понеділок, 23 грудня 2024 г.
НАК  “Нафтогаз Украины” пытается оправдать свое существование

НАК “Нафтогаз Украины” пытается оправдать свое существование

Дмитрий Марунич

экономист

Попытки НАК “Нафтогаз Украины”, его компании ООО “ГК Нафтогаз Украины”, напрямую продавать газ населению – не что иное, как отход от задекларированной реформы газового рынка. Ни о какой конкуренции речь идти попросту не может, “Нафтогаз” банально пытается выдавить из рынка сбытовые газовые компании, которым он ранее продавал газ, для того, чтобы занять их место. С кем будет после этого конкурировать “Нафтогаз” или ООО “ГК Нафтогаз Украины”, остается спросить у руководителей данных госкомпаний.

Более того, необходимо понимать, что в настоящее время “Нафтогаз” в процессе реализации газа взымает торговую надбавку в размере 2%, не предоставляя при этом никаких услуг. Данные средства идут на содержание самой компании, в частности, на выплату высоких заработных плат персонала.

Как сообщали СМИ, официальная зарплата руководителя компании А. Коболева составляет около 2 млн. гривен в месяц.

Удивляет также выбор компании, которая обратилась за лицензией. Она создается на базе ликвидируемой с 2012 года “дочки” “Нафтогаза” - “Газ Украины”. Именно ДК “Газ Украины” до 2012 года осуществляла реализацию газа из ресурсов “Нафтогаза” конечным потребителям, в основном предприятиям теплокоммунэнерго и промышленности. Основаниями для принятия решения о ликвидации было сокращение ненужных посредников при продаже газа “Нафтогазом” и оптимизация сбытовой цепочки.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Получается, что спустя пять лет, в ходе нового этапа “решительных реформ” на газовый рынок возвращается тот самый ненужный посредник. Нужен этот посредник лишь для решения вопросов непосредственно самого “Нафтогаза”. Дело в том, что после решения Стокгольмского арбитража и урегулирования отношений в газовой сфере с Россией потребность в НАК “Нафтогаз Украины” попросту отпадает. Особенно после 2019 года, когда закончится действие большинства контрактов. Именно поэтому руководство ищет любые возможности для сохранения доминирующего положения НАК “Нафтогаз Украины”, игнорируя основополагающие принципы функционирования рынка природного газа в государствах-членах ЕС.

Сейчас руководство “Нафтогаза” говорит о том, что газ при прямых поставках населению станет дешевле. Однако, для создания полноценной системы сбыта “Нафтогазу” потребуется реализовать масштабный комплекс мероприятий по обеспечению продаж: набор персонала, организация работы, создание системы сбора платежей и взыскания долгов. В конечном итоге, издержки на данные мероприятия будут переложены на конечного потребителя, что приведет к росту торговой наценки, вместо заявленного ее снижения топ-менеджерами “Нафтогаза”. И “облагодетельствованное” население будет платить больше.

Читайте: НАК “Нафтогаз Украины” увеличит цену на газ в 2.5 раза

Дмитрий Марунич, сопредседатель Фонда энергетических стратегий

КиевVласть

Теги: новости киева, новости компаний, газ, цена на газ, НАК Нафтогаз, поставки, нак нефтегаз, стоимость газа, облгазсбыты

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.