среда, 2 декабря 2020 г.
МОЗ пропонує діагностувати туберкульоз за допомогою анкетування

МОЗ пропонує діагностувати туберкульоз за допомогою анкетування

Валерий Дубиль

Народный депутат Украины, фракция “Батькивщина”

Доки два кандидати на посаду Президента вирішують де їм помірятися здоров’ям, українці можуть залишитися без повноцінної діагностики туберкульозу і закладів, де його лікують. У країні, другій у світі за поширеністю цієї недуги.

Нині в Україні 34 тис. хворих на туберкульоз. 11 людей в день від хвороби помирають. Замість зупинити її, чиновники, здається, роблять все, щоб вона ширилась – то провалюють міжнародні закупівлі ліків (у результаті – стрибок захворюваності у 2016 році), то майже 82% коштів, призначених для боротьби з туберкульозом, а це - 3,2 млрд грн, чиновники витрачають неефективно (згідно з аудитом Рахункової палати). Тепер ще й три роки державну програму з боротьби з загрозою не можуть прийняти. Та, мабуть, ключове – не можуть (чи не хочуть?) побороти бідність. А більша частина хворих на туберкульоз – люди зі скрутним матеріальним становищем.

Тепер ще й інша проблема зявилася – влада хоче ліквідувати противотуберкульозні диспансери і лікувати хворих вдома. Саме про це нещодавно заявила т.в.о. Міністра охорони здоровя Уляна Супрун. А внесений нещодавно до Верховної Ради Урядом проект нової Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2018-2021 роки прямо вказує, що влада хоче зробити акцент на амбулаторне лікування.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Що пропонують? Дефіцит фінансування вузькопрофільних медзакладів (у т.ч. диспансерів) через “медреформу” і перекидання відповідальності за хворих на сімейних лікарів – спеціалістів просто скоротять, ресурсу ж відвідувати пацієнтів вдома у них немає. А у сімейних лікарів немає необхідних знань і часу, бо їх у країні не вистачає.

І ще – замість повноцінного обстеження українців пропонують анкетувати! Знову ж, лікарів у нас не вистачає, часу в них немає. Чи буде це анкетування якісним? Адже на обстеження пацієнта може направити тільки лікар. Зараз кожен четвертий випадок захворювання на туберкульоз у нас не діагностований – статистика може погіршитися після таких нововведень.

Що отримаємо? Хворі спокійно їздитимуть у громадському транспорті, ходитимуть у магазини, сидітимуть у черзі в лікарні – хвороба ширитиметься. А ще у них може сформуватися ультрарезистентна форма туберкульозу – через невчасне чи неправильне лікування, що означає у більшості випадків смерть.

Амбулаторне лікування можливе, та тільки коли на це є ресурс. МОЗ його передбачив? Ні. Навіть на реалізацію програми на 2018-2021 роки, яка, нагадаю, ще не затверджена, на 2019 рік коштів у бюджеті немає.

Невже влада думає, що вилікує людей одними гарними словами? Не факт, що й наступного року гроші на програму будуть. Є велика вірогідність того, що новий склад парламенту проаналізує проект і визначить його недосконалим, поверхневим, застарілим (який він і є) й просто розробить новий, дієвий. Тому поданий проект можна сміливо назвати популістичним, зробленим для відводу очей. Не дарма нещодавно українці вийшли мітингувати під МОЗ проти такої сліпої політики чиновників.

Для успішної боротьби з епідемією туберкульозу в нашій країні потрібно не на папері, а  реально об’єднати зусилля всіх сторін. Наша Нацплатформа охорони здоровя розробить проект реальних змін до Програми - щоб її реалізація стала ефективною. Прийняти їх можна буде вже після переформатування влади під час парламентських виборів. А доти ми вимагаємо від Уряду найшвидше затвердити нову дієву Загальнодержавну цільову програму протидії захворюванню на туберкульоз та забезпечити її фінансування вже з цього року – ми не можемо втрачати час!

Обов’язково – спланувати як розвиватиметься фтизіатрична служба та мережа протитуберкульозних закладів та припинити перекладати їхнє фінансування на органи місцевого самоврядування. За державний кошт впроваджувати нові сучасні методи, технології та лікарські засоби для діагностування та лікування туберкульозу.

Всі рішення зі зміни лікування необхідно приймати виключно разом із провідними фахівцями!

Ми готові допомогти це все зробити. У боротьбі з туберкульозом немає місця поверхневим та недолугим рішенням, некомпетентності та бездіяльності. Це не жарти, а життя та здоров’я мільйонів громадян, національна безпека нашої країни! 

Читайте: Реформована” зарплата лікарів - мильна бульбашка

Валерий Дубиль, народный депутат Украины, фракция “Батькивщина”

КиевVласть

Теги: медицина, реформа, программа, лечение, туберкулез, диагностика, валерий дубиль

среда, 2 декабря 2020 г.
11:48
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
20:45
В среду, 3 декабря, ярмарки пройдут в шести районах Киева (адреса)
20:23
Прошедшая осень в Киеве оказалась самой теплой за все время наблюдений
20:07
Микитась рассказал о роли замглавы ОП Татарова в “Укрбуде”
19:48
Головне управління розвідки Міноборони зобов'язали відновити дачний будинок Мировичів, - адвокат Роман Титикало
19:23
Колишній “суддя Майдану” Володимир Підкурганний очолив Димерську селищну раду на Київщині
19:05
Плательщики Киевщины направили в госбюджет 14 млрд гривен налоговых платежей за 11 месяцев
18:42
Денис Москаль возглавил депутатскую фракцию “Батькивщины” в Киевсовете
18:21
В ЖК “Академ-Квартал” состоялся день открытых дверей
18:01
Вячеслав Непоп рассказал о приоритетах работы Киевсовета
17:43
Кличко снова побаловал Прокопива премией
17:21
Прокуратура расследует “разбазаривание” земли в селе Семиполки на Киевщине
17:05
В ночь на 3 декабря столичный троллейбус № 38 будет работать в сокращенном режиме
16:50
ВСК Рады еще полгода будет расследовать “скрутки НДС”
16:45
Кличко назначил нового исполняющего обязанности директора КП “Киевское наследие”
16:23
Браконьера-”инноватора” задержали в Киеве (видео)
Календарь событий
Зачем в Киеве тратят сотни миллионов гривен на две системы мониторинга воздуха
2 декабря 2020 г. 09:00
Зачем в Киеве тратят сотни миллионов гривен на две системы мониторинга воздуха
Качество воздуха в столице в последние годы значительно ухудшилось: жители периодически страдают от смога, город все чаще стал попадать в мировые антирейтинги по загрязненности атмосферы. Наверняка, причина этому – огромное количество транспорта, не оборудованные современными системами очистки газов мусоросжигательный завод, ряд опасных производств, столичные ТЭЦ и пр. В ответ на эти вызовы руководство Киева запустило создание сразу двух систем мониторинга воздуха, которые обойдутся налогоплательщикам в круглую сумму. И хотя эксперты очень сомневаются в эффективности таких вложений (воздух от этого точно чище не станет), процесс освоения бюджета уже успешно запущен: одну систему (ориентировочно за 130 млн гривен) создает КП “Информатика”, вторую (ориентировочно за 80 млн гривен) – Управление экологии и природных ресурсов Киевской горгосадминистрации (КГГА).