п'ятниця, 19 квітня 2024 г.
О строительстве около киевского ядерного реактора

О строительстве около киевского ядерного реактора

Борислав Береза

Народный депутат Украины

Есть такой афоризм Генриха Гейне "Чем больше я узнаю людей, тем больше я люблю собак". И чем больше я погружаюсь в проблематику киевских скандальных строек, тем более чище мне кажется работа асенизатора. В оценке действий власти и покрываемых ею застройщиков все сложенее найти цензурные слова. Сегодня, как и обещал, встретился с инициативной группой физиков-ядерщиков и неравнодушных жителей Проспекта науки. Открылись факты от которых просто глаза на лоб лезут.

Наверное не все знают, что в Киеве, в Голосеевском районе, есть действующий ядерный реактор. Повторяю, действующй. Он расположен в Институте ядерных исследований Академии наук Украины по адресу проспект Науки 47. Так вот, некоторым, мягко говоря, не очень умным людям пришла в голову идея построить рядом высотки. Внимание – ПРЯМО НА МАРШРУТЕ ИНЖЕНЕРНЫХ СЕТЕЙ ОБЕСПЕЧЕНИЯ ЯДЕРНОГО РЕАКТОРА!!! А именно на системах водяного охлаждения реактора.

Подробнее: Столичные ученые протестуют против строительства возле исследовательского ядерного реактора (видео)

Как это выглядит. Это две водонесущие сети системы охлаждения реактора (2 х 250 мм., Сталь) и кабели электропитания систем обеспечения реактора. Чем может закончится неосторожное действие ковшом какого-нибудь пьяного экскаваторщика страшно даже представить. По сравнению с такой угрозой, Васильковский пожар может показаться невинным бенгальским огнем. А может просто кому-то хочется создать проблему, чтобы затем списать миллиарды бюджетных средств на ликвидацию последствий?

Не посчастливится и покупателям этих квартир, которые могут стать братскими могилами. Расстояние между вентиляционной трубой циклотрона У-240 (ускорителя ионов и тяжелых протонов) и местом предполагаемого строительства многоэтажного жилого дома по проспекту Науки 42/1 всего 250 метров. Во время работы реактора из трубы в атмосферу выделяется радиоактивный элемент Аргон 41, который успевает распасться в санитарной зоне радиусом 300 метров. Впрочем, если на этой территории будут жилые дома, Аргон, еще не распавшись, осядет в человеческих организмах.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

Куда смотрит городская власть и чем вообще она занимается – не понятно… Даже “космонавт” Черновецкий своим распоряжением от 20.12.2007 года № 1695, пытался умерить аппетиты застройщиков в этом месте, а гауляйтер Януковича Александр Попов своим распоряжением от 04.10.2012 года № 1730, вообще пытался отменить этот беспредел. И только сейчас, уже при "нашем" Виталии Кличко застройщик все же получил разрешения на строительство рядом с реактором.

Дело более чем серьезное. Вопрос уже, не о дискомфорте, вопрос уже о нашей с вами безопасности. Беру под контроль, так как планирую и дальше жить в Киеве. Взял документы на изучение. Надеюсь на помощь киевлян и всех не безразличных.

КиевVласть

Теги: строительство, застройка, береза, проспект науки, академгородок, ядерный реактор

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.