субота, 14 грудня 2024 г.
Нові школи світять не всім дітям Київщини

Нові школи світять не всім дітям Київщини

Ганна Старикова

Голова Київської Обласної Ради

За три тижні школярі по всій країні знову сядуть за шкільні парти. Але не всім може пощастити мати затишний клас та всі необхідні умови для здобуття необхідних знань. Що може чекати школярів Київщини та їхніх батьків? Згадуючи нещодавні події із перекриттям доріг у місті Вишневому, розумію, що історія може повторитися. І не лише у цьому місті, а й у інших населених пунктах, які дотичні до столиці.

Київська область має дві великі проблеми із закладами освіти. З однієї сторони, у віддалених районах області школи закривають, організовують один навчальний заклад на два-три села, адже дітей тут не вистачає, вчителі їдуть у великі міста, щоб мати кращу зарплату. Дитячих садочків, інколи, взагалі немає у радіусі десятків кілометрів.

Кардинально інша ситуація у містах і селах, які знаходяться близько до Києва. Чисельність населення тут зростає мало не щодня, з’являються нові житлові комплекси, приватні будинки. Разом зі стрімким перенаселенням необхідно розвивати інфраструктуру: дороги, школи, садочки, спортивні заклади. Звісно, жоден бюджет міста чи села не потягне на своїх плечах покриття всіх витрат на 100%. Та й забудовники часто можуть запропонувати лише зведення приватного навчального закладу, вартість послуг якого захмарна для більшості сімей. Тому ми вже неодноразово стаємо свідками того, як у приміщеннях школи навчання проводиться і у коридорах, і у дві-три зміни.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Програми будівництва, реконструкції та ремонту об’єктів інфраструктури Київської області на 2018 рік, яка була затверджена Київською обласною радою, передбачає будівництво, реконструкцію та ремонт 28 закладів освіти у Баришівському, Богуславському, Бородянському, Броварському, Васильківському, Вишгородському, Володарському, Києво-Святошинському, Миронівському, Обухівському, Переяслав-Хмельницькому, Поліському, Рокитнянському, Таращанському районах, містах Березань, Буча, Обухів, Славутич. Загальна сума коштів, яка передбачається обласним бюджетом на будівництво і реконструкцію закладів освіти - 133 349,057 тис. грн.

Станом на 6 серпня, дана програма виконана на 24,7%. Батьки міста Вишневого були присутні на останній сесії Київської обласної ради. За їхніми словами будівництво так і не розпочалося, підрядник лише отримує кошти за експертизу недобудованої школи. Тож ми розуміємо, що цей навчальний рік стане черговим випробуванням і для батьків, і для самих школярів.

Читайте: Я особисто контролюватиму прозорість освоєння бюджетних коштів

Ганна Старикова, голова Київської Обласної Ради

KиевVласть

Теги: новости киевской области, строительство, ремонт, бюджет, школа, киевщина, анна старикова, нуш

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.