понедельник, 23 октября 2017 г.
Нове знайомство з Києво-Святошинським районом

Нове знайомство з Києво-Святошинським районом

10 апреля 2017 г. 13:53

Александр Тигов

Глава ОО “Рух территориальных громад”

“РУХ територіальних громад” починає акцію Києво-Святошинському району – 80, під час якої спробує познайомити усіх охочих із історією та видатними людьми цієї благодатної землі. Сьогодні поговоримо про Малютянку.

Малютянка, село в Києво-Святошинському районі, розташоване в мальовничій місцевості серед лісу в Києво-Святошинському районі. Відоме ще з далекого 1565 року як Малі Глевахи або Малютки, проте від чого походить назва, достовірно невідомо. На протязі певного часу, перебувало у власності Михайлівського Золотоверхого монастиря, а в XVIII столітті, Малютянка стала державним селом.

Історія Малютянки переплітається з ім'ям видатного українського художника - Миколи Пимоненка, який народився 9 березня 1862 року в околицях Києва – Пріорці. Ще в юнацькі роки майбутній художник допомагав батькові оформляти місцеву церкву в Малютянці, а потім повернувся підлікуватися після холодного Петербурга. В період з 1888 по 1911 рр., художник взяв в оренду хату і прибудував до неї велику світлу майстерню, де милуючись мальовничою природою, вдихаючи цілюще повітря, багато працював.  Чудові краєвиди сільської місцевості, стали для митця джерелом невичерпного натхнення, а колоритні мешканці стали прообразами багатьох полотен, зокрема: "Святочне ворожіння", "Весілля в Київській губернії", "Свати", "Не жартуй", "До дому", "Надзюзюкався".

Подписывайтесь на новости «КиевVласть»
 

В Малютянці є філія Боярського краєзнавчого музею, відкриття якої відбулося 25 вересня 1997 року, силами місцевих жителів. Завдяки правнуку Миколи Пимоненка - Михайла Андрійовича Грузова, ще при житті було передано у фонд музею унікальні експонати з родинної колекції.

Пимоненко належить до когорти корифеїв культури України на межі ХІХ-ХХ століть, його полотна передають життя українського селянства, відображаючи пам’ять про минуле й національне. У своїх творах митець залишив  певний шифр - розгадку таким важливим, непідвладним часові поняттям, як правда, добро та вічна краса… Пимоненко – геніальна особистість, його творчість – вічна, а про таких митців має знати кожен!  

Хочу повідомити шановну громаду, що ближчим часом, активістами  ГО "РУХ територіальних громад", буде ініційовано цикл просвітницьких заходів стосовно висвітлення  особистості та легендарної творчості Миколи Корниловича, зокрема: тематичні лекції для учнів загальноосвітніх закладів району, мистецькі зустрічі. Найближчим часом плануємо відкриття мистецького арт-перфомансу картин художника, також є ідея розвинути та "розбудувати"  вже створений скромний будиночок на узліссі Малютянки, в якому перебував художник, адже це історична пам’ятка та екскурсійний об’єкт.         

Олександр Тигов, екс-голова Києво-Святошинської районної ради, ініціатор громадського об’єднання “РУХ територіальних громад”

КиевVласть

Теги: новости киевской области, акция, тигов, малютянка, Києво Святошинський район

понедельник, 23 октября 2017 г.
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 23 октября 2017
воскресенье, 22 октября 2017 г.
18:21
Кличко обещает поставить в Киеве еще 3 тысячи камер видеонаблюдения
17:22
Под прикрытием интернет-магазина в Киеве продавали боеприпасы (фото, видео)
16:23
Воспитанница российского интерната почти месяц пряталась под Киевом (фото)
15:05
Марина Хонда на три недели летит в США за опытом
14:37
Под Верховной Радой проходит вече с участием знакомой куклы Порошенко (фото, видео)
13:28
Сегодня из-за футбольного матча будет изменен режим работы трех станций метро в Киеве
12:07
В Броварах во время драки убит герой АТО (фото)
11:04
За похищение ребенка на Оболони киевлянке “светит” до 5 лет тюрьмы
10:13
Ситуация с подключение школ столицы к теплу - критическая, - КГГА
09:16
За стрельбу на улице Киева задержан руководитель добровольческого движения ОУН Николай Коханивский (видео)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 22 октября 2017
суббота, 21 октября 2017 г.
18:13
Воскресные ярмарки состоятся в пяти районах столицы (адреса)
17:23
Спасатели назвали количество самопоселенцев в Чернобыльской зоне
16:30
Митингующие решили разделить палаточный городок под Верховной Радой на две части
15:14
Интерес иностранных инвесторов к строительству евроколеи Киев-Одесса уже есть - Мининфраструктуры
Календарь событий