среда, 26 июня 2019 г.
Немає часу на “варто задуматись!” - вже давно пора діяти!

Немає часу на “варто задуматись!” - вже давно пора діяти!

Володимир Мухін

Начальник Київського рибоохоронного патруля

Світ - це не навколишнє середовище, а наш єдиний будинок, в якому ми тільки і можемо жити. Людство повинно навчитися жити в злагоді з природою, з її законами, повинні сприймати себе не панами, а частиною природи.

Геракліт стверджував, що в одну річку не можна вступити двічі. Сучасні екологи стверджують, що є річки, в які не можна вступити і разу! Швидкість, з якою розвивається цивілізація, і, отже, швидкість, з якою люди спустошують нашу прекрасну планету - росте з місяця в місяць.

Однією з болісних проблем є сміття, яке залишають після себе відпочиваючі та рибалки. Повсюди на берегах водойм та у воді пластмасові та скляні пляшки, поліетиленові пакети, залізні бляшанки, упаковки від риболовних товарів, прикормів та інше. Та невже приходячи до знайомих ви дозволяєте робити те, що вважали би непристойним робити в гостях? То ж чому деякі з нас дозволяють смітити, прийшовши в гості до матінки-природи?!

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Ні для кого не секрет, скільки часу потрібно природі для того, щоб утилізувати сміття, залишене людиною. Алюмінієва тара - до 500 років, пластик - від 300 до 1 000 років, пакети - до 200 років, недопалок від сигарети - 3 роки... На жодній упаковці виробників риболовних товарів я не помітив інформації, стосовно рекомендацій як утилізувати упаковку. Виробниками не здійснюються жодні профілактичні роботи з метою пропагування збереження довкілля після використання вмісту упаковки, не виділяються кошти на зариблення, на прибирання берегів.

Сміття, яке потрапляє у водойму забруднює не лише локально, а й екосистему в цілому. Пакети та інші відходи потрапляють до риби та інших мешканців водойм в жабра, в шлунково-кишковий тракт, тим самим спричиняють загибель живих організмів.

В Угорщині рибалка не може ловити рибу в місці, де є сміття - інакше їх за це сміття оштрафують. Рибоохорона не повинна розбиратися хто насмітив, а якщо рибалці принципово ловити саме тут - то він прибере, нікуди не дінеться. Дуже цікаве і корисне правило.

Щодо українського законодавства, згідно п. 3.13 Правил любительського і спортивного рибальства, громадяни, які займаються рибальством, зобов'язані підтримувати належний санітарний стан водойм, не залишати на берегах водойм і на кризі сміття та інші відходи, не допускати засмічення та забруднення водойм іншим чином. На порушення цієї вимоги на громадян складається протокол за ч. 3 ст. 85 КУпАП. Лише з початку листопада 2018 року Київський рибоохоронний патруль склав близько п’яти таких протоколів.

Штрафи мізерні (170 грн), але справа не у сумі, а у свідомості кожного! Кожний несе моральну відповідальність за збереження і вдосконалення в ній (а, отже, і в собі) всього живого і прекрасного. Обов'язок кожного - спробувати запобігти жахливе осквернення нашого світу, і в цю боротьбу кожен може внести свій, нехай маленький, нехай скромний внесок.

Для того, щоб не стати порушником - велике прохання до рибалок: перш, ніж почати риболовлю - приберіть сміття біля свого місця вилову та не залишайте сміття після себе!

Пам’ятайте! Ставлення людини до навколишнього середовища - це вже і сама людина, її характер, її філософія, її душа, її ставлення до інших людей. Це - дзеркало її душі! У природі немає ні відплати, ні покарань, а є лише наслідки. Замислюючись про екологічні проблеми, слід розуміти, що ми, в першу чергу, рятуємо себе і наших нащадків!

Фотографії зроблені особисто під час рибоохоронних рейдів та прогулянок біля наших водойм.

Читайте: Володимир Мухін: “Забруднення водойм пестицидами, гербіцидами і нітратами дуже велике”

Володимир Мухін, начальник Київського рибоохоронного патруля

KиевVласть

Теги: новости киева, мусор, киевский рыбоохранный патруль, Владимир Мухин, загрязнение водоемов

среда, 26 июня 2019 г.
07:15
Плановые отключения электроэнергии в Киевской области 26 июня 2019 года (полный список населенных пунктов)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 26 июня 2019
вторник, 25 июня 2019 г.
20:45
Очередная мини-скульптура проекта “Шукай” появилась в Киеве
20:27
За год шашлык в Украине подорожал на 9%
20:04
Киевлян призывают поддержать акцию “День без полиэтилена”
19:46
Завтра и послезавтра, 26-27 июня, трамваи №№ 28, 33 будут работать в сокращенном режиме
19:28
Kyiv Boryspil Express уже перевез более 400 тысяч пассажиров со времени запуска в ноябре 2018 года
19:04
Столичные власти анонсировали программу праздничных мероприятий ко Дню Конституции
18:46
Зеленский уволил Андрея Богдана с должности главы АП и назначил руководителем Офиса президента
18:27
Ход работ на ЖК “Урловский-2” в июне
18:03
Кличко встретился с обманутыми вкладчиками Войцеховского, которые перекрывали Крещатик
17:44
В Киеве за три года построили и отремонтировали 32 общественных туалета (фото)
17:28
За год доход семьи начальника Службы по делам детей КГГА вырос почти на 80 тысяч гривен
17:01
Карплюк в своем видеоблоге показал, как выглядят дороги в Ирпене (видео)
16:43
СК “КРОНА” выступила партнером проведения Babolat Cup – 2019
16:26
“Когда нет аргументов – включается сила”, - застройщик “Дайтона Групп” прокомментировал ситуацию в Протасовом Яру.
Календарь событий