четверг, 22 февраля 2018 г.
Наче у глухому куті

Наче у глухому куті

Олександр Борщевський

Член Національної спілки журналістів України

Або роздуми про те, хто і що становить загрозу національній безпеці України у житлокомунальній сфері.

Українська людина впродовж відпущеного їй часу натикається на мури нерозвязаних  життєво важливих питань. Особливо останні роки, і серед інших, у житлово-комунальній сфері. Одна з нинішніх нагальних проблем для громадян – непрацюючі, старі ліфти, деякі з яких усе частіше починають…падати. Є жертви і покалічені. Приблизно 6-7 тисяч ліфтів в столиці України потребують заміни чи капітального ремонту. Люди страждають, ходять пішки, нервуються, проклинають високих і малих начальників, виявляють інші форми протестів чи невдоволення. А у відповідь чують одне й теж: не вистачає фінансування на ці програми. Роками така стандартно-бюрократична відповідь, яка прикриває безгосподарність, безпорадність, стале порушення законів. Проте, премії "за натхненну й копітку працю" чиновникам місцевих адміністрацій нараховуються весь час. І немалі. Від цього страждають і платники комунальних послуг, і держава, рейтинги мерів та інших високопосадовців. Люди наче загнані у глухий кут. Вони не у захваті від такої влади.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Інформація до роздумів.  Щорічно в Україні від серцево-судинних захворювань помирає 350-370 тисяч людей, а майже два мільйони стають пацієнтами психіатричних лікарень. Чи можна вважати, що держава робить усе для поліпшення цього катастрофічного становища? А хто гарантує, що від таких стресів з непрацюючими ліфтами, рівень серцевих нападів і смертей, психічних захворювань ще не піднімиться більше вгору?

Інформація до роздумів.  Ст.3 Конституції України: "людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю".

Виникає запитання: чи можна вважати, що у нас чиновниками місцевого рівня виконуються положення Конституції і Закону України "Про місцеві державні адміністрації"? Питання здається риторичне, а відповідь зрозуміла.

Ще про один  приклад. В Деснянському районі Києва  у 16-ти поверховому будинку по вулиці Драйзера 14/33 (другий під’їзд), де серед інших  проживають 9 інвалідів, 35% пенсіонерів, ветеранів праці і 8 малих дітей (їх всіх долею закинуло жити з 7 по 16 поверхи) не працюють ані вантажний, ані пасажирський ліфти, яким вже по 32 роки. Мешканці зверталися з цього приводу на гарячу телефонну лінію Кабінету Міністрів і Київської  міської держадміністрації, писали листи у мерію столиці, у Кабінет Міністрів і Адміністрацію Президента, до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. У відповідь йдуть відписки чи далекоглядні, немотивовані  обіцянки. Причому, по відношенню до громадян  скрізь порушується Конституція і Закони України. Як ви гадаєте, чи будуть задоволені такою владою усі ті мешканці міст чи містечок, які звертаються у високопосадові інстанції зі своїми тривогами, проблемами, сподіваються на допомогу, а у відповідь їм йдуть знущальні відписки чи взагалі на це ніхто не звертає уваги ?

Інформація до роздумів Закон України "Про національну безпеку" (розділ – загрози національним інтересам і національній безпеці,ст.7, внутрішньо-політична сфера) "порушення з боку органів державної влади та органів місцевого самоврядування конституції і законів, прав і свобод громадянина").

Тобто, те що відбувається з ліфтами нині у Києві та в інших містах країни, становить загрозу національній безпеці України. За це чиновників потрібно не тільки відсторонювати зі своїх посад, а й судити.

Уявимо ситуацію метафорично з бджолярством.  Де є ще вулики, а де вже немає, бджоли гинуть чи інертно спостерігають за своїм  безрадісним життям. Державний наш вулик теж подекуди видається живим: літають бджоли, пахне медом. Але, здається, це тільки видимість життя. І мед не той, і бджоли літають не так, як мають літати: відсутній "життєвий звук", "тепло повноти". З медовим ароматом зливається запах гнилизни і порожнечі. Немає "трепету праці", а тільки "шум безладу". Замість енергійних робочих бджіл існують чорні бджоли-грабіжниці. Те, що мало б наповнювати вулик – виноситься з нього. Сам вулик – суціль руїна, де поряд з мертвими бджолами повзають напівживі, які за інерцією щось намагаються робити, пробують навіть захищатися і нападати, але марно. Усе запаскуджено і запущено. На сотах, які колись ретельно оберігалися як "вищі таємниці рідної справи", тепер сотні безрадісних, понурих і конаючих бджіл. Святині більше не існує. Щезла "свідомість життя".

Олександр Борщевський, громадський активіст, член Національної спілки журналістів України, головний редактор журналу "Світ єдиноборств"

KиевVласть

Теги: новости киева, киев, конституция, лифты, право, Александр Борщевский, ЖКП, жилищно-коммунальные услуги

четверг, 22 февраля 2018 г.
10:00
Заседание Киевсовета 22.02.2018 года: онлайн-трансляция и повестка дня
16:46
КГГА потратит очередные 5 млн гривен на консультации с иностранцами
16:24
Все элементы благоустройства в Киеве приведут к единым евростандартам
16:04
Лукьяновское СИЗО переедет за границы Киева не раньше, чем через 3-4 года
15:50
Киевсовет переименовал Московский мост, 4 улицы, массив и микрорайон
15:37
Поляки обеспокоены заходом на их рынок компании Бахматюка
15:17
Немешаевская молодежь готова помочь Кличко быстрее внедрять инновации по освещению Киева
15:03
В Киеве появился парк “Муромец”
14:50
Кличко не имеет права строить 75-метровый флагшток возле памятника “Родина-мать”
14:41
Произошли изменения в работе столичной городской электрички
14:24
Вопрос финансирования финала чемпионата УЕФА в Киеве повис в воздухе
14:04
Киевсовет попробует заставить чиновников КГГА эффективнее распоряжаться бюджетными деньгами
13:46
Жители Бучи подали на рассмотрение всего пять проектов общественного бюджета
13:26
В 2018 году ожидается умеренный рост цен на недвижимость
13:04
В Белой Церкви изменят транспортные маршруты
12:46
В Киеве на проспекте Палладина обнаружен источник радиации
Календарь событий
В 2018 году Киев переведут на УСК-2000
21 февраля 2018 г. 14:00
В 2018 году Киев переведут на УСК-2000
Департамент земельных ресурсов Киевской горгосадминистрации (КГГА) получил в управление “высокоточную геодезическую сеть” и должен за полгода перевести все столичные кадастры и работу всех землеустроителей на систему координат УСК-2000. В распоряжение этого департамента столичный горсовет на минувшей неделе передал более 3,5 геодезических пунктов, на создание которых еще в 2013 году было потрачено 13,2 млн гривен из городской казны. Представители фракции “Свобода” в Киевсовете за это решение не голосовали: опасаются возможных злоупотреблений. При этом чиновники и эксперты уверяют, что точность геодезических работ в городе теперь значительно возрастет, а дальнейшее промедление с принятием Киевсоветом решения “О вопросах городской геодезической сети Киева” привело бы к полной потере городом этой сети.