вторник, 31 марта 2020 г.
Нова комунальна стратегія Києва

Нова комунальна стратегія Києва

Роман Головін

Розробник і втілювач Народної земельної реформи

Київ столиця. Київ концентрує Україну в усьому. У Києва було все. У Києва ще залишаються можливості.

Проблема управління Києва вже критична і відчутна – у місті відсутнє керівництво. А головне – відсутня стратегія успішності міста. Київ віддано на аутсорсинг – криміналу, напівкриміналу, лихварям і просто – по тупому. Віддано в приватний бізнес все: від доріг – до зупинок, від комунальних підприємств – до водія трамваю.

“Влада неефективний власник” – саме на такому парадоксі концентрується діюча влада. І цей парадокс хочуть посилити претенденти на головного господарника Києва. Так, вибори в Києві вже відчуваються – бій починається з розминки. Б’ються персоналіями з усієї сили, міряються, хто чим може.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Але стратегія – головне. Поки що стратегії від претендентів на Київську владу ще гірші, ніж ті, що є. Вірніше вони ті самі – хочуть віддати Київ в зовнішнє управління. З таким “успіхом” і загальною тенденцією в столиці та всій Україні можна все продати – приміщення Київської міської ради на Хрещатику буде продано під отель-бордель, а працівники будуть діджиталізовані по хатах.

Міста, на відміну від селищ, утворювалися не за родовим принципом, а за об’єднавчим принципом – за спільними інтересами. Головними таким інтересом була  концентрація продуктивних сил та спільне забезпечення безпеки.

Поява міст була забезпечена стабільним формуванням надлишків продуктів і як наслідок появи розподілу праці. Збільшення міст та їх розвиток в подальшому забезпечувалися появою нових продуктивних факторів.

Але все це не могло б існувати без головного – співволодіння і співуправління містом. Так, міста формувалися як спільна власність – комунальна власність, яка народжувала необхідність спільного управління нею.

Тисячоліття назад в містах вже існували свої аналоги комунальних або державних підприємств. Вони успішно справлялися з задачами тисячоліть – дорога, вода, стоки.

Міста концентрували власність в інтересах містян, їх побуту та, головне, безпеки.

Ефективність міста для розвитку продуктивних сил і виробничі відносини, комфортність міста для містян та безпека міста визначається ефективністю керівника міста, керівників кожної ланки співволодіння і співкористування.

Очільник Києва повинен збирати все до купи, у спільну власність киян, у спільне багатіння інфраструктурою, зручністю, доступністю і комфортом. Київ повинен бути як кулак.

Саме розбазарювання Києва привело до його такого відносного відставання від інших столиць світу. Це почалося не вчора і не 5 років тому, але має бути припинено зараз.

Києву потрібна комуналізація – консолідація власності киян. Києву необхідна Нова комунальна стратегія.

Нова комунальна стратегія Києва виходить з логіки вирішення накопичених проблем, існуючих викликів та викликів майбутніх. Головною проблемою і головним викликом для Києва є втрата цілісності управління і контролю в місті, як агломерації.

Перш за все, Нова комунальна стратегія Києва це:

  • нова якість суспільного (комунального) управління – міський голова ефективний управлінець,  а не аутсорсер, як і всі виконавчі органи;

  • зосередження процесів розвитку інфраструктури Києва під контролем і оперативним управлінням громади;

  • зосередження природних та економічних монополій на рівні Києва під контролем і оперативним управлінні громади;

  • реалізація самостійного оперативного управління власністю громади, особливо стратегічних її напрямів, через комунальні підприємства.

Комунальна стратегія Києва повинна сформувати у киян бачення плану позитивних структурних змін в управлінні Столицею – за рахунок формування потужної комунальної матеріальної бази для прискореного самостійного забезпечення будівництва, утримання та обслуговування міської інфраструктури інших об’єктів комунальної власності в інтересах громади.

Ті, хто хочуть замінити діючого столичного голову і його команду, повинні ставити за мету не заміну в кріслі, а заміну в управлінні, вірніше – його відновлення і розвиток. Діючому міському голові Києва необхідно терміново змінити і тактику, і стратегію не тільки управління Києвом, а і почати виправляти помилки.

Будь-якій особі, яка вирішить боротися за право отримати довіру громади, буде необхідно сформувати та подати на розгляд громаді бачення щодо самостійного оптимально ефективного управління головним об’єднуючим фактором громади – її майном, коштами, природними та економічними монополіями в інтересах киян.

Це і є комуналізація Києва, його об’єднання в управлінні і життєдіяльності.

За рахунок нової комунальної стратегії не тільки можливе, а і необхідне вирішення існуючих проблем, в тому числі – інфраструктурних, більшість з яких може бути переведена з соціальної категорії в економічну.

Ми є влада!

Читайте: Земельний шпагат президента Зеленського: земельна революція чи земельний анбандлінг

Роман Головін, розробник і втілювач Народної земельної реформи

КиевVласть

Теги: новости киева, киевский городской голова, киевская власть, новая коммунальная стратегия киева

понедельник, 30 марта 2020 г.
20:31
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
20:46
Два температурных рекорда были зафиксированы в Киеве 28 марта
20:23
В Шевченковском районе Киева планируют возвести сервисный центр для посетителей Посольства США
20:17
В Броварах появился первый выздоровевший от COVID-19
20:05
На Подоле прорвало теплосеть: улицы залило кипятком (фото, видео)
19:46
Оболонская РГА заказала ремонты в восьми школах Киева (список)
19:25
В Фастове создали группу психологической помощи для медиков и работников торговли на время эпидемии COVID-19
19:01
Премьер-министр Шмыгаль поручил провести ряд информкампаний о помощи пожилым людям во время эпидемии COVID-19
18:43
Столичные власти рекомендуют ограничить использование личного транспорта во время карантина - протокол комиссии КГГА по ЧС
18:23
Кличко анонсировал появление в коммунальных аптеках столицы медицинских масок (видео)
18:01
После разговора с Зеленским нардепы со второй попытки назначили новых министров финансов и здравоохранения
17:47
В присутствии президента Зеленского Рада приняла за основу т.н. “антиколомойский закон” о банках
17:46
За неделю на столичных дорогах погибло пять человек
17:26
“Киевгорсвет” попросили отчитаться об экономии после установки уличного LED-освещения
17:03
Кличко поручил рекламировать борьбу с фейками о COVID-19
16:43
Частным клиникам поручили отчитываться о пациентах с COVID-19 (документ)
Календарь событий
Валентину Гинзбург раскритиковали за борьбу с коронавирусом в Киеве
30 марта 2020 г. 19:00
Валентину Гинзбург раскритиковали за борьбу с коронавирусом в Киеве
Директор Департамента здравоохранения Киевской горгосадминистрации (КГГА) Валентина Гинзбург (на фото) явно скрывает от депутатов и профильной комиссии горсовета информацию об остром дефиците  индивидуальных средств защиты в медучреждениях столицы. Ситуация усугубляется отсутствием в свободном доступе приказов горздрава, якобы утвердивших правила приема и лечения в столице инфицированных коронавирусом горожан (профильной комиссии Киевсовета не удалось получить такой информации ни у одного их главврачей) и отчетов о расходовании бюджетных средств на борьбу с эпидемией. При этом, Гинзбург, которая недавно вернулась из Европы и без уважительных причин отказалась самоизолироваться на 14 дней, не предложила вписать ни слова о COVID-19 в Программу “Здоровье киевлян”.