7 лет). 69 проектов предлагают своим клиентам и рассрочку от застройщика, и возможность взять кредит для покупки жилья.

Когда речь заходит о покупке жилья в рассрочку, то преимущественным спросом пользуется рассрочка с максимальным сроком выплаты и с минимальным первоначальным взносом. Но проекты на завершающей стадии строительства, как правило, не могут похвастаться таким предложением, поскольку и степень строительной готовности объекта уже высока, что говорит о минимальном риске для покупателя, и срок ввода в эксплуатацию, к которому застройщик желает завершить продажи объекта, уже приближается.

Диапазон предложений по сроку предоставляемой рассрочки достаточно широк: есть проекты, предлагающие рассрочку всего на 3 месяца (таких предложений есть 16), а есть и предложения сроком более 5 лет (их всего 4).

Преимущественное большинство предложений (38%) рассчитаны на 2 года выплаты рассрочки, также существуют проекты, которые готовы индивидуально рассмотреть условия покупки для клиентов, их 7% от общего количества.

Не менее важный вопрос – размер первоначального взноса, который является своего рода “входным билетом” для покупателей. Минимальный взнос на рынке составляет 0%, но таким с предложением выступают только 4 объекта.

Индивидуальные условия первого взноса предлагает 28 объектов, а самый распространенный размер первоначального взноса – это 30% от стоимости покупки – предлагает почти половина рынка (47% от общего числа предложений).

Средний показатель по первоначальному взносу на сегодняшний день составляет около 35% стоимости покупки.

Средний срок рассрочки от застройщика в августе варьируется от 22 до 23 месяцев.

Ольга Момчилович, Head of Marketing, компания M4U

КиевVласть

Теги: новости киева, киев, недвижимость, кредит, купить квартиру, купить, рассрочка, пригород, условия приобретения

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.