Мильна бульбашка комунального популізму Київради
Мильна бульбашка. Це я про рішення Київради від 07.07.2016 "Про встановлення мораторiю (заборони) на введення з 01.07.2016 року в дію підвищених цін і тарифів".
Проект документа та усі до нього матеріали (самого рішення на офіційному сайті міської ради на даний час досі немає). Його відмовилось візувати навіть управління правового забезпечення міської ради, і дало на нього свій негативний висновок з огляду на його неконституційність та незаконність. Сам текст суто декларативний та нікого ні до чого не зобов’язує. Необхідних фінансових розрахунків до проекту не додано.
Тобто цей "документ" є нікчемним правочином в розумінні Цивільного кодексу і ніхто його не буде брати до уваги.
Навіщо ж його було ухвалювати? Деякі депутати,з ким вдалося поспілкуватися, в режимі “офрекордз” кажуть, що їх поставили в таке становище, коли вони були вимушені натиснути кнопку "за", інакше, як би вони могли пояснити тоді свою позицію виборцям. Така собі "революційна доцільність".
Тобто відбулася просто гра на публіку з удаваною турботою про людей. Прокукурікали, а там хоч не світай.
Замість вжиття конкретних заходів, аби захистити та підтримати киян в цій скрутній ситуації, вдалися до імітації цієї турботи. Увесь пар пішов у свисток. І людей ввели в оману, зовсім їх заплутали.
Є три варіанти розвитку подій у зв’язку з непомірним підвищенням тарифів:
1. Скасування "драконівських" тарифів. Судячи з учорашньої зустрічі прем’єра з міськими головами, уряд їх, як і ціну на газ, переглядати не має наміру. Тому вирішення цієї проблеми тепер лежить в політичній площині. У який спосіб, час покаже. Ви знаєте, що буває, коли верхи не можуть, а низи не можуть…
2. Підвищення зарплат і пенсій. Проте Міністр соцполітики учора вкотре заявив, що коштів на це немає. На Урядовому порталі можна прочитати таке: "Дві задачі – стримувати тарифи та підвищувати соціальні стандарти – одночасного рішення не мають, - переконаний Андрій Рева. – А тому Уряд змушений прийняти чітке політичне рішення: або ми займаємось тим, що опускаємо тарифи до рівня бідності, або ми їх відпускаємо і поступово піднімаємо рівень життя громадян до європейського”. Кабмін, судячи з усього, вибрав останнє.
3. Усвідомлюючи реалії, викладені в попередніх двох пунктах, КМДА та КМР на чолі з четвертим міським головою мали б зараз, продовжуючи боротьбу на політичному фронті за “вгамування” тарифів, зосередитись на тому, аби захистити киян від цього цінового та тарифного удару, і максимально пом’якшити його наслідки для городян, добре підготуватися до зими. Якщо оголосити особливий бюджетний режим, відсікти усе зайве, скоротити деякі видатки, міській владі під силу закрити на певний час цю проблему самотужки, доки буде знайдено загальнодержавне рішення. Про конкретику цих дій я останніми днями достатньо говорив в радіо і телеефірах. Інструменти такі в руках столичної влади є. Тут потрібні суто грамотні управлінські рішення, за рахунок чого, між інших, ми вивели місто з економічної і фінансової кризи в 1993-1995рр., коли ситуація була набагато важча.
Джерело: Фейсбук автора
Читайте: Гройсман предложил властям Киева вместо моратория на тарифы компенсировать их из горбюджета