неділя, 15 грудня 2024 г.
Микроклимат городской среды, который мы строим

Микроклимат городской среды, который мы строим

Ольга Момчилович

Эксперт по маркетингу недвижимости

У каждой локации есть свой сформированный множеством природных факторов микроклимат. Под этот микроклимат при формировании первых зданий и подстраивалась архитектура. Вернее – проектирование осуществлялось с его учётом микроклимата, поскольку архитектура способна откорректировать особенности климата региона, нейтрализуя его негативные особенности и максимально используя положительные моменты.

В странах, где солнца не так много и ветрено – строятся невысокие дома с покатыми крышами. Так, чтоб ветер не гулял по улицам, а оставался на уровне над зданиями.

В жарких регионах здания строятся близко друг к другу так, чтоб тень от домов делала улочки тенистыми и защищала от палящего солнца.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Это примеры разумного подхода к строительству с учётом климатических условий. Но история знает и критические ошибки – в 2007 году в городе Лидс (Великобритания) построили высотку Bridgewater Place на 32 этажа. Дело в том, что при проектировании команда проектного бюро сделала ошибку в расчетах, что привело к невероятному ускорению ветра у основания здания. Скорость ветра достигала 72 км/час, а это уже опасно, потому что такой ветер сносил не только пешеходов, а и транспорт. Были пострадавшие. Властям даже пришлось закрыть прилегающие улицы от движения. Позже по зданию были проведены ветроизоляционные работы, стоимость которых был обязан компенсировать собственник высотки.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

А вот пример своевременного изучения вопроса влияния на городской микроклимат планируемых к постройке зданий показал в 1980-х годах город Сан-Франциско. В эти годы шла активная застройка города высотками, так называемая “манхэттинизация”, и планировался к реализации вариант перестройки центра, предусматривающий большое количество высотных зданий. Но общественность встретила такую идею недовольством. В городе был проведен ряд экспериментов, результаты которых доказали, что при реализации такого варианта развития города значительно усилятся ветра и усилится затенение многих важных городских локаций. Общественные обсуждения были настолько активными, что в городе был проведен референдум, на котором жители Сан-Франциско высказались против строительства высоток.

Результатом такой “высотной революции” стало введение в городе высотных ограничений и требований к постройкам не ухудшать микроклимат города.

Вспоминаются Позняки...

Ольга Момчилович, эксперт по маркетингу недвижимости

Теги: недвижимость, архитектура, микроклимат, планирование застройки

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.