субота, 14 грудня 2024 г.
Лайфхак по распилу бюджета или Можно ли вывести на чистую воду тендерных шулеров

Лайфхак по распилу бюджета или Можно ли вывести на чистую воду тендерных шулеров

Станислав Гвоздиков

Глава общественной организации “Развитие инфраструктуры”

Третьего марта 2018 года  на портале ПРОЗОРРО появился договор между КП "Киевский драматический академический театр на Подоле” (он же “Театр на Подоле”) и ООО “Тесланд”. Предмет договора: приобретение системы, позволяющей продавать театральные билеты онлайн. Сумма оплаты - 35000 гривен из городского бюджета или в 3,5 млн раз больше лучшего предложения на рынке. Кому интересно, кликните слово “ДЕТАЛИ” и ознакомьтесь с историей самостоятельно.

Давайте покопаемся в этой истории. Для начала отметим, что театр является коммунальным предприятием и находится в собственности киевской городской общины, поэтому он обязан проводить закупки нужных ему товаров и услуг по публичным процедурам. В данном случае этого не произошло.

Правда, объективности ради, скажу, что театр провел три конкурса, но они закончились ничем. В итоге, служители Мельпомены решили обойти публичную процедуру закупки услуг и первого марта просто продлили договор на онлайн продажу билетов с прежним подрядчиком - ООО “Тесланд”. Оказывается, так можно.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

На первый взгляд ничего криминального. Речь идет о закупке в рамках так называемых допороговых сумм, которые законом ещё слабо регулируются.

Только вот на конкурсах, которые не состоялись, компании по онлайн продаже билетов предлагали театру свои услуги за ОДНУ КОПЕЙКУ, но их предложения отклонили.

Можно долго гадать имеем ли мы факт сговора, есть ли тут признаки растраты госсредств, умышленно ли был конкурс прописан под одного победителя или так произошло случайно. Всем этим должны заниматься компетентные органы. Мало того, по моим данным, они уже взяли ситуацию на карандаш и скоро мы узнаем много нового и интересного.

Но это чуть позже. А пока, анализируя конкретно эту и подобные закупки, я пришел к выводу, что в Киеве уже давно кто-то придумал лайфхак, объясняющий как маленькими кусочками распилить городской бюджет и при этом не краснеть и не нервничать.

Схема не нова, но повторим ее:

1) вписываете в условия поставки услуг название продукта. Оно должно быть специфическим и может поставляться только одной компанией;

2) объявляете тендер на закупки, обычно услуги, но под "уникальным" названием вашего поставщика;

3) проводите тендер для этого поставщика;

4) подписывайте договор;

5) оплачивайте работу;

6) делите материальные и моральные преференции с участниками игры.

Никакой конкуренции, никакого контроля. По такой очень простой схеме можно выводить миллиарды из муниципального бюджета. И мне почему-то кажется, что многие нечестные ребята так работают.

Только вот долго ли им будет сходить с рук эта игра в поддавки. Ведь в наш век скрыть шило в мешке становится очень сложно. Возможно, мои слова кому-то покажутся банальными, но я уверен - шулера глупы и как-только один шулер попадется и ответит за содеянное, его коллеги первыми начнут швырять в него же камни. Но дело за малым, словить за руку и доказать виновность. В эпоху тотальной “зрады”, “контрреволюции” и неверия многим кажется, что эта задача невыполнима. Но я оптимист...

Станислав Гвоздиков, глава общественной организации “Развитие инфраструктуры”

KиевVласть

Теги: новости киева, тендер, бюджет, театр, прозоро, распил, Гвоздиков

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.