Навіщо Бно-Арійяну знадобилася фіктивна зустріч із громадськістю Коцюбинського?
Минулого тижня губернатор Київщини Михайло Бно-Айріян “зустрівся із громадськістю” селища Коцюбинське з приводу якості води. Принаймні так сказано на сайті Київської облдержадміністрації.
Втім, сама громадськість про подію навіть гадки не мала. Воно й не дивно, адже “виїзний прийом” було анонсовано у мережі менше ніж за день до початку заходу. Ані депутати Коцюбинської селищної ради, ані ОСББ, ані громадські організації про подію повідомлені не були.
В результаті зустріч із громадськістю звелася до закритого міжсобойчика Михайла Бно-Айріяна та тво Коцюбинського селищного голови Сергія Даніша. Останній традиційно привів із собою загін “в’язаний берет” для імітації справжності дійства.
То ж навіщо Бно-Айріян провів відверто фіктивну зустріч із відверто фейковою громадськістю? Коли щось не розумієш у місцевій політиці, слід шукати фінансовий мотив і все проясниться вмить.
Як виявилося, посадовець вирішив подолати “фекальну кризу” у Коцюбинському (частина будинків отримує забруднену воду) шляхом під’єднання селища до водогону ПрАт “Київводоканал”. А у Коцюбинське Михайло Бно-Айріян приїхав по громадський одобрямс.
Здавалось би, позитивна ідея, але диявол криється у деталях. Тож є кілька важливих нюансів.
По-перше, під’єднання селища до мереж ПрАТ “Київводоканал” вимагає 3 млн гривень бюджетних коштів. 2 млн гривень губернатор дає із обласного бюджету, 1 млн гривень хоче взяти із Коцюбинської казни.
По-друге, 67% акцій ПрАТ “Київводоканал” належать "Київенергохолдингу", де факто – приватній структурі. З легкої руки губернатора цій структурі за бюджетний кошт можуть дістатися додаткових 20 тис. клієнтів. Думаю, кожен хотів би так вести бізнес, але не у кожного є свій "бно-айріян".
І найголовніше, у Коцюбинському функціонують 18 свердловин і лише одна проблемна. Вартість її капітального ремонту фахівці Руху за самоорганізацію оцінюють максимум у 500 тис. гривень. І це аж ніяк не 3 млн гривень, необхідні для підключення селища до потужностей “Київводоканалу”. Водночас якість води у київському водогоні низька, тож від підключення до нього абсолютна більшість жителів Коцюбинського лише програє.
Абсолютно очевидно, що бюджетні кошти доцільніше вкласти у ремонт проблемної свердловини аби селище надалі споживало якісну воду власного видобутку.
Михайло Бно-Айріян та Сергій Даніш натомість марять безглуздим освоєнням значних коштів, лобіюють бюджетні дотації для приватної контори та хочуть приректи 20 тис. мешканців області на залежність від приватної структури з не до кінця зрозумілими власниками.
Читайте: Дубинский заподозрил Бно-Айрияна в махинациях с медицинскими деньгами
Микола Єременко, депутат Коцюбинської селищної ради, співголова Руху за самоорганізацію