среда, 22 января 2020 г.
Нова комунальна стратегія Києва

Нова комунальна стратегія Києва

Роман Головін

Розробник і втілювач Народної земельної реформи

Київ столиця. Київ концентрує Україну в усьому. У Києва було все. У Києва ще залишаються можливості.

Проблема управління Києва вже критична і відчутна – у місті відсутнє керівництво. А головне – відсутня стратегія успішності міста. Київ віддано на аутсорсинг – криміналу, напівкриміналу, лихварям і просто – по тупому. Віддано в приватний бізнес все: від доріг – до зупинок, від комунальних підприємств – до водія трамваю.

“Влада неефективний власник” – саме на такому парадоксі концентрується діюча влада. І цей парадокс хочуть посилити претенденти на головного господарника Києва. Так, вибори в Києві вже відчуваються – бій починається з розминки. Б’ються персоналіями з усієї сили, міряються, хто чим може.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Але стратегія – головне. Поки що стратегії від претендентів на Київську владу ще гірші, ніж ті, що є. Вірніше вони ті самі – хочуть віддати Київ в зовнішнє управління. З таким “успіхом” і загальною тенденцією в столиці та всій Україні можна все продати – приміщення Київської міської ради на Хрещатику буде продано під отель-бордель, а працівники будуть діджиталізовані по хатах.

Міста, на відміну від селищ, утворювалися не за родовим принципом, а за об’єднавчим принципом – за спільними інтересами. Головними таким інтересом була  концентрація продуктивних сил та спільне забезпечення безпеки.

Поява міст була забезпечена стабільним формуванням надлишків продуктів і як наслідок появи розподілу праці. Збільшення міст та їх розвиток в подальшому забезпечувалися появою нових продуктивних факторів.

Але все це не могло б існувати без головного – співволодіння і співуправління містом. Так, міста формувалися як спільна власність – комунальна власність, яка народжувала необхідність спільного управління нею.

Тисячоліття назад в містах вже існували свої аналоги комунальних або державних підприємств. Вони успішно справлялися з задачами тисячоліть – дорога, вода, стоки.

Міста концентрували власність в інтересах містян, їх побуту та, головне, безпеки.

Ефективність міста для розвитку продуктивних сил і виробничі відносини, комфортність міста для містян та безпека міста визначається ефективністю керівника міста, керівників кожної ланки співволодіння і співкористування.

Очільник Києва повинен збирати все до купи, у спільну власність киян, у спільне багатіння інфраструктурою, зручністю, доступністю і комфортом. Київ повинен бути як кулак.

Саме розбазарювання Києва привело до його такого відносного відставання від інших столиць світу. Це почалося не вчора і не 5 років тому, але має бути припинено зараз.

Києву потрібна комуналізація – консолідація власності киян. Києву необхідна Нова комунальна стратегія.

Нова комунальна стратегія Києва виходить з логіки вирішення накопичених проблем, існуючих викликів та викликів майбутніх. Головною проблемою і головним викликом для Києва є втрата цілісності управління і контролю в місті, як агломерації.

Перш за все, Нова комунальна стратегія Києва це:

  • нова якість суспільного (комунального) управління – міський голова ефективний управлінець,  а не аутсорсер, як і всі виконавчі органи;

  • зосередження процесів розвитку інфраструктури Києва під контролем і оперативним управлінням громади;

  • зосередження природних та економічних монополій на рівні Києва під контролем і оперативним управлінні громади;

  • реалізація самостійного оперативного управління власністю громади, особливо стратегічних її напрямів, через комунальні підприємства.

Комунальна стратегія Києва повинна сформувати у киян бачення плану позитивних структурних змін в управлінні Столицею – за рахунок формування потужної комунальної матеріальної бази для прискореного самостійного забезпечення будівництва, утримання та обслуговування міської інфраструктури інших об’єктів комунальної власності в інтересах громади.

Ті, хто хочуть замінити діючого столичного голову і його команду, повинні ставити за мету не заміну в кріслі, а заміну в управлінні, вірніше – його відновлення і розвиток. Діючому міському голові Києва необхідно терміново змінити і тактику, і стратегію не тільки управління Києвом, а і почати виправляти помилки.

Будь-якій особі, яка вирішить боротися за право отримати довіру громади, буде необхідно сформувати та подати на розгляд громаді бачення щодо самостійного оптимально ефективного управління головним об’єднуючим фактором громади – її майном, коштами, природними та економічними монополіями в інтересах киян.

Це і є комуналізація Києва, його об’єднання в управлінні і життєдіяльності.

За рахунок нової комунальної стратегії не тільки можливе, а і необхідне вирішення існуючих проблем, в тому числі – інфраструктурних, більшість з яких може бути переведена з соціальної категорії в економічну.

Ми є влада!

Читайте: Земельний шпагат президента Зеленського: земельна революція чи земельний анбандлінг

Роман Головін, розробник і втілювач Народної земельної реформи

КиевVласть

Теги: новости киева, киевский городской голова, киевская власть, новая коммунальная стратегия киева

среда, 22 января 2020 г.
07:15
Плановые отключения электроэнергии в Киевской области 22 января 2020 года (полный список населенных пунктов)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 22 января 2020
вторник, 21 января 2020 г.
20:45
Завтра, 22 января, в Киеве ожидаются сильные порывы ветра, мокрый снег и гололедица
20:27
Правоохранители обвиняют сотрудников Ирпенского горсовета в отказе от дачи показаний
20:01
В IT-Департаменте КГГА представили редизайн Карточки киевлянина
19:45
Нардеп Забуранная попросила Кличко отремонтировать школу на Алма-Атинской, 113
19:27
Победителем конкурса по реконструкции Центральной площади Славутича стал проект американки (фото)
19:02
Завтра, 22 января, в Ирпене на ремонт закроют железнодорожный переезд
18:44
Елена Костенко: Через е-кабинет застройщика теперь можно сообщать о коррупции
18:24
Столичные правоохранители прекратили деятельность виртуальной порно-студии (фото, видео)
18:04
Столичные власти будут наклейками предупреждать владельцев незаконных МАФов об их демонтаже
17:46
Столичный Крещатик на время проведения реконструкции обещают полностью не перекрывать
17:26
Переименование улиц: в Киеве может появиться сквер Муслима Магомаева и улица Гарета Джонса
17:05
Гендиректор аэропорта “Борисполь” планирует застроить заповедный Жуков остров в Киеве - СМИ
16:44
Власти Киева продают права на размещение передвижных торговых лотков по 23 адресам
16:24
На Киевщине задержали ОПГ, грабившую элитные дома (фото)
Календарь событий
Не те фонари. Рейтинг активности депутатов Киевсовета (6-19 января 2020 года)
21 января 2020 г. 20:00
Не те фонари. Рейтинг активности депутатов Киевсовета (6-19 января 2020 года)
Жители трех домов на проспекте Героев Сталинграда в Киеве  продолжают платить за придомовую территорию, на которой незаконно установлены гаражи. Теплопоставщик – ООО “Евро-Реконструкция” – предлагает жителям четырех домов в Днепровском районе столицы проводить ремонт и поверку домовых счетчиков тепла за свой счет. После прорыва магистрального трубопровода возле столичного ТРЦ Ocean Plaza депутаты Киевсовета ждут отчета от профильного замглавы КГГА. У жителей двух домов на киевской Оболони из кранов холодной и горячей воды течет субстанция коричневого цвета. Родители травмировавшихся детей Дарницкого района вынуждены везти их в соседний район для получения медицинской помощи. Об этом и многом другом — в очередном обзоре запросов и обращений депутатов Киевсовета от КиевVласть.