четвер, 12 грудня 2024 г.
Нові правила вивозу дитини за кордон: що потрібно знати

Нові правила вивозу дитини за кордон: що потрібно знати

Роман Титикало

Адвокат, Заслужений юрист України, голова постійної комісії КОР з питань екології, природокористування, водних ресурсів, мисливства, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій

Відповідно до нового Закону України № 2475-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання” нововведення стосуватимуться одразу двох аспектів: виїзду дитини закордон та нового порядку виплати аліментів.

До цього часу, щоб вивезти дитину за кордон, незалежно від терміну поїздки, потрібно було оформити нотаріальну згоду одного з батьків. Документ мав обовязково містити маршрут прямування та часові рамки поїздки.

За новими правилами виїхати за кордон разом із дитиною на термін до місяця тепер можливо без нотаріальної згоди одного з батьків за наявності документів, що підтверджують місце проживання дитини з матір’ю або батьком та документів, що підтверджують мету виїзду та термін перебування за кордоном: це може бути довідка з медичного або навчального закладу про участь у конкретному конкурсі, бронювання квитків тощо.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Проінформувати рекомендованим листом про виїзд дитини за кордон доведеться у випадку, якщо відомо місце проживання батька, він не ухиляється від сплати аліментів та належно виконує батьківські обов’язки.

Поїздка разом із дитиною за кордон терміном більше місяця без згоди одного з батьків стає можливою у випадку наявності заборгованості зі сплати аліментів, розмір якої перевищує у сумі сплати аліментів за 4 місяці та 3 місяці, якщо дитина є тяжкохворою або дитина з інвалідністю (у цьому випадку ще потрібно мати довідку, що підтверджує хворобу чи інвалідність). Довідку про заборгованість можна отримати попередньо звернувшись до державної виконавчої служби Мін’юсту або до приватного виконавця.

Окрім вищезазначених нових правил щодо виїзду дитини, прийняті норми закону також  передбачають збільшення відповідальності за невиплату аліментів протягом 6-ти місяців (3-х, якщо дитина хвора): боржника буде притягнуто до суспільно корисних робіт терміном від 120 до 240 годин, за повторне порушення – від 240 до 360 годин, у разі ж ухилення передбачено арешт на 10 діб.

Батьки, які не бажають забезпечити свою неповнолітню дитину, отримають попередження та заплатять штраф у розмірі від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, за ті ж дії, вчинені повторно протягом року, – від 100 до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Крім того, цільове призначення аліментів буде взяте під контроль: органи опіки будуть уповноважені проводити регулярні та позапланові інспекції, аби переконатись, що отримані кошти виділяються на дитину. 

Роман Титикало, адвокат, керуючий адвокатського бюро "Титикало та партнери", депутат Київської обласної ради

KиевVласть

Теги: Роман Титикало, правила, алименты, консультация юриста, выезд за границу, вывоз ребенка за гараницу

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.