середа, 15 січня 2025 г.
На боротьбу з контрабандою – широким фронтом!

На боротьбу з контрабандою – широким фронтом!

Юрій Пероганич

співзасновник ГО «Вікімедіа Україна»

Днями Державна фіскальна служба (ДФС) провела обшуки на кількох підприємствах, які підозрюються у торгівлі контрабандною продукцією Apple. Під час обшуків вилучено близько 2 тисяч одиниць продукції торгової марки Apple, у тому числі більше 300 мобільних телефонів Iphone, 45 планшетів Ipad, 50 ноутбуків MacBook та комп’ютерів iMac, годинники Apple Watch, медіа плеєри iPod, медіа приставки та аксесуари. Вилучені товари оцінюються на суму понад 10 млн. грн., див.

Ініціатором таких перевірок були імпортери, які мають офіційні контракти з Apple і завозять товари в Україну зі сплатою всіх належних платежів до державного бюджету. Сьогодні це 26% (податок на додану вартість і митний збір) від митної вартості.

Контрабандисти таких платежів не платять, а тому завезена ними продукція на 10-15% дешевша, ніж “офіційна”. Запитаєте, чому дешевше лише на 10-15%, а не на 26%? Тому що решта – це хабарі корумпованим чиновникам контролюючих органів, а також надприбутки контрабандистів і торговців контрабандою від економії на сплаті податків і зборів.

Чесні імпортери об’єднали зусилля під егідою Асоціації підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ). Асоціація, згідно з укладеним у серпні 2014 року меморандумом із ДФС інформує фіскалів та інші силові органи про підозрілі підприємства. Поясню, що йдеться про компанії, які на думку асоціїції, займаються ввезенням або реалізацією “чорного” імпорту (контрабанди), контрафакту (підробок), а також “сірого” (ввезеного по заниженій вартості і недоплатою податків) товару.

Порівнявши обсяг легально ввезеної продукції Apple з обсягом товарів, реалізованих споживачам, в АПІТУ ми зробили висновок, що більш ніж 90% такої продукції потрапляє на ринок нелегально.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook    

Асоціація неодноразово звертала увагу ДФС на таке положення справ і просила провести перевірки. Останній раз інформацію з переліком підозрюваних у контрабанді Apple понад 150-ти магазинів, асоціація передала податківцям 24 вересня цього року.

Тіньовий імпорт – це одна із найвагоміших складових корупції, яка зсередини роз’їдає наше суспільство. Лише через тіньовий імпорт ІТ товарів і побутової техніки державний бюджет недоотримує близько чотирьох мільярдів гривень щороку. На мою думку, боротьбу з цим явищем слід вести широким фронтом, за участі не лише держави і чесного бізнесу, але й совісних споживачів.

Пам’ятаймо, що купуючи контрабандний товар, ми отримуємо сумнівний сервіс замість гарантованого фірмового, даємо нажитися злодіям, а також підриваємо фінансову основу молодої держави – а це захист знедолених, підтримка освіти, культури, внутрішня безпека, обороноздатність.

Тому на десерт пропоную інструкцію “Як відрізнити офіційно ввезений товар компанії Apple від контрабандного”.

КиевVласть

Теги: контрабанда, apple, пероганич

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.