п'ятниця, 26 квітня 2024 г.
“Мораторій” на підвищення комуналки як черговий безсенсовий піар київської влади

“Мораторій” на підвищення комуналки як черговий безсенсовий піар київської влади

Леонід Косаківський

Київський міський голова, голова Київради, голова міської державної адміністрації в 1993 - 1998 рр.

Якось непомітно почив в бозі так званий “мораторій” на підвищення в столиці тарифів на послуги ЖКХ, ухвалений з помпою міською радою 7.07.2016, що подавався тоді як надзвичайна турбота з боку керманичів міста про киян, їхній соціальний захист. Термін дії цього рішення витік 1 жовтня. Хтось відчув на собі користь від нього? Отож…

Як я і писав свого часу, від був від початку юридично нікчемним, примітивною профанацією, і, як і очікувалось, не мав жодного практичного значення. Його всі просто проігнорували.

А прем’єр-міністр Володимир Гройсман прокоментував ситуацію так: “Мораторій на тарифи на тепло Київрада встановила до 1 жовтня. У мене є серйозне повідомлення, що тепло до 1 жовтня ніхто не вмикатиме. Тому я не знаю, для чого це робити”.

Читайте: Гройсман предложил властям Киева вместо моратория на тарифы компенсировать их из горбюджета

І насправді, заборону на введення в дію підвищених цін і тарифів для населення чомусь встановили лише до 1 жовтня, тобто саме того місяця, коли тепло (зазвичай десь з 15 жовтня) вже на новими тарифами має подаватися в квартири киян. Абсурд, та й годі…

Тобто прокукурікали, а там хоч і не світай.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

В передачі ЦТ 18.07.2016 (що за посиланням нижче) я привертав увагу міської влади до цих обставин і закликав замість таких популістських прийомів зосередитись на практичних кроках, спрямованих на реальну допомогу людям пережити цей тарифний удар.

Попри заяви представників депутатського корпусу Київради, що вони, “засукав рукава”, візьмуться за вирішення проблеми тарифів, і у них немає іншого вибору, аби розв’язати її до 1 жовтня, нічого фактично не було зроблено. 1 жовтня наступило, а віз і нині там. Весь пар пішов у свисток.

Щоправда, при КМДА було в липні за участі депутатів створено спеціальну робочу групу, начебто для вироблення механізму реалізації “мораторію”. Єдиним відомим результатом її “діяльності” стала заява вже на початку серпня голови цієї групи, заступника голови КМДА, що Київська влада не буде компенсувати різницю в оплаті комунальних послуг, тому що це може робити лише орган, який затверджує тарифи, - Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг. Тобто умили руки.

Читайте: Киевская власть не будет компенсировать разницу в тарифах

За цей час столична рада вже вдруге планує перерозподілити мільярди гривень додаткових надходжень до бюджету. Але на пом’якшення наслідків для киян запровадження нових драконівських тарифів грошей не знайшлося.

Таким чином, у справі з “мораторієм” ми стикнулися зі звичайнісенькою PR-акцією, і коли з неї вижали максимальний пропагандистський ефект, про неї забули, і перейшли до наступної.

Може вже час столичній владі подумати не про ефектність в роботі, а про її ефективність?

Леонід Косаківський, Київський міський голова, голова Київради, голова Київської міської державної адміністрації в 1993-1998 рр.

Джерело: " target="_blank">Фейсбук автора

Теги: новости киева, киевсовет, жкх, владимир гройсман

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.