п'ятниця, 26 квітня 2024 г.
Нагадування Кличку та іншим очільникам міст та регіонів: уряд не забороняв роботу трамваїв та тролейбусів

Нагадування Кличку та іншим очільникам міст та регіонів: уряд не забороняв роботу трамваїв та тролейбусів

Володимир Ведмедєв

Громадський діяч

У підпункті 9 пункту 2 постанови Кабінету міністрів Дениса Шмигаля №255 від 2 квітня говориться про заборону перевезення пасажирів автомобільним транспортом у міському сполученні, зокрема – про пасажирські перевезення на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі.

Що таке автомобільний транспорт та які саме транспортні засоби до нього належать визначено законом "Про автомобільний транспорт". Як ми можемо переконатися, у цьому законі серед переліку транспортних засобів відсутні трамваї, тролейбуси та інший електротранспорт, бо його функціонування визначається іншим законом "Про міський електричний транспорт".

Таким чином, якщо виходити суто з юридичної логіки, Кабмін не забороняв роботу громадського електричного транспорту у звичайному режимі (крім метрополітену), зокрема пасажирські перевезення на тролейбусах чи трамваях.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Також в четвертому абзаці підпункту 9 пункту 2 зазначеної постанови ми бачимо, що Кабмін таки розрізняє автомобільні транспортні засоби та міський електричний транспорт (трамвай, тролейбус) та розуміє відмінність між ними, не відносячи гамузом до автотранспорту, бо згадує їх окремо.

До речі, аналогічних висновків дійшов МОЗ.

Ще раз підкреслюю, що мова йде про суто юридичну логіку, а не про те, що нам може пропонуватися додумувати самостійно, бо такий принцип у законодавстві не діє.

Я, наприклад, вважаю, що тут є цілком очевидна логіка, бо автомобільний транспорт у містах переважно малогабаритний - ті ж маршрутки та й автобуси. А трамваї та тролейбуси, навпаки, всі великогабаритні. Отже, таким чином, набагато легше уникнути розповсюдження вірусу.

Звісно, хтось інший може вважати інакше. Бо ми пам’ятаємо попередню постанову Кабміну №215, яку спільними зусиллями нашої сумської транспортної громадськості та київської медіаспільноти змінено постановою №239 так, щоб привести її у відповідність до слів президента Володимира Зеленського – про те, що в тролейбусах та трамваях можуть їздити до 20 осіб.

Читайте: Кличко отчитался, сколько жителей Киева пользуются общественным транспортом по спецпропускам (видео)

Володимир Ведмедєв, експерт з питань громадського транспорту

Источник публикации

КиевVласть

Теги: новости киева, новости киевской области, новости киевщины, новости украины, коронавирус, карантин, кабмин, эпидемия, постановление кабмина, covid 19, городской электротранспорт

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.