четверг, 2 апреля 2020 г.
Лайфхаки по самонавчанню: на час карантину і назавжди

Лайфхаки по самонавчанню: на час карантину і назавжди

Марія Богуслав

Директор Освітнього хабу міста Києва

Завжди важливе самонавчання. Особливо – під час карантину. Тож підійдемо до цього завдання покроково.

Проаналізуйте себе. Не бійтесь запитати чому би вам навчитися у:

 • своїх друзів;

 • своїх рідних;

 • своїх колег;

 • свого керівництва;

 • самого себе.

Не бійтесь почути правду від вашого оточення, і не ображайтесь на неї в жодному разі. Часто, ми є не такими, як здаємося собі. А вашим друзям та знайомим буде дуже приємно, що ви хочете стати краще, ось побачите, вони почнуть зразу ж і радити, де і як цьому навчитися, і будуть вас підбадьорювати. А керівництво може і оплатити якийсь тренінг.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Запишіть всі побажання, оберіть з них топ-10, проранжуйте за мірою важливості для вас. Серед них може бути ваше хобі – і не одне. Вони дадуть вам натхнення розвиватися далі. Але не починайте навчання з хобі, тому що ваш мозок заведе вас в оману – і всі сили кине на хобі.

Оберіть собі натхненника. Це може бути ваш колега, або друг, який дуже успішний, і ви потайки хочете бути на нього схожі. Зустріньтеся на каву (в період карантину – по skype), скажіть, що ви хочете змінитися, запитайте його порад. Дружіть з людьми, які успішніші за вас. Тоді ви будете прагнути кращого і тягнутися до їхнього рівня.

Якщо серед вашого оточення немає таких – оберіть якусь публічну та цікаву для вас людину, періодично слідкуйте за ним, напишіть йому у Facebook.

Подумайте, яким чином ви можете опанувати кожну навичку. Відмовки, що це дорого чи довго – не приймаються. Наразі майже всьому можна навчитися онлайн, швидко і безкоштовно. І запишіть навпроти кожної вашої навички, яким чином ви могли б опанувати її. Ресурсів може бути декілька. Комбінуйте.

Ось такі є варіанти самонавчання.

 1. Youtube – навчальні відео.

 2. TEDх – кращі експерти діляться новинами, цікавими думками, досягненнями, в коротких відео (до 10 хвилин). Дуже структурований сайт за тематиками, більшість відео має українські або російські субтитри.

 3. Онлайн-курси. Наразі в світі існує понад 2000 масових онлайн курсів MOOC. Більшість з них безкоштовні. Але і більшість з них англійською мовою. Якщо ви не володієте англійською – користуйтеся українськими онлайн-платформами.

 4. Якщо ви не володієте англійською – то це перше, що маєте опанувати. Знаючи англійську ви першими зможете відслідковувати новини, цікаві дослідження, відвідувати конференції (навіть онлайн) за вашим фахом. Ви можете це зробити на нашому абсолютно безкоштовному і дуже ефективному cайті.

 5. Позбудьтеся time-кілерів. Видаліть нарешті з телефону цю гру, напишіть друзям в соціальних мережах, що у вас важливий період, попрохайте вас не відволікати, відкладіть книги та серіали на наступний рік. Якщо ви проаналізуєте, скільки часу ці “тайм-кілери” займають вони у вашому житті – повірте, будете шоковані.

 6. Заведіть окремий блокнотик або папку. Запишіть туди ваш план саморозвитку та де саме ви плануєте опанувати кожну вашу нову навичку. Записуйте складнощі, з якими Ви стикаєтесь, і обов’язково ваші перемоги. Записуйте дати старту та кінця навчання, корисні поради, списки цікавих для саморозвитку книг та фільмів, сайти та подкасти, мотивуючі надихаючі висловлювання. Нехай це буде невеличкий щоденник вашого саморозвитку. Він вам дуже знадобиться потім. Не забувайте щорічно оновлювати список.

 7. Пройдіть курс “Особиста ефективність” на сайті Освітнього хабу. Це прекрасний безкоштовний курс, де професійні тренери вас навчать правильно витрачати власний час, щоб залишалося і на самоосвіту, і на всі інші справи. А заодно пройдіть й інші курси – емоційний інтелект, ефективні комунікації, виховання дітей (кому потрібно, та інші). Також, якщо ви проживаєте у Києві, на сайті ви знайдете календар тренінгів та семінарів. Освітній хаб міста Києва – це спільний проєкт Асоціації інноваційної та цифрової освіти з Київською міською державною адміністрацією. Це дуже якісний сайт з безкоштовними онлайн курсами, інтерактивним резюме, календарем подій.

Щиро бажаю вам успіху та натхнення. І обіцяю, якщо ви будете дотримуватися моїх порад, то через рік ваше життя зміниться на краще і ви себе просто не впізнаєте.

Читайте: Life Long Learning

Марія Богуслав, директор Освітнього хабу міста Києва

КиевVласть

Теги: новости киева, самообразование, освітній хаб києва

четверг, 2 апреля 2020 г.
19:22
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
20:45
Премию “Киевская пектораль” вручили в дистанционном режиме (видео)
20:35
Науменко хочет на период карантина не оценивать работу лифтов (документ)
20:24
Экс-министр финансов Уманский считает, что его уволили из-за борьбы с хищениями НДС
20:04
Советник мэра Бахматов хочет собрать 10,6 млн гривен на 17-ю горбольницу для борьбы с COVID-19
19:45
КП “Информатика” заплатило очередные 300 млн гривен за автоматизацию внешнего освещения Киева
19:24
Под Тетиевым на Киевщине активисты поймали фуру со львовским мусором (фото)
19:02
Советник Кличко утверждает, что в Киеве специальный мониторинговый центр контролирует соблюдение гражданами самоизоляции
18:45
Власти Киевщины обещают до 5 мая выплатить матпомощь ветеранам войны и жертвам нацистских преследований
18:24
“Киевпастранс” обязан перевозить медперсонал для приема больных с подозрением на COVID-19 (документ)
18:06
Кличко попросили отчитаться о целесообразности доставки из Китая малочувствительных экспресс-тестов на коронавирус
17:47
В Киеве неизвестные ворвались офис Госрезерва и требовали отчитаться о распределении медицинских масок
17:26
Перечень киевских больниц для приема больных с подозрением на COVID-19 (документ)
17:04
Служебную квартиру в столице стоимостью 3 млн гривен через суд вернули в собственность государства
16:44
На столичном Крещатике на выходных частично ограничат движение (схема)
16:26
СБУ предотвратила на Киевщине торговлю оружием и боеприпасами из зоны ООС (фото, видео)
Календарь событий