суббота, 15 декабря 2018 г.
Немає часу на “варто задуматись!” - вже давно пора діяти!

Немає часу на “варто задуматись!” - вже давно пора діяти!

Володимир Мухін

Начальник Київського рибоохоронного патруля

Світ - це не навколишнє середовище, а наш єдиний будинок, в якому ми тільки і можемо жити. Людство повинно навчитися жити в злагоді з природою, з її законами, повинні сприймати себе не панами, а частиною природи.

Геракліт стверджував, що в одну річку не можна вступити двічі. Сучасні екологи стверджують, що є річки, в які не можна вступити і разу! Швидкість, з якою розвивається цивілізація, і, отже, швидкість, з якою люди спустошують нашу прекрасну планету - росте з місяця в місяць.

Однією з болісних проблем є сміття, яке залишають після себе відпочиваючі та рибалки. Повсюди на берегах водойм та у воді пластмасові та скляні пляшки, поліетиленові пакети, залізні бляшанки, упаковки від риболовних товарів, прикормів та інше. Та невже приходячи до знайомих ви дозволяєте робити те, що вважали би непристойним робити в гостях? То ж чому деякі з нас дозволяють смітити, прийшовши в гості до матінки-природи?!

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Ні для кого не секрет, скільки часу потрібно природі для того, щоб утилізувати сміття, залишене людиною. Алюмінієва тара - до 500 років, пластик - від 300 до 1 000 років, пакети - до 200 років, недопалок від сигарети - 3 роки... На жодній упаковці виробників риболовних товарів я не помітив інформації, стосовно рекомендацій як утилізувати упаковку. Виробниками не здійснюються жодні профілактичні роботи з метою пропагування збереження довкілля після використання вмісту упаковки, не виділяються кошти на зариблення, на прибирання берегів.

Сміття, яке потрапляє у водойму забруднює не лише локально, а й екосистему в цілому. Пакети та інші відходи потрапляють до риби та інших мешканців водойм в жабра, в шлунково-кишковий тракт, тим самим спричиняють загибель живих організмів.

В Угорщині рибалка не може ловити рибу в місці, де є сміття - інакше їх за це сміття оштрафують. Рибоохорона не повинна розбиратися хто насмітив, а якщо рибалці принципово ловити саме тут - то він прибере, нікуди не дінеться. Дуже цікаве і корисне правило.

Щодо українського законодавства, згідно п. 3.13 Правил любительського і спортивного рибальства, громадяни, які займаються рибальством, зобов'язані підтримувати належний санітарний стан водойм, не залишати на берегах водойм і на кризі сміття та інші відходи, не допускати засмічення та забруднення водойм іншим чином. На порушення цієї вимоги на громадян складається протокол за ч. 3 ст. 85 КУпАП. Лише з початку листопада 2018 року Київський рибоохоронний патруль склав близько п’яти таких протоколів.

Штрафи мізерні (170 грн), але справа не у сумі, а у свідомості кожного! Кожний несе моральну відповідальність за збереження і вдосконалення в ній (а, отже, і в собі) всього живого і прекрасного. Обов'язок кожного - спробувати запобігти жахливе осквернення нашого світу, і в цю боротьбу кожен може внести свій, нехай маленький, нехай скромний внесок.

Для того, щоб не стати порушником - велике прохання до рибалок: перш, ніж почати риболовлю - приберіть сміття біля свого місця вилову та не залишайте сміття після себе!

Пам’ятайте! Ставлення людини до навколишнього середовища - це вже і сама людина, її характер, її філософія, її душа, її ставлення до інших людей. Це - дзеркало її душі! У природі немає ні відплати, ні покарань, а є лише наслідки. Замислюючись про екологічні проблеми, слід розуміти, що ми, в першу чергу, рятуємо себе і наших нащадків!

Фотографії зроблені особисто під час рибоохоронних рейдів та прогулянок біля наших водойм.

Читайте: Володимир Мухін: “Забруднення водойм пестицидами, гербіцидами і нітратами дуже велике”

Володимир Мухін, начальник Київського рибоохоронного патруля

KиевVласть

Теги: новости киева, мусор, киевский рыбоохранный патруль, Владимир Мухин, загрязнение водоемов

суббота, 15 декабря 2018 г.
16:03
На станции метро “Святошин” в Киеве планируют установить 48 камер наблюдения
15:07
Бюджет Славутича пополнится на 30 млн гривен для развития инфраструктуры, - нардеп Москаленко
14:32
Жюри конкурса по выбору талисмана Киева предложило отменить его проведение из-за отсутствия достойных работ
14:03
Инвестор-разработчик “Карточки киевлянина” обратился к Кличко с просьбой не допустить закрытия проекта с 1 января (документ)
13:04
В воскресенье в ТРЦ Gulliver стартует акция “Новогодняя сказка”
12:01
Кличко: мы постепенно заменяем старую коммунальную технику на новую, более эффективную
11:04
Закон о госбюджете на 2019 год опубликован в “Голосе Украины”
10:07
С начала года столичный центр занятости трудоустроил на 1,7% больше человек, чем годом ранее
09:09
Взрыв в Фастове: спасатели подтвердили гибель двух человек (фото, видео)
07:15
Плановые отключения электроэнергии в Киевской области 15 декабря 2018 года (полный список населенных пунктов)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 15 декабря 2018
пятница, 14 декабря 2018 г.
20:43
Субботние ярмарки пройдут в девяти районах Киева (адреса)
20:04
С завтрашнего дня в Киеве ограничат движение по улице Богатырской (схема)
19:45
В Белой Церкви показали, как очищают сточные воды, попадающие в Рось
19:06
В Подольском районе Киева организовали сбор гумпомощи бездомным и беспризорным детям на зимний период
18:46
Из-за ярмарок на выходных изменятся маршруты троллейбусов № 34 и автобусов №№ 31, 61, 98 (схемы)
Календарь событий