четвер, 18 квітня 2024 г.
Місцеві ради повинні перебирати на себе повноваження у сфері нормотворення

Місцеві ради повинні перебирати на себе повноваження у сфері нормотворення

Олексій Дорошенко

Генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж

Місцеві ради в Україні найважливішою своєю функцію мають розподілення фінансів. Це є серцевиною місцевого самоврядування. Чим більшими будуть бюджети місцевих рад, тим більш прозоро будуть витрачатись гроші платників податків. Але однією з недооцінених функцій місцевих рад є формування умов ведення бізнесу та життя людей через прийняття нормативних актів.

Децентралізація, яка крокує нашою країною декілька років, в першу чергу, асоціюється з децентралізацію бюджету – крові господарської системи. Але окрім децентралізації грошей, місцеві ради мають перебирати на себе повноваження у сфері нормотворення. Для нас не є дивним, що у різних штатах США чи Канади, існує іноді зовсім протилежне ставлення до деяких питань, як наприклад, до алкоголю, роздрібної торгівлі, вихідних та святкових днів, ведення бізнесу. Те ж саме є і в старій Європі, де у різних землях Німеччини, або префектурах Франції, відрізняються правила та норми ведення бізнесу. Це можливо лише у великих за територією та населенням країнах, з великою кількістю регіонів. Такою є й Україна. Коли сьогодні окремі області або місто Київ приймають рішення щодо торгівлі або по інших питаннях, у багатьох виникає питання – чи є це правильним. Ми рухаємось у напрямку Європи,  у вузькому розумінні, та у напряму світових зразків роботи місцевого самоврядування, у широкому сенсі цього слова.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Законодавство та нормативні акти, які приймає Верховна Рада та Кабінет Міністрів, повинні створювати загальний фон нашої країни, але кожен з нас розуміє, що те, що підходить харків’янину - може бути не до вподоби закарпатцю, а що до душі одеситу - не буде підходити львів’янину.

Законодавчі ініціативи Верховної ради, у своїй більшості в останні роки, полягають у впливі на політичні питання. Кількість економічних законодавчих актів залишається невеликою. В наступні декілька років ситуація значно не зміниться. Тому вакуум будуть заповнювати місцеві ради. Кожна з місцевих рад: обласна, районна, міська, селищна чи об’єднаної громади, на своєму рівні може приймати рішення важливі для мешканців цих територій. Але й Верховна Рада приймаючи закони, іноді рамкові, повинна залишати можливість місцевій владі . Теж саме стосується й Уряду. Це зніме напругу в суспільстві, тому що сьогодні можна впливати на усі найважливіші рішення в країні лише через парламент. Це знизить корупційні ризики. Це позбавить визначального впливу в Україні великий бізнес та дасть можливість розвиватись малому та середньому. Депутати місцевих рад, завдячуючи своїй кількості та наближенню до виборців, будуть приймати виваженні рішення.

Але до такого рівня свідомості повинні дійти й самі депутати місцевих рад, які досить часто відчувають себе маловпливовими особами. Не можливо одразу буде відчути вплив місцевих рад на соціальний стан та бізнес середовище в області, місці, сілі або об’єднаній громаді, але з часом це стане помітно для усіх без винятку. Тому децентралізація повинна йти не лише у фінансах, але й у повноваженнях.

Олексій Дорошенко, генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж

КиевVласть

Теги: новости киева, децентрализация, местный совет, нормативные документы, правила одни для всех, мировой опыт

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.