субота, 23 листопада 2024 г.
Не желудком, а мозгами

Не желудком, а мозгами

Анне Быкова

Ведущий эксперт Института публичной политики и консалтинга

До президентских выборов осталось меньше 200 дней. И, дай Бог, они дадут Украине нового президента, мир и постепенное развитие. От нового главы государства будет зависеть многое и, в том числе, самое первостепенное - социальные гарантии и безопасность для народа.

Так или иначе, большинство украинцев можно грубо разделить на две категории: предприниматели/владельцы бизнеса и нанятые сотрудники.

У первых (бизнесменов), независимо от масштаба деятельности (от мини-пекарни до завода), с каждым годом растёт количество проблем - трудностей дальнейшего развития, бюрократических преград для расширения, рисков по недополучению прибыли и т.д.

Создавая новые рабочие места, пополняя казну оплатой налогов, получают ли они защиту либо какие-то гарантии от государства? Судя по происходящему, нет.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

К примеру, свежайший кейс. Оцените, как весело и беззаботно сотрудники Главного управления СБУ в Киеве и Киевской области провели обыск на предприятии ООО “Глобал Тобако Интернешнл” в Луцке. Обыск они провели под видом расследования дела не своей подследственности. При этом незаконно изъяли на более, чем 10 млн гривен табачных изделий.

Это вообще как? Это все равно, что у вас упало давление, вы вызвали скорую, а к Вам приехал хирург и отрезал вам ногу. Просто потому, что ему так захотелось.

Не верите, что в нашей стране такое возможно? Лично свяжитесь с адвокатами Игорем Негиевичем и Виталием Хомутянским - и убедитесь в этом сами.

Безусловно, это лишь кейс и нельзя из-за него ставить крест на всей СБУ. Но это далеко не первый и даже не второй случай подобного бесчинства. Слово “рэкет” в Украине  знает каждый первоклассник. И эта история, мягко говоря, очень нехорошая.

Вторая условная категория нас, украинских граждан, это - работающие на чей-то частный бизнес или на само государство. Им в большинстве еще хуже, чем первым: жизнь “от получки до получки”, мизерные пенсии, унизительные социальные выплаты, адовая бюрократия при получении субсидии, геноцидальные реформы, ужасные экологические условия и т.д., и т.п.

Что может мать на 860 гривен в месяц купить ребенку? Две пачки подгузников? Три банки смеси? Одну пару обуви? Это критически низкий уровень социальной поддержки граждан. И с этим срочно нужно что-то делать.

Закончу свои размышления на минорной ноте. Такого социального унижения для всех слоев и групп населения не было ни при одной власти. И следующий год может поднять Украину.

Но только при условии, что, несмотря на чувство голода, мы, народ, проголосуем не желудком, а мозгами.

Читайте: Бюджетно-амурська магістраль, або Наш паровоз

Анне Быкова, ведущий эксперт Института публичной политики и консалтинга

KиевVласть

Теги: новости киева, новости украины, выборы президента 2019

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.