Народний фронт може припинити існування як політичний проект
Лідерська група “Народного фронту” вкрай неодностайна у підтримці формального партійного лідера. Щодо заяви Яценюка про проведення референдуму мовчить Олександр Турчинов, який після “еміграції” з “Батьківщини”, став одним із творців “Народного фронту”. А на нього зараз орієнтується значна частина парламентської фракції “фронтовиків”.
Пройшло вже декілька днів, але свою позицію щодо референдуму Турчинов публічно не озвучив, хоча з інших питань вже виступав. Не висловив підтримку поки і Андрій Парубій, який також є одним з лідерів партії.
Вцілому, на підтримку ідеї референдуму висловилася лише частина партії, яка лишається зорієнтована персонально на прем’єра.
Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook
Яценюк мобілізував всіх, кого зміг – з профільних і непрофільних політиків. Зробив експертом з конституційного права навіть міністра внутрішніх справ Авакова, який оперативно підтримав ідею референдуму.
Відсутність єдиної позиції у фракції, разом із низьким рейтингом прем’єра та партії, свідчить не лише про неможливість реалізації ідеї плебісциту, а й про можливий розкол в партії та ставить під загрозу саме існування цього проекту.
Як і БПП, “Народний фронт” – це політична команда з багатьма центрами впливу і те, що інші учасники “політичної конфесії” мовчать – це дуже красномовно. Лідери “Народного фронту” вже не так чітко асоціюють себе з командою Яценюка. Це робить ідею щодо проведення референдуму ще більш примарною.
А в цілому ця ситуація свідчить про те, що “Народний фронт” як монолітний політичний проект перестав існувати. Це, скоріше, окремі групи, які захищають свої політичні інтереси, і представників цих груп на найближчих парламентських виборах ми маємо шанси побачити у інших проектах.