п'ятниця, 11 квітня 2025 г.
О зонинге Киева с точки зрения девелоперов

О зонинге Киева с точки зрения девелоперов

Андрей Насиковский

Девелопер, представитель компании DIM

Вопрос зонинга поднимался давно. Потому, что это очень удобно, когда всем понятно, где и что можно строить. Имея такой единый реестр, в котором есть все данные по предполагаемому участку, начиная от его владельца, заканчивая допустимыми нормами для строительства, можно практически исключить все возможности для махинаций. По факту, для девелопера это - крайне важный документ.

А если введение зонинга еще и повлечет за собой упрощение получения разрешительных документов, то, конечно, это может привлечь инвесторов. Тем более - зарубежных, приток инвестиций от которых был бы очень полезен для развития города.

Но это, к сожалению, только с одной стороны.

Новый генеральный план развития города до сих пор не принят, поэтому введение зонинга могло бы упростить жизнь многим девелоперам.

По принятию зонинга центральной части Киева сразу возникло множество вопросов. Есть около 160 параметров, которые выводятся для описания каждого участка, но методика, по которой разрабатывался сам зонинг, новая. Ее только в декабре 2015 года согласовала КГГА. А через месяц уже был разработан сам зонинг.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook    

Очень болезненная тема для центральной части города – это ограничение высотности. Даже в таком, казалось бы, простом вопросе, есть сложности не только восприятия, но и просто понимания, какой же высоты строить новый проект, потому что точка отсчета высоты берется от уровня Балтийского моря.

На мой взгляд, одна из значительных проблем зонинга – это то, что его разрабатывали на основе генерального плана Киева – 2025, который не принят. Делали это фактически те же самые люди, которые работали над генпланом-2025.

У Киева есть действующий генплан -2020, да, многое уже не соответствует реальному положению дел. Но, может быть, имело смысл проработать действующий генплан? Почему за основу не брали этот документ?

Главная задача генплана города – это определение стратегии развития города. Того, каким он будет, как будет трансформироваться и развиваться. У Киева такого документа по факту нет. Зонинг – это функциональное зонирование. Другими словами, зонинг – это то, что делается на основе главной стратегии развития города, а не наоборот.

Сегодня мы имеем только зонинг, который будет восприниматься обществом, скорее, как замена отсутствующего нового генплана, а не как самостоятельно действующий документ и инструкция к действию для девелоперов.

Ситуация, которая сложилась вокруг зонинга центральной части Киева, довольно неоднозначная. Мы имеем зонинг, разработанный по новой неотработанной методологии, и при отсутствии нового плана развития города.

Что даст он городу – покажет время.

КиевVласть

Теги: новости киева, строительство, участок, зонинг, реестр, владелец, исключить возможности для махинаций

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.